Jump to content
Dogomania

Cuda się zdarzają stara 11 letnia Miłeczka bez oczka znalazła kochający domek i śpi na kanapie :D, a starszy Rabarbar też znalazł domek :).


Onaa

Recommended Posts

21 godzin temu, Murka napisał:

Myślałam właśnie nad tym, żeby Miłkę wykąpać w najbliższym czasie - tak jednorazowo, żeby zmyć z niej brud i kurz. Mam jeszcze szampon Alervet i drugi dermatologiczny z chlorhexydyną, ketokonazolem itp.

Też kiedys miałam Alervet i nic nie działał. Ten, co pisałam Ketoscan Plus jest właśnie z chlorheksydyną i ketokonazolem. Duże znaczenie mają tez nośniki, więc nie każdy z tą samą substancją, tak samo będzie skuteczny. Na pewno pomoże suni choc jednorazowa kąpiel, bo zmyje zarodniki grzybów, roztocza i zdezynfekuje skórę. U Coli miałam efekt po jednej kąpieli. Podobnie u yorki, która załapała drożdżaki na skórze. Kolezanka hodowczyni, której psy dostały silny łupież, równiez kupiła i powiedziała, ze wszystko zeszło po jednej kapieli. Niby trzeba powtarzać co kilka dni, ale różnica jest ogromna juz pojednym myciu.

Ja mojej maltance alergiczce kupiłam tabletki Apoquel, ale niestety uczuliła się nawet na lek  przeciwuczuleniowy. Mam prawie całe opakowanie, ale na malutkie psy, Miłka jest za duza na to dawkowanie. Podobno czasem daje bardzo dobre efekty, minusem jest cena. Moim zdaniem może Tola jednak zamówiłaby ten szampon na próbę? Jest niedrogi, kupuje na Allegro za 21 zł buteleczkę.

 

Link to comment
Share on other sites

22 godziny temu, Murka napisał:

Miłka od ok. dwóch lat jest w boksie wewnętrznym. Na początku myśleliśmy, że to drapanie jest z siana, więc przenieśliśmy ją do środka i zamiast siana stosujemy koce. 

Nie wiem, jakie macie boksy, ale jak nieduże, wypłytkowane, to łatwiej zadbać o czystość. Tylko koce lepiej zastąpić legowiskiem ze sztucznej skóry np. takim: KLIKNIJ. Dobrze dla stawów, a gorzej dla roztoczy. ;-) Może uda się znaleźć sponsora, który kupi takie legowisko. Teraz lepiej nie kąpać Miłki. Jak zrobi się cieplej, to najlepiej ogolić ją u fryzjera i wtedy zacząć serię kąpieli, bo jedna niewiele da.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 godzin temu, Jaaga napisał:

Też kiedys miałam Alervet i nic nie działał. Ten, co pisałam Ketoscan Plus jest właśnie z chlorheksydyną i ketokonazolem. Duże znaczenie mają tez nośniki, więc nie każdy z tą samą substancją, tak samo będzie skuteczny. Na pewno pomoże suni choc jednorazowa kąpiel, bo zmyje zarodniki grzybów, roztocza i zdezynfekuje skórę. U Coli miałam efekt po jednej kąpieli. Podobnie u yorki, która załapała drożdżaki na skórze. Kolezanka hodowczyni, której psy dostały silny łupież, równiez kupiła i powiedziała, ze wszystko zeszło po jednej kapieli. Niby trzeba powtarzać co kilka dni, ale różnica jest ogromna juz pojednym myciu.

Ja mojej maltance alergiczce kupiłam tabletki Apoquel, ale niestety uczuliła się nawet na lek  przeciwuczuleniowy. Mam prawie całe opakowanie, ale na malutkie psy, Miłka jest za duza na to dawkowanie. Podobno czasem daje bardzo dobre efekty, minusem jest cena. Moim zdaniem może Tola jednak zamówiłaby ten szampon na próbę? Jest niedrogi, kupuje na Allegro za 21 zł buteleczkę.

