Jump to content
Dogomania

Cuda się zdarzają stara 11 letnia Miłeczka bez oczka znalazła kochający domek i śpi na kanapie :D, a starszy Rabarbar też znalazł domek :).


Onaa

Recommended Posts

5 godzin temu, mar.gajko napisał:

Zaćmę się operuje, z sukcesem. Może przy jednym czynnym oku, warto to rozważyć.

Wiem i dlatego zaproponowałam rozważenie konsultacji okulistycznej i ewentualnie operacji.

Ja wiem, że to koszty, że sunia  i tak nie ma pieniędzy, ale Miła ma tylko jedno oko, ona już tyle wycierpiała, tyle czasu jest kaleką, nie pozwólmy, aby oślepła całkowicie, proszę w jej imieniu:(.

Być może operacja będzie z jakiś powodów już niemożliwa, dlatego warto  byłoby to skonsultować, żeby potem nie żałować zaniechania...

Oczywiście nie można ruszać pieniędzy przeznaczonych na hotelowanie, ale może udałoby się zebrać część na tej  mojej zbiórce, może uda się zrobić bazarek cegiełkowy tutaj na dogo na ratowanie oka Miłeczki, może jakoś uda się uzbierać potrzebna kwotę...

 

Link to comment
Share on other sites

28 minut temu, Tola napisał:

Oczywiście nie można ruszać pieniędzy przeznaczonych na hotelowanie, ale może udałoby się zebrać część na tej  mojej zbiórce, może warto zrobić bazarek cegiełkowy tutaj na dogo na ratowanie oka Miłeczki...

Na pewno warto podjąć taką próbę. Życie w całkowitej ciemności jest zapewne straszne :(

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Wtrącę swoje 3 grosze. Miła w 2016 roku miała 11 lat czyli teraz ma ok. 14. Czy dobrze liczę?

Przeżyłam operacje u dwóch niewidomych psów . Miały usunięte soczewki. U obu bez powodzenia. Operacja może  trudna , jeżeli  soczewka jest  pozapalnie przyrośnięta do tkanek . Po operacji konieczne jest kropienie oka kilka razy dziennie, zakładanie kołnierza i pilnowanie , żeby pies nie uderzył się okiem o cokolwiek. Ogolone rzęsy odrastając stwarzają wielki dyskomfort , nie mówiąc o bólu oka.

Naprawdę trzeba bardzo poważnie rozważyć czy biorąc pod uwagę wiek i nie najlepszy stan zdrowia suni jest sens ponosić ryzyko. Pies tracąc wzrok powoli przyzwyczaja się do ułomności.

Wiem co przeszliśmy z suniami i nigdy więcej nie zdecydowałabym się na tę operację u starszego psa.

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Mam 10 letnią ONkę z łuszczką. Od trzech lat, kilka razy dziennie zakrapiamy specjalistyczne krople. W dodatku, w lewym oku, powstał nowotwór płaskonabłonkowy (dwukrotna operacja) i oko pomimo leczenia, wysycha. Prawdopodobnie, jest ślepe. Do tego oka, 6 do 8 razy, zakrapiam krople, do drugiego, tylko dwukrotnie. Widzę, jak pies ma dosyć tego zakrapiania. Opieka nad psem po operacji oka ( kołnierz, krople), też nie jest łatwa- nawet w warunkach domowych i dla emerytki. Pies nie rozumie, że nie może trzeć oka, jak boli i swędzi. 

Podstawowym zmysłem psa, jest węch, nie wzrok. W znajomym otoczeniu, pies może całkiem dobrze funkcjonować bez wzroku, bo nos prowadzi go wszędzie. To my, ludzie nie wyobrażamy sobie życia w mroku. Myślę, że psy to czują inaczej. 

  • Like 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

4 godziny temu, konfirm31 napisał:

Podstawowym zmysłem psa, jest węch, nie wzrok. W znajomym otoczeniu, pies może całkiem dobrze funkcjonować bez wzroku, bo nos prowadzi go wszędzie. To my, ludzie nie wyobrażamy sobie życia w mroku. Myślę, że psy to czują inaczej. 

Nie patrzyłam na to z tej strony, ale jest dużo racji w tym co piszesz, choć tak do końca nie wiemy, jak to czuje pies  :)

Link to comment
Share on other sites

Oczywiście,  że nie można narażać Miłej na jakiekolwiek ryzyko,  zwłaszcza narkozy,  a i potem na stres związany z podawaniem kropli, ograniczaniem ruchu i wszystkimi tymi niedogodnościami, o których tutaj piszecie.

Pisałam o zbiórce na konsultację u specjalisty, bo uważam, ze to oko powinien zobaczyć psi okulista, ale może nie mam racji.

 

  • Like 2
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Rozliczenie:

Stan konta na 31 styczeń wynosił -495,50 zł

+495,50 zł Jo37

+35 zł Iwona K.

+10 malti 

+35 zł Iwona K.

-290 zł hotelowanie 1-29.02

-68,10 zł antybiotyk (Enroxil)

-95 zł badanie krwi (panel tarczycowy)

-8 zł przejaz do weta na pobranie krwi (1/2 kosztów)

-175 zł karma

Stan konta na 29 luty wynosi -556,10 zł.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...