Jump to content
Dogomania

Cuda się zdarzają stara 11 letnia Miłeczka bez oczka znalazła kochający domek i śpi na kanapie :D, a starszy Rabarbar też znalazł domek :).


Onaa

Recommended Posts

Dnia 26.01.2019 o 19:49, agat21 napisał:

Co słychać u Miłeczki? Jak drapanie? 

Bez zmian właściwie; drapie się po brzuchu tak jak wcześniej.

11 godzin temu, hop! napisał:

Dodam jeszcze jedno pytanie: czy weterynarz wykluczył u Miłki grzybki i drożdżaki?

Jak drapała się po głowie to miała robioną zeskrobinę z tych miejsc i nic tam nie wyszło. 

 

Kupować jakąś oliwę dla niej?

Link to comment
Share on other sites

11 godzin temu, Murka napisał:

Bez zmian właściwie; drapie się po brzuchu tak jak wcześniej.

Jak drapała się po głowie to miała robioną zeskrobinę z tych miejsc i nic tam nie wyszło. 

 

Kupować jakąś oliwę dla niej?

Może potrzeba jeszcze trochę czasu, żeby było widać działanie karmy.

Link to comment
Share on other sites

Zakupiłam zapas leków dla Miłki na ok. 2,5 miesiąca. Znalazłam tańszy odpowiednik Esselivu i w dodatku większą dawkę (Miłka zamiast 6 kapsułek będzie musiała zjadać tylko 3 kapsułki dziennie). Koszt jednego opakowania (starczy na 10 dni) wynosi 11,77 zł. Dla Miłki jest 8 opakowań, czyli razem 94,10 zł, poniżej faktura:

https://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/cae18386ecd63343

milaesseliv.jpg

Link to comment
Share on other sites

Rozliczenie:

Stan konta na 31 grudzień wynosił +347,90 zł

+20 zł Iwona K.

-310 zł hotelowanie 1-31.01

-94,10 zł Essetil Forte x 8 opak.

Stan konta na 31 styczeń wynosi -36,20 zł.

 

Powoli kończy się karma dla Miłki i trzeba się zastanowić co dalej. Nie wiem czy koniecznie akurat ta, ale na pewno potrzebna jest dobra karma, bo tak jak pisałam nie ma rozdrapywania się do krwi, a to już jest jakiś postęp. Nie trzeba dawać sterydów, antybiotyku. 

Onaa prosiła, żeby zakupić oliwę, więc zrobię to na dniach. Mam nadzieję, że oliwa poprawi wygląd sierści suni.

Link to comment
Share on other sites

Nie mogę teraz sama zasponsorować karmy dla Miłki, ale wpłaciłabym stówkę na konto Zea, żeby dołożyć Miłce do karmy. Ktoś się dorzuci jeszcze? Może dobrze by było jeszcze ją potrzymać na tej hypoalergicznej owadziej, bo w sumie to ile ona ją jadła? Zaraz sprawdzę w poprzednich postach kiedy karma przyjechała. 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 31.01.2019 o 17:40, Murka napisał:

Powoli kończy się karma dla Miłki i trzeba się zastanowić co dalej. 

15 kg owadziej karmy powinno Miłce wystarczyć na około 75 dni. Dawkowanie dla psa seniora o wadze 30 kg to 190 g dziennie. Miłka i tak jest okrągła. Chyba za duże porcje jej serwujesz. ;-)

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 1.02.2019 o 20:14, hop! napisał:

15 kg owadziej karmy powinno Miłce wystarczyć na około 75 dni. Dawkowanie dla psa seniora o wadze 30 kg to 190 g dziennie. Miłka i tak jest okrągła. Chyba za duże porcje jej serwujesz. ;-)

Faktycznie dopiero teraz spojrzałam na dawkowanie tej karmy i jeśli się weźmie dawkę dla pieska o średniej aktywności to powinno starczyć na dwa miesiące i wtedy jej miesięczny koszt nie będzie taki duży.

Ze strony internetowej dawkowanie dla tej karmy :

Zalecenia żywieniowe:
Zalecana porcja dzienna karmy podana w zależności od wagi i poziomu aktywności fizycznej psa.

Waga psa Mało aktywny fizycznie / senior Średnio aktywny fiz. / aktywny Aktywny fizycznie
5 kg 55 g 65 g 85 g
10 kg 85 g 115 g 145 g
20 kg 140 g 195 g 245 g
30 kg 190 g 265 g 335 g
40 kg 240 g 330 g 415 g
60 kg 355 g 460 g 565 g
80 kg 405 g 550 g 695 g
Link to comment
Share on other sites

Dnia 1.02.2019 o 15:27, agat21 napisał:

Nie mogę teraz sama zasponsorować karmy dla Miłki, ale wpłaciłabym stówkę na konto Zea, żeby dołożyć Miłce do karmy. Ktoś się dorzuci jeszcze? Może dobrze by było jeszcze ją potrzymać na tej hypoalergicznej owadziej, bo w sumie to ile ona ją jadła? Zaraz sprawdzę w poprzednich postach kiedy karma przyjechała. 

