Jump to content
Dogomania

Ankieta dla właścicieli adoptowanych psów - praca inżynierska


Marysia R.

Recommended Posts

Kochani dogomaniacy, mam do was ogromną prośbę. Jestem aktualnie na etapie pisania pracy inżynierskiej. Praca dotyczy problemów behawioralnych występujących u psów po adopcji. Zdecydowałam się przeprowadzić badanie ankietowe wśród właścicieli adoptowanych psów aby zebrać dane na ten temat. Interesują mnie przede wszystkim psy adoptowane bezpośrednio ze schroniska oraz psy z domów tymczasowych (rozumianych jako miejsca gdzie psy przebywają w warunkach domowych, w niedużej grupie).

Ponieważ jest wśród nas wiele osób, które mają psy adoptowane a także domów tymczasowych, które wydają psy do adopcji zdecydowałam się poprosić Was o pomoc. Ankieta nie jest długa, jej wypełnienie nie zajmuje dużo czasu a jej wyniki będą dla mnie bardzo ważne. Jest anonimowa. Będę bardzo wdzięczna za poświęcenie na nią kilku minut a także, jeśli macie taką możliwość, podsunięcie jej swoim znajomym czy osobom, które adoptowały od Was psa.

W przypadku posiadania (aktualnie lub w przeszłości - ankieta może dotyczyć psa, którego już z Wami nie ma z różnych powodów) większej ilości psów, prosiłabym o wypełnienie ankiety kilkukrotnie, dla każdego psa osobno. W razie jakichś pytań czy wątpliwości proszę pytać tutaj lub na pw.

Oto link do ankiety: http://www.ankietaplus.pl/s/60583FVM

Z góry bardzo dziękuję za pomoc wszystkim, którzy zdecydują się na jej wypełnienie :)

Link to comment
Share on other sites

Godzinę temu, malagos napisał:

Zaraz wypełnimy :)

Maryniu, a jak ja mam ją wypełnić? Dal jednego psa, np. dla Milki, która u nas została na stałe? Czy Zulki?

42 minut temu, Poker napisał:

No właśnie. Miałam tyle tymczasów ,że mogę wypełnić ankietę kilka razy.

Po prostu wypełnijcie ankietę kilka razy, dla każdego psa osobno (po zakończeniu jednego otwórzcie ją ponownie i wypełnijcie dla kolejnego psa) :) Z tym że tutaj raczej mówimy o psach, które mają/miały u Was dom stały.

41 minut temu, Mattilu napisał:

Wypelnilam, ale brak mi bylo paru mozliwosci, np. ze problem trwal kilka miesiecy. Dobrze byloby zostawic po kazdym pytaniu troche miejsca na dodatkowe uwagi :)

Dziękuję :) Faktycznie, takiej odpowiedzi zabrakło, mój błąd. Brak miejsca na uwagi jest celowy ;) bo chodzi tu przede wszystkim o dane statystyczne a nie dogłębną analizę na poziomie konkretnego przypadku :)

31 minut temu, Moli@ napisał:

Poleciały wypełnione ankiety :)

Bardzo dziękuję :)

Link to comment
Share on other sites

I tak mogę wypełnić 4 ankiety, bo tyle psów miałam/mam ze schronu.

Wypełniam 4. ankietę ,ale ma kłopot, bo pytania są nieścisłe.

Np,

9. Czy problemy udało się Pani/Panu rozwiązać?  Niektóre problemy ustąpiły ,a nie które pozostały i nie wiem jak odpowiedzieć.
tak
nie
10. Jak długo trwało rozwiązywanie problemu?  I tu znowu - niektóre problemy sa nadal ,a  nie które ustąpiły
kilka dni
kilka/kilkanaście tygodni
dłużej niż rok
nadal nie udało się go rozwiązać
Link to comment
Share on other sites

25 minut temu, Poker napisał:

I tak mogę wypełnić 4 ankiety, bo tyle psów miałam/mam ze schronu.

Wypełniam 4. ankietę ,ale ma kłopot, bo pytania są nieścisłe.

Np,

9. Czy problemy udało się Pani/Panu rozwiązać?  Niektóre problemy ustąpiły ,a nie które pozostały i nie wiem jak odpowiedzieć.
tak
nie
10. Jak długo trwało rozwiązywanie problemu?  I tu znowu - niektóre problemy sa nadal ,a  nie które ustąpiły
kilka dni
kilka/kilkanaście tygodni
dłużej niż rok
nadal nie udało się go rozwiązać

Marysia pewnie nie zauważyła mojego wpisu. Jak mam odpowiedzieć?

Link to comment
Share on other sites

41 minut temu, Poker napisał:

Marysia pewnie nie zauważyła mojego wpisu. Jak mam odpowiedzieć?

Jeśli większość problemów udało się rozwiązać to można przyjąć, że zostały rozwiązane, natomiast jeśli, rozwiązana została tylko niewielka część (powiedzmy mniej niż 50%) a reszta nadal funkcjonuje to zaznaczyłabym, że nie. Ankiety mają to do siebie, że właściwie zawsze zakładają pewne uogólnienie bo nie sposób uwzględnić w nich wszystkich możliwych wariantów :)

11 minut temu, malagos napisał:

Wypełniłam dla Milki, Pelasi i żyjacej nadal Zulki :)

Dziękuję :)

Link to comment
Share on other sites

Wypełniłam dla Amber. Ja z kolei mam " problem" z pytaniem 8. Nie ma wariantu odpowiedzi, który pozwala wybrać " miałam problem ale nie prosiłam o pomoc ".

Schronisko, to jak dla mnie ostatnie miejsce do proszenia o pomoc w rozwiązywaniu problemów.

Link to comment
Share on other sites

16 minut temu, Jo37 napisał:

Wypełniłam dla Amber. Ja z kolei mam " problem" z pytaniem 8. Nie ma wariantu odpowiedzi, który pozwala wybrać " miałam problem ale nie prosiłam o pomoc ".

Schronisko, to jak dla mnie ostatnie miejsce do proszenia o pomoc w rozwiązywaniu problemów.

Dziękuję :)

Nie zawsze trzeba prosić o pomoc, żeby ktoś nam ją zaproponował, choćby na wszelki wypadek, jeszcze zanim jakieś problemy wystąpiły :) Więc na Twoim miejscu zaznaczyłabym w tym pytaniu odpowiedź "nie". Znam schronisko, gdzie zatrudniony jest behawiorysta, który w razie problemów służy pomocą rodzinom adopcyjnym i uważam, że jest to bardzo dobry i potrzebny układ. W niektórych schroniskach robią to też doświadczeni wolontariusze.

Link to comment
Share on other sites

36 minut temu, Marysia O. napisał:

Dziękuję :)

Nie zawsze trzeba prosić o pomoc, żeby ktoś nam ją zaproponował, choćby na wszelki wypadek, jeszcze zanim jakieś problemy wystąpiły :) Więc na Twoim miejscu zaznaczyłabym w tym pytaniu odpowiedź "nie". Znam schronisko, gdzie zatrudniony jest behawiorysta, który w razie problemów służy pomocą rodzinom adopcyjnym i uważam, że jest to bardzo dobry i potrzebny układ. W niektórych schroniskach robią to też doświadczeni wolontariusze.

Tak też zrobiłam.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...