Jump to content
Dogomania

Cuda się zdarzają stara 11 letnia Miłeczka bez oczka znalazła kochający domek i śpi na kanapie :D, a starszy Rabarbar też znalazł domek :).


Onaa

Recommended Posts

Wczoraj byłam z Miłką u weta na pobraniu krwi, czekam na wyniki.

Sunia niestety od wczoraj intensywniej się drapie, pewnie uczulenie na zarodniki grzybów daje o sobie znać. Mam zamiar ją wykąpać, może trochę jej ulży.

Zamówiłam karmę. jak dojdzie dam znać i wrzucę fakturę.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 3.10.2019 o 19:03, Murka napisał:

Mi się wydaje, że Miła schudła, bo ta karma jej nie smakuje. Je jej naprawdę niewiele. Nie muszę się martwić dawkowaniem... Worek 12,5 kg starcza jej na prawie dwa miesiące. Apetyt ma, bo muszę pilnować, żeby nie podkradała karmy innych psiaków. Leki w puszce też zjada. Ogólnie jest żywa, wesoła, więc może wszystko ok. Może i lepiej, że jest taka szczupła, bo nie obciąża stawów. 

Skoro Miłce karma nie smakuje to mało jej zjada i dlatego schudła.Jeżeli apetyt ma to jest głodna bo podkrada innym psiakom.Może inną karmę trzeba kupić.Chodzi o to aby nie głodzić psa.

Ma kiepską hemoglobinę,może potrzeba jej podawać witaminy z większą zawartością żelaza.

Wyróżnilam OLX do 14.11.19.

https://www.olx.pl/oferta/najmilsza-z-suczek-malaga-wciaz-czeka-na-swojego-czlowieka-CID103-IDmFpQa.html

Link to comment
Share on other sites

Nie wiem, jaką karmę obecnie je Miłka (ostatni post jaki znalazłam z nazwą karmy to Bosch), ale jeżeli nadal się drapie i wygląda na głodną to może faktycznie warto zmienić markę (Murka sugerowała zmianę karmy już w lipcu, bo już wtedy Miłka zaczęła niedojadać). Szkoda się męczyć, zwłaszcza że i tak podjada karmę innym psom - a ona musi być na specjalnej karmie dostosowanej do jej alergii. 

Link to comment
Share on other sites

Na razie kupiłam Miłkce karmę taką jak wcześniej, koszt 175 zł:

https://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/26139d4559fe0109

Karma dziś doszła.

 

O zmianie można pomyśleć, ale trzeba wziąć pod uwagę uczulenie Miłej na łososia - karmy często mają olej z łososia w składzie. Na wszelki wypadek trzeba wybrać karmę bez żadnych dodatków rybnych.

Już kiedyś pisałam, że Miła owszem, drapie się, ale jednak potrzeba podawania sterydu i antybiotyku w czasie, kiedy była podawana zwykła karma, była nieporównywalnie większa. Z tego co pamiętam Bosch został wprowadzony rok temu na jesieni. Od tamtej pory chyba tylko raz była potrzeba włączenia sterydu (drapanie się do krwi)? Nawet nie pamiętam czy coś podawałam Miłce, czy kąpiel pomogła (myli się z Maxem, któremu walka ze świądem skóry wychodzi gorzej).

Link to comment
Share on other sites

Hepatica chyba nie było, Miła dostawała preparaty na wspomożenie wątroby.

 

Wet zalecił zwiększenie dawki Euthyroxu do 250 mg (dwa razy dziennie), do tej pory było 150 mg.

Jest problem z Euthyroxem 200 mg - nie ma w hurtowniach; w aptece mieli ostatnie opakowanie, więc je wzięłam. Wet ma sprawdzić jak wychodzi cenowo weterynaryjna wersja. Jak nie będzie innej opcji, trzeba będzie kupować na razie "ludzki" Euthyrox 100 mg (największy możliwy). Chyba, że 200 mg znów się pojawi.

Póki co koszt dla Euthyroxu 200 mg to 13,70 zł:

https://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/d286defe23cdebd5

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Rozliczenie za październik:

Stan konta na 30 wrzesień wynosił -295 zł

+295 zł Jo37

+50 zł Fundacja ZEA

+35 zł Iwona K.

+10 zł malti

-310 zł hotelowanie 1-31.10

-175 zł badanie krwi

-16 zł przejazd do lecznicy na pobranie krwi

-175 zł karma

-13,70 zł Euthyrox

Stan konta na 31 październik wynosi -594,70 zł.

 

Link to comment
Share on other sites

Royal Canin Vet Hepatic HF16 zawiera oprócz oleju sojowego także olej rybny, więc mimo że to specjalistyczna karma na schorzenia wątroby to jednak nie bardzo nadaje się dla Miłeczki. A może znowu  kupić Green Petfood InsectDog, karmę hipoalergicznę ? Tylko nie wiem czy ona jej smakowała.

 

Link to comment
Share on other sites

Bardzo dziękuję p. Ani ze Szczekocin, która przeczytała o problemie z Euthyroxem 200 mg dla Miłej i przesłała mi 3 opakowania tego leku. Super, bo miałam właśnie kupować 100 mg (u nas 200 mg brak w hurtowniach). Wczoraj napoczęłam pierwsze opakowanie:) Miłka ma teraz spory zapas:)

Link to comment
Share on other sites

7 godzin temu, Onaa napisał:

Royal Canin Vet Hepatic HF16 zawiera oprócz oleju sojowego także olej rybny, więc mimo że to specjalistyczna karma na schorzenia wątroby to jednak nie bardzo nadaje się dla Miłeczki. A może znowu  kupić Green Petfood InsectDog, karmę hipoalergicznę ? Tylko nie wiem czy ona jej smakowała.

 

Z tego, co pamiętam, to Murka pisała, że Miłka jadła ją chociaż bez entuzjazmu. Zwłaszcza pierwszego dnia, ale potem się przyzwyczaiła. Pamiętam, bo ja ją wyczaiłam i zamawiałam dla Miłki.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...