Bardzo dziękujemy.

Myślę że dobrze byłoby żeby jeszcze dalej Miłeczka była na tej karmie żeby sprawdzić jak sytuacja. Myślałam też żeby kupić jej kilka specjalnych puszek do spożywania leków.

Też się trochę dorzucę, tylko z jakim dopiskiem na konto fundacji ZEA, Tolu ?

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Onaa napisał:

Bardzo dziękujemy.

Myślę że dobrze byłoby żeby jeszcze dalej Miłeczka była na tej karmie żeby sprawdzić jak sytuacja. Myślałam też żeby kupić jej kilka specjalnych puszek do spożywania leków.

Też się trochę dorzucę, tylko z jakim dopiskiem na konto fundacji ZEA, Tolu ?

Może być - Dla Miłej

Link to comment
Share on other sites

4 godziny temu, Onaa napisał:

Faktycznie dopiero teraz spojrzałam na dawkowanie tej karmy i jeśli się weźmie dawkę dla pieska o średniej aktywności to powinno starczyć na dwa miesiące i wtedy jej miesięczny koszt nie będzie taki duży.

Ze strony internetowej dawkowanie dla tej karmy :

Zalecenia żywieniowe:
Zalecana porcja dzienna karmy podana w zależności od wagi i poziomu aktywności fizycznej psa.

Waga psa Mało aktywny fizycznie / senior Średnio aktywny fiz. / aktywny Aktywny fizycznie
5 kg 55 g 65 g 85 g
10 kg 85 g 115 g 145 g
20 kg 140 g 195 g 245 g
30 kg 190 g 265 g 335 g
40 kg 240 g 330 g 415 g
60 kg 355 g 460 g 565 g
80 kg 405 g 550 g 695 g

 

Kochani, nie będziemy Miłce podawać 200 g karmy. Ona już i tak schudła bardzo od lata, nie wiemy czemu. Ma tendencje do wyjadania jakichś śmieci ze sterty siana i ziemi. Jak będzie głodna to nie upilnujemy jej, żeby czegoś nie podjadała. Teraz jest najedzona, to nie reaguje np. na rozsypaną karmę z sąsiednich boksów kiedy przechodzi korytarzem. 

Już mamy jednego psa na dawkowaniu karmy i jest to katorga dla nas i dla niego. Pies jest nerwowy, rzuca się na karmę, szczeka na psy z sąsiednich boksów, które podchodzą do swoich misek, próbuje sięgać łapą do tych misek itd. A i tak dostaje ciut większe porcje niż w "tabelce". 

Kupcie tańszą karmę, ale pozwólcie Miłce jeść do woli. Ona już i tak swoje przeszła i schronisko ją nie rozpieszczało. Teraz ze względu na specjalną karmę jest izolowana (wcześniej mieszkała w większym boksie z psem, z którym się fajnie dogadywały) i z tego powodu też nie jest szczęśliwsza.

  • Like 1
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Dnia 20.01.2019 o 21:15, Tyś(ka) napisał:

Ja kiedyś wspominałam o oleju z czarnuszki - ale to z racji, że sama biorę na moje mizerne zdrowie i masę alergii ;) Olej z czarnuszki jest gorzki, ale skuteczny.

Kiedyś Anula proponowała jakieś tabletki... na wzmocnienie, ale nie pamiętam jakie.

Olekardin-Omega 3-6-9 + E. Kupuje się w Aptece,jest 60 kapsułek,koszt około 20zł. 1kaps./dzień.Starcza na 2 miesiące.Jest to lek sprawdzony u mnie na psach.Znika łupiesz i sierść staje się błyszcząca,zdrowsza.Podawanie przynajmniej przez 2 miesiące aby był widoczny skutek.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 godzin temu, Murka napisał:

 

Kochani, nie będziemy Miłce podawać 200 g karmy. Ona już i tak schudła bardzo od lata, nie wiemy czemu. Ma tendencje do wyjadania jakichś śmieci ze sterty siana i ziemi. Jak będzie głodna to nie upilnujemy jej, żeby czegoś nie podjadała. Teraz jest najedzona, to nie reaguje np. na rozsypaną karmę z sąsiednich boksów kiedy przechodzi korytarzem. 

Już mamy jednego psa na dawkowaniu karmy i jest to katorga dla nas i dla niego. Pies jest nerwowy, rzuca się na karmę, szczeka na psy z sąsiednich boksów, które podchodzą do swoich misek, próbuje sięgać łapą do tych misek itd. A i tak dostaje ciut większe porcje niż w "tabelce". 

Kupcie tańszą karmę, ale pozwólcie Miłce jeść do woli. Ona już i tak swoje przeszła i schronisko ją nie rozpieszczało. Teraz ze względu na specjalną karmę jest izolowana (wcześniej mieszkała w większym boksie z psem, z którym się fajnie dogadywały) i z tego powodu też nie jest szczęśliwsza.