 

Zea przelała na konto hoteliku ponad 1000 zł ze zbiórki; ja wiem, ze to poszło w bieżące rozliczenie, ale trzeba też chyba przeznaczyć jakąs  część na preparaty, które mogą pomoc Miłej, myślę, ze jak najbardziej można zamówić.

 

Link to comment
Share on other sites

Ja mam szampon Vet Expert z Ketokonazolem, Chlorhexodyną, Panthenolem i Gliceryną - powinno wystarczyć na jedną kąpiel dla Miłki.

Jej strzyc nie trzeba - tak jak pisałam ona wygląda teraz jak pies krótkowłosy. Zrobiłam dziś trochę fotek, potem wstawię.

Ona nie ma łupieżu, tylko taki szary/biały nalot na sierści. 

Link to comment
Share on other sites

46 minut temu, Murka napisał:

Ja mam szampon Vet Expert z Ketokonazolem, Chlorhexodyną, Panthenolem i Gliceryną - powinno wystarczyć na jedną kąpiel dla Miłki.

Jej strzyc nie trzeba - tak jak pisałam ona wygląda teraz jak pies krótkowłosy. Zrobiłam dziś trochę fotek, potem wstawię.

Ona nie ma łupieżu, tylko taki szary/biały nalot na sierści. 

Taki własnie białawy jakby nawet lekko perłowy nalot wystepuje przy problemach z wątrobą. Jak głaszczesz psa, to delikatnie zostaje na opuszkach. Powiedziała mi to najlepsza diagnostka, jaka znam i zawsze sprawdza się. Wtedy włos tez moze byc znacznie gorszy. Miała niedawno badaną krew? 

Link to comment
Share on other sites

14 minut temu, Jaaga napisał:

Taki własnie białawy jakby nawet lekko perłowy nalot wystepuje przy problemach z wątrobą. Jak głaszczesz psa, to delikatnie zostaje na opuszkach. Powiedziała mi to najlepsza diagnostka, jaka znam i zawsze sprawdza się. Wtedy włos tez moze byc znacznie gorszy. Miała niedawno badaną krew? 

To by się zgadzało, bo Miłka ma problemy z wątrobą od dawna. Przyjmuje cały czas Esseliv Forte.

Link to comment
Share on other sites

Karma karmą, ale może by coś takiego wypróbować. Tego akurat nie miałam, ale inne produkty używam i jestem zadowolona.

 

Działanie, Skóra i sierść:

  • utrzymywanie równowagi mikroorganicznej,
  • wspomaganie leczenia bakteryjnych i grzybiczych schorzeń skóry,
  • wypieranie chorobotwórczej mikroflory i hamowanie jej rozwoju,
  • profilaktyka i wspomaganie leczenia alergii,
  • łagodzenie świądu (alergie, „hot spot”, ukąszenia owadów),
  • usuwanie zabrudzeń.        

    Sposób użycia:

  • Do codziennej pielęgnacji psa i higienizacji jego otoczenia poprzez oprysk okrywy włosowej zwierzęcia oraz posłań i miejsc, gdzie przebywa pies.

  • https://www.centrummikroorganizmow.pl/pl/pro-biotyki-dla-psow/130-higienizator-dla-psow-500ml.html

     

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

10 godzin temu, Murka napisał:

To by się zgadzało, bo Miłka ma problemy z wątrobą od dawna. Przyjmuje cały czas Esseliv Forte.

To dlaczego nie jest na diecie wątrobowej? Jest uczulona? Dieta to podstawa, inaczej watroba nie poradzi sobie z normalną karmą. Do tego polecam kapsułki Hepato force lub tabletki Epato. U nas był 4 lata owczarek Oskar z toczniem ( choroba autoimmunoagresywna), który atakował mu wątrobę i powodował jej marskość. Po kazdym stosowanym leku lub diecie miał robione badanie. Na nim przetestowałam wszystko. Najlepsza zawsze okazuje się dieta RC Hepatic. Po diecie Trovet nie było nawet ciut lepszych wyników, podobnie jak po stosowaniu innych tabletek. Epato + Hepatic RC rewelacyjnie działa nawet u psów po operacji ZWO. To zestaw, który stosują w szpitalu w Gdańsku, gdzie wykonują te operacje. Najtańszym sposobem na juz jest podanie ludzkiego Essentiale Forte. Podaję je nawet przy odrobaczeniach czy stosowaniu leków, zeby odciążyć wątrobę. Hoduję małe rasy, gdzie nawet jesli nie spasuje jakaś karma, to zaczyna szwankowac watroba. Miałam już dwa przypadki padaczki wątrobowej po RC Starter. Objawy przechodzą po odstawieniu karmy. Myslę, że większosć problemów Miłki przeszłaby po wyleczeniu tego narządu i wprowadzeniu diety.

