Jump to content
Dogomania

Cuda się zdarzają stara 11 letnia Miłeczka bez oczka znalazła kochający domek i śpi na kanapie :D, a starszy Rabarbar też znalazł domek :).


Onaa

Recommended Posts

Dnia 8.11.2019 o 13:04, Onaa napisał:

zawiera oprócz oleju sojowego także olej rybny, więc mimo że to specjalistyczna karma na schorzenia wątroby to jednak nie bardzo nadaje się dla Miłeczki.

Pomijając nawet kwestie nadawania się ze względu na skład to jeszcze nie wszystkie psy lubią olej rybny w karmie. 

Dnia 8.11.2019 o 13:41, dwbem napisał:

Ludzie tylko nie Royal drogi i przereklamowany.

Gorzej jak w zaleceniach jest Royal. Chętnie bym zmienił u swojej małej mordki, ale się boję. 

Link to comment
Share on other sites

Nie bój się zmiany, weci zalecają bo im za to placą. Są inne karmy też weterynaryjne, warto poszukać.

Ja kupiłam za granicą psa, ktorego karmiono Royalem i gdybym go nie wzięła to zdechlby z głodu bo chyma zxiemniaki przyswajalby lepiej. W domu przestawiłam go na normalne jedzenie czyli mięso i ionne, wyleczyłam z ciężkiej krzywicy i zostal championem i dawal doskonale potomstwo.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 8.11.2019 o 20:17, agat21 napisał:

Z tego, co pamiętam, to Murka pisała, że Miłka jadła ją chociaż bez entuzjazmu. Zwłaszcza pierwszego dnia, ale potem się przyzwyczaiła. Pamiętam, bo ja ją wyczaiłam i zamawiałam dla Miłki.

To jestem za tym żeby spróbować z tą karmą jak ta się skończy, zobaczymy jak Miłeczka będzie się czuła i jak jej będzie smakowała, a jak nie to będziemy szukać czegoś innego odpowiedniego i smacznego, bo przecież nie chcemy, żeby Miłeczka nam głodowała.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 16.11.2019 o 17:24, Onaa napisał:

To jestem za tym żeby spróbować z tą karmą jak ta się skończy, zobaczymy jak Miłeczka będzie się czuła i jak jej będzie smakowała, a jak nie to będziemy szukać czegoś innego odpowiedniego i smacznego, bo przecież nie chcemy, żeby Miłeczka nam głodowała.

Póki co zamówiłam taką samą karmę, bo Miłej poprawił się apetyt. Może dlatego, że zrobiło się chłodniej? W każdym razie dużo więcej karmy znika:) Karma jest w drodze, a ja mam już fakturę, koszt 175 zł:

https://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/8ae8b9f3784c27e2

Link to comment
Share on other sites

12 godzin temu, Murka napisał:

Póki co zamówiłam taką samą karmę, bo Miłej poprawił się apetyt.

I dobrze, bo ciężko znaleźć karmę w przystępnej cenie, która składnikowo uwzględnia problemy alergiczne Miłki. Trochę się naszukałam zanim trafiłam na karmę Bosch Soft Senior z koziną. Apetyt może być zmienny, zwłaszcza u starszych psów. Chudnięcie, wiotczenie mięśni u seniorów to też norma. Nieodpowiednio dobrana dawka leku na tarczycę też ma wpływ. 

Jak sama napisałaś:  

Dnia 17.10.2019 o 23:25, Murka napisał:

Już kiedyś pisałam, że Miła owszem, drapie się, ale jednak potrzeba podawania sterydu i antybiotyku w czasie, kiedy była podawana zwykła karma, była nieporównywalnie większa. Z tego co pamiętam Bosch został wprowadzony rok temu na jesieni. Od tamtej pory chyba tylko raz była potrzeba włączenia sterydu (drapanie się do krwi)? Nawet nie pamiętam czy coś podawałam Miłce, czy kąpiel pomogła (myli się z Maxem, któremu walka ze świądem skóry wychodzi gorzej).

Zmiana karmy w tej sytuacji nie ma sensu. 

Link to comment
Share on other sites

Pani Ania ze Szczekocin znów podesłała Miłej zapas Euthyroxu - aż 4 opakowania! Teraz dziennie "idzie" dwie i pół tabletki, także to ogromne wsparcie dla suni i dla mnie ulga, że sunia ma zapas leku i nie muszę się o to martwić:) Dziękuję! 

 

Kupiłam dla Miłej oliwę, koszt 11,90 zł:

https://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/8ad477956f9588d7

Link to comment
Share on other sites

Jako skarbnik Miłej muszę przekazać niezbyt dobre wiadomości;

Na koncie Miłki mamy na dzisiaj 1424,99 zł

Niby to nie tragedia ale część osób ma już wpłacone składki do grudnia włącznie. Koszt karmy to 175,00 zł. Worek

wystarcza na ok. miesiąc.  Pani Ania ze Szczekocin przysłała leki więc przynajmniej ten wydatek nas ominie w tym miesiącu.

Pani Aniu - bardzo dziękujemy.

Może ktoś mógłby zrobić bazarek na rzecz suni?

Link to comment
Share on other sites

A ja tak nieśmiało przypomnę, że Miłeczka ma ogłoszenia... wiem, że domek dla niej to nieco pragnienie cudu, ale zaczęliśmy miesiąc cudów przecież :) Jakby ktoś chciał wyróżnić...
Warszawa: https://www.olx.pl/oferta/jestem-mila-i-pokocham-twoja-rodzine-calym-sercem-CID103-IDyBFF7.html
Szczecin: https://www.olx.pl/oferta/pokochaj-sercem-idealna-starsza-mix-sznaucerke-CID103-IDssHNR.html

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...