Przekarmiając psy, robi im się krzywdę. To obciążenie dla układu pokarmowego, w ogóle dla organizmu. Nie pomogą suplementy na wątrobę. Efekt jedzenia do woli był widoczny u Dolara - ponad 10 kg nadwagi! Odchudziłam go na około 20 kg (prawidłowa waga) i teraz tylko utrzymujemy tę wagę. Nie jest głodny, dostaje 3-4 posiłki dziennie (2 x karmę i 2 x przekąski). Tak samo jest z pozostałymi psami. Karmę wyjściowo podaję według wskazań z tabelki, ale każdy organizm jest inny i niektóre psy muszą dostać trochę więcej, żeby nie chudły. Mam np. nadpobudliwego seniora, który musi dostawać kaloryczną karmę rozłożoną na 4 posiłki, bo inaczej spada z wagi i jest nerwowy. Prawidłowo dobrana do potrzeb organizmu karma to najważniejsza sprawa. Miłka jest dużą, wiekową suczką. Powinna dostawać karmę dla seniora, najlepiej dla dużych psów, bo w takiej karmie jest więcej składników wspierających stawy. Piszesz, że Miłka schudła. Czy ma teraz prawidłową wagę? Na zdjęciach wygląda na suczkę z lekką nadwagą. Ile posiłków dziennie dostaje? Jeden na full? Przy przekarmianiu jest większe ryzyko skrętu żołądka. Psy przejedzone są spokojniejsze, skupione na trawieniu jak węże boa. ;-) Tylko psom nie wychodzi to na zdrowie. Świństwa uwielbia wyjadać większość psów. Może być najedzony, a i tak nie oprze się znalezionemu "skarbowi". ;-)

Link to comment
Share on other sites

Wydaje mi się, że dla Miłki byłaby dobra karma Bosch Soft Senior Kozina i Ziemniak. Jest dla starszych psów, pod kątem alergii dobra, ochrona stawów jest, poprawia stan skóry i sierści. Poza tym jest półwilgotna, łatwiejsza w rozgryzaniu. Jeżeli Miłka lubi większe porcje, to dawkowanie tej karmy jest spore - dla psa o wadze 30-35 kg to 425-475 g dziennie. Cena za 12,5 kg karmy - 175 zł, dostawa gratis - KLIKNIJ 

Link to comment
Share on other sites

12 godzin temu, hop! napisał:

Przekarmiając psy, robi im się krzywdę. To obciążenie dla układu pokarmowego, w ogóle dla organizmu. Nie pomogą suplementy na wątrobę. Efekt jedzenia do woli był widoczny u Dolara - ponad 10 kg nadwagi! Odchudziłam go na około 20 kg (prawidłowa waga) i teraz tylko utrzymujemy tę wagę. Nie jest głodny, dostaje 3-4 posiłki dziennie (2 x karmę i 2 x przekąski). Tak samo jest z pozostałymi psami. Karmę wyjściowo podaję według wskazań z tabelki, ale każdy organizm jest inny i niektóre psy muszą dostać trochę więcej, żeby nie chudły. Mam np. nadpobudliwego seniora, który musi dostawać kaloryczną karmę rozłożoną na 4 posiłki, bo inaczej spada z wagi i jest nerwowy. Prawidłowo dobrana do potrzeb organizmu karma to najważniejsza sprawa. Miłka jest dużą, wiekową suczką. Powinna dostawać karmę dla seniora, najlepiej dla dużych psów, bo w takiej karmie jest więcej składników wspierających stawy. Piszesz, że Miłka schudła. Czy ma teraz prawidłową wagę? Na zdjęciach wygląda na suczkę z lekką nadwagą. Ile posiłków dziennie dostaje? Jeden na full? Przy przekarmianiu jest większe ryzyko skrętu żołądka. Psy przejedzone są spokojniejsze, skupione na trawieniu jak węże boa. ;-) Tylko psom nie wychodzi to na zdrowie. Świństwa uwielbia wyjadać większość psów. Może być najedzony, a i tak nie oprze się znalezionemu "skarbowi". ;-)

hop! nie wiem ile masz psów pod opieką, ale na pewno dużo mniej niż my. Przy większej ilości psów, zwłaszcza kiedy się nie ma nich cały czas oka (w boksach) priorytety się nieco zmieniają. Wolę, aby psy były trochę za grube niż żeby miały się gryźć/zagryzać czy któryś miałby głodować.

 

 

Odnośnie kosztów karmy dla Miłki, to rozmawiałam kiedyś z Jo37, że mogłabym jej gotować w cenie karmy hotelowej. Jest to jakaś opcja, kwestia tylko ustalenia co gotować...

Kupiłam dziś oliwę, paragon gdzieś zapodziałam, więc będzie gratis od firmy:)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...