Link to comment
Share on other sites

Kto jest odpowiedzialny za Miłkę? Brakuje na tym wątku zaangażowanej i zdecydowanej szefowej. Jest chaos. Tyle dni minęło i brak decyzji w temacie karmy. W końcu Miłka zostanie bez karmy i Murka będzie musiała kombinować. 

Padają propozycje karm, leków, szamponów, preparatów itd. Pamiętajmy, że Miłka to bezdomna, duża suczka przebywająca w hotelu, a nie mały piesek mający właściciela, czy hodowlany. Miłka i tak generuje duże koszty. Trzeba podejść do sprawy realnie, ustalić plan, zrobić listę niezbędnych rzeczy, szukać sponsorów, zbierać kasę.

W tym momencie najważniejsze jest zamówienie karmy. Murka, jaka karma Twoim zdaniem może być dobrym wyborem dla Miłki? Znasz suczkę i wiesz, jakie ma dolegliwości i kłopoty zdrowotne, jakie badania miała robione. Określ, jakie są potrzeby Miłki na dzień dzisiejszy. 

  • Like 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Ja jestem założycielem wątku  i osobą odpowiedzialną za Miłeczkę, niestety od Świąt mój wątkowy podopieczny dziadeczek bardzo choruje, ostatnie dni ciągle się zastanawiałam czy to już pora żeby pozwolić mu odejść , dzisiaj Lapiś umarł:(. Jets mi strasznie przykro i źle, ciężko mi pozbierać myśli. Dlatego przepraszam ale jestem trochę nieobecna.

Nie znam się zupełnie na alergiach, nigdy nie miałam z nimi do czynienia, więc mogę polegać tylko na Waszych wpisach , radach, leki, preparaty, karmy i tak trzeba wszystko sprawdzać, nie wiadomo co zadziała dobrze na Miłkę a co nie.

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Jaaga napisał:

To dlaczego nie jest na diecie wątrobowej? Jest uczulona? Dieta to podstawa, inaczej watroba nie poradzi sobie z normalną karmą. Do tego polecam kapsułki Hepato force lub tabletki Epato. U nas był 4 lata owczarek Oskar z toczniem ( choroba autoimmunoagresywna), który atakował mu wątrobę i powodował jej marskość. Po kazdym stosowanym leku lub diecie miał robione badanie. Na nim przetestowałam wszystko. Najlepsza zawsze okazuje się dieta RC Hepatic. Po diecie Trovet nie było nawet ciut lepszych wyników, podobnie jak po stosowaniu innych tabletek. Epato + Hepatic RC rewelacyjnie działa nawet u psów po operacji ZWO. To zestaw, który stosują w szpitalu w Gdańsku, gdzie wykonują te operacje. Najtańszym sposobem na juz jest podanie ludzkiego Essentiale Forte. Podaję je nawet przy odrobaczeniach czy stosowaniu leków, zeby odciążyć wątrobę. Hoduję małe rasy, gdzie nawet jesli nie spasuje jakaś karma, to zaczyna szwankowac watroba. Miałam już dwa przypadki padaczki wątrobowej po RC Starter. Objawy przechodzą po odstawieniu karmy. Myslę, że większosć problemów Miłki przeszłaby po wyleczeniu tego narządu i wprowadzeniu diety.

RC Hepatic to jest bardzo dobra karma. A tak czy są gdzieś zamieszczone jakieś ostatnie badania żeby zobaczyć jak wyglądają próby wątrobowe i inne ?

 

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, hop! napisał:

Kto jest odpowiedzialny za Miłkę? Brakuje na tym wątku zaangażowanej i zdecydowanej szefowej. Jest chaos. Tyle dni minęło i brak decyzji w temacie karmy. W końcu Miłka zostanie bez karmy i Murka będzie musiała kombinować. 

Padają propozycje karm, leków, szamponów, preparatów itd. Pamiętajmy, że Miłka to bezdomna, duża suczka przebywająca w hotelu, a nie mały piesek mający właściciela, czy hodowlany. Miłka i tak generuje duże koszty. Trzeba podejść do sprawy realnie, ustalić plan, zrobić listę niezbędnych rzeczy, szukać sponsorów, zbierać kasę.

W tym momencie najważniejsze jest zamówienie karmy. Murka, jaka karma Twoim zdaniem może być dobrym wyborem dla Miłki? Znasz suczkę i wiesz, jakie ma dolegliwości i kłopoty zdrowotne, jakie badania miała robione. Określ, jakie są potrzeby Miłki na dzień dzisiejszy. 

Jakie ma znaczenie, czy pies jest hodowlany? Wspomniany przeze mnie Oskar był psem dogomaniackim, wazył 45 kg, bez diety wątrobowej nie żyłby tyle lat. Dobra karma bytowa kosztuje tyle samo. Zastosowanie diety na chory narząd minimalizuje koszty, bo nie ma dodatkowych wydatków na nagłe leczenia czy badania. Coś jest zdecydowanie nie tak, skoro wątoba jest problemem od dłuższego czasu i jest pogorszenie w funcjonowaniu psa. Jak ma się wyleczyć bez odciążenia właściwą dietą?

Link to comment
Share on other sites

czego potrzebuje Miłka:

1. karma - do kupienia ale jaka ?

obecnie Brit Care Sensitive Venison Potato - 12 kg ok. 165zł

propozycja weta - Addvena LIFE 20+ lub Advena Major - 12 kg ok. 265zł

SKŁAD:
Jagnięcina (w tym świeże mięso jagnięce 50%) , ziemniaki, groch, pulpa buraczana, tłuszcz zwierzęcy, białko ziemniaczane, przecier pomidorowy, suszona lucerna, siemię lniane, drożdże browarniane, olej z łososia, dwuwodny fosforan sodowy, korzeń cykorii, glukozamina, siarczan chondroityny.

wg Jaaga - RC Hepatic - 12 kg ok. 275zł

tylko w składzie jest olej rybny a Miłka jest uczulona i pytanie czy taka karma byłaby dobra bo to karma wątrobowa ??

Skład: ryż, kukurydza, tłuszcze zwierzęce, izolat białka sojowego, hydrolizat białka zwierzęcego, pulpa buraczana, sole mineralne, olej sojowy, włókno roślinne, olej rybny, fruktooligosacharydy, wyciąg z aksamitki wzniesionej, witamina A, witamina D3, przeciwutleniacze.

2. leki:

Euthyrox na tarczycę, a Esseliv na wątrobę

czy potrzeba jeszcze coś dodatkowego ?

propozycja Jaagi - kapsułki Hepato force lub tabletki Epato ?

3. puszki z mokrą karmą do podawania w nich leków - do kupienia

4. szampon Ketoscan Plus - do kupienia - 100 ml ok. 18-25zł

jaki ?bo jest czerwony, niebieski ?

5. preparat z Omega 3 ? czy olej - jeśli tak to jaki ?

kiedyś Anula pisała o preparacie z Omega 3+6+9 na dobrą ładną sierść u kudłaczy ale nie wiem czy to dobre dla Miłeczki bo tam jest chyba olej rybi

 

Link to comment
Share on other sites

Moze poprosić weta o próbki Hepatic i sprawdzić reakcję organizmu? Skoro jest wymieniony Euthyrox, to znaczy że też ma problemy z tarczycą? Wiekszosci psów z chorym jakims narządem ponoc siada tarczyca. To równiez wiem od wspomnianej wcześniej doskonałej wetki dr Olender i u nas zazwyczaj było podobnie. Może warto sprawdzić skład diet wątrobowych innych firm, ale na pewno taka specjalistyczna dieta będzie lepsza od zwykłej karmy, bo pomoze pracowac wątrobie, ułatwi oczyszczanie organizmu.

szampon leczniczy Ketoscan Plus jest czerwony, ten drugi jest bez chloheksydyny. Murka pisała, ze ma dobry swój o takim samym składzie. 

Jesli zacznie lepiej pracować wątroba, to stan sierści też powinien ulec poprawie. Moja mama miała na DT dogomaniackiego Pimka bardzo podobnego z wyglądy do Miłki, z chorą wątrobą i tarczycą. Przy pogorszeniu miał identyczne objawy. Po zaleczeniu sierść sama polepszała się i nabierała blasku, bez dodatkowych suplementów.

Link to comment
Share on other sites

Dla przypomnienia...

Dnia 8.01.2019 o 23:53, Murka napisał:

Miła jest przede wszystkim uczulona na roztocza oraz zarodniki grzybów. 

Z karmą to jest tak:

średnio jest uczulona na łososia;

słabo na soję, ryż, tuńczyk, jęczmień, strusia;

bardzo słabo na wieprzowinę, jagnięcinę, kaczkę, kurczaka, indyka, pszenicę, kukurydzę, mix ryb , królika, dziczyznę.

Brak uczulenia na wołowinę, jajka, mleko krowie, ziemniaki, owies, pulpę buraczaną, proso.

 

Jeśli chodzi o olej to, na pewno odpadają oleje rybie. Można spróbować roślinnych, np. olej lniany lub chociażby zwykła oliwa z oliwek - koszt niewielki, a starczy na długo.

 

Link to comment
Share on other sites

4 minuty temu, Onaa napisał:

Karma RC Hepatic 12kg:

krakvet - 275,38zł

https://www.krakvet.pl/rozooyal-canin-hepatic-pg-13853.html

w zooplus - 209,80zł

https://www.zooplus.pl/shop/psy/karma_dla_psa_sucha/royal_canin_veterinary_diet/hepatic/306875

Może jednak spróbować tę karmę przez dwa miesiące.

  

 

https://zooart.com.pl/product-pol-1786-ROYAL-CANIN-Hepatic-HF-16-12kg.html

image.png

 

 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 27.09.2018 o 20:59, Murka napisał:

Miłka już u nas. Czuje się dobrze, jeszcze przez 4 dni ma brać antybiotyk. 

Niby wykluczyli wirusa (brali pod uwagę ewentualne podłoże bakteryjne), ale dzisiaj inny starszy psiak też nam się pochorował. Co prawda u niego wymiotów nie ma, ale biegunka z krwią i owszem. Także nie wiem czy to nie jakieś zaraźliwe choróbsko:( Mam nadzieję, że nie będziemy mieli epidemii.

Wyniki Miłka ma bardzo dobre (poza parametrem wątrobowym AST):

8f8cf9d128dcfe34gen.jpg

5eccdf8296b13db4gen.jpg

c3d85db02d9157d1gen.jpg

0792dc45631112a3gen.jpg

1bb6ae7d1aee32efgen.jpg

 

Koszty pobytu w klinice są koszmarne.... nie sądziliśmy, że aż tyle sobie policzą:( ale co było robić... Jak to TZ powiedział: lepiej się teraz tłumaczyć z kosztów niż mielibyśmy się tłumaczyć gdyby Miłce się coś stało, bo wyglądało to niezaciekawie (TZ mówił, że w wymiotach też była krew:().  

Do zapłaty jest 1252 zł... fakturę wrzucę później.

posty z ostatnimi badaniami Miłki jakie znalazłam

Link to comment
Share on other sites

1 minutę temu, agat21 napisał:

Dziweczyny, dzisiaj karma dla Miłki ma być już u Murki. Ciężko było mi o tym napisać na wątku, jak serwer dogomanii nie dział praktycznie przez 2 dni :( Wysłałam tylko smsa do Murki, żeby wiedziała i się spodziewała. 

 

A jaka karma jest zakupiona?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...