Jump to content
Dogomania

Crufts - pierwsza przedstawicielka z Polski ;-)


Cyraneczka

Recommended Posts

Dzisiaj na wystawie CRUFTSA dzielnie walczy nasza ekipa w składzie QUEENIE, Darek i Beatka :-). Trzymajcie za nich kciuki!!!
Ciekawe czy typ zgoła inny niz angielski zostanie zauważony i oceniony zgodnie ze wzorcem FCI, czy zgodnie z panującym tam wizerunkiem husky :cool1:

Relację na żywo z finałów można oglądać na stronie: [url=http://www.cruftslive.tv/]CruftsTV / Watch Live[/url]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ewa i flatki']Trzymamy kciuki oczywiście.
Tylko sprostuję - pierwsza przedstawicielka w Waszej rasie, bo psy z Polski na Cruftsa już od jakiegoś czasu jeżdżą :cool3:[/QUOTE]


Tak, tak, o naszej rasie pisałam :-)

A w tym roku ktoś pojechał z innych ras??

Link to comment
Share on other sites

z tego co ja widzialam na crufcie dwa lata temu, konkurencja ogromna bo zawsze zgłoszonych ponad 200 husky, jak dla mnie 70% wygladała jak anorektyczne owczarki niemieckie ;) ale zawsze jest nadzieja że choć troche się to zmieniło od tego czasu.

nie mniej jednak trzymamy mocno kciuki za Quenni :multi::multi:


jeszcze nie weszli na ring

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mortikia']A jak poszło Quennie ? :-)[/quote]

Nie mam żadnych wieści, ale pewnie nie najlepiej. Skoro wygrały takie psy jak było widać, to raczej sędzia preferowała typ bardziej wysokonożny i wyższy. Suka, która wygrała rasę miała chyba z 60 cm (przynajmniej tak mi się wydawało patrząc na jej występ w wyborze grupy).

Oglądaliście finały??? Ja cały wieczór spędziłam przed monitorem. Bardzo mi się podobała ta relacja na żywo. Z wielką pompą zorbanizowana wystawa i finały.

Mam nadzieję, że Loczki, jak wrócą, to trochę opiszą co się tam działo :-)

Link to comment
Share on other sites

Nie jest ważne jak poszło QUENNI z DARKIEM i BEATKĄ,ważne jest to,że tylko oni zdecydowali się zaprezentować na tak wielkiej rangi Światowej Wystawy i za to trzeba ich chwalić,mają odwage.Pojechali jako jedyni tej Pięknej Rasy,a ztego co wiem,więcej psów ma nominacje,nawet dożywotnie i nikt nie pojechał zaprezentować swojego pupila tylko LOCZKI i dlatego są najlepsi bo się nie boją. :laola:

Link to comment
Share on other sites

[quote]jak poszło Quennie ? :smile: [/quote]

A czy to ważne jak im poszło.
Najważniejsze że pojechali, zaprezentowali siebie i swoja hodowlę.
Za to należą się im WIELKIE BRAWA :multi::multi::multi::multi:
Wiem że świetnie się bawili i to jest NAJWAŻNIEJSZE :multi::multi:

Darku Beatko - ja wiem byłam tam i widziałam jak jest, nie ma się co przejmować czasem sie udaje czasem nie, najważniejsze że zdobyliście się na taki wyjazd i świetnie się bawiliście, jak sami powiedzieliście Dzień Kobiet w Angli to też fajna wyprawa ;)

Od nas wielkie gratki za odwagę i naprawde ciężki wyjazd.


[SIZE=1]Widzę że Orefeusz mnie wyprzedził[/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

Eeeee tam- poszło, nie poszło, wyszło, zaszło....
Who cares?
Nie od dziś wiadomo, że wyjazd z Husky na Cruft'sa to jak skok z samolotu bez spadochronu - normalni nie mają prawa przeżyć :roll:
A ja tak się zastanawiam, czy to nie są takie ichniejsze wewnętrzne wybory największego brzydactwa.... Takie Husky-Maliny Awards....
A swoją drogą.....
Piękny ten tegoroczny BoB - jak wszystkie dotychczasowe

[IMG]http://crufts.fossedata.co.uk/crpix/2009_SIH_BOB.jpg[/IMG]

Powiedzcie mi, czy gdziekolwiek indziej byłby w stanie wygrać :diabloti:
Tę wystawę należy zawsze traktować pół żartem, pół serio- inaczej się nie da ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='NigdyNigdy']
Powiedzcie mi, czy gdziekolwiek indziej byłby w stanie wygrać :diabloti:
Tę wystawę należy zawsze traktować pół żartem, pół serio- inaczej się nie da ;)[/QUOTE]

Dokładnie tak, ale... dlaczego inne rasy miały swoich pięknych przedstawicieli na GRUPACH. Oglądałam transmisję z zapartym tchem i niektóre psy były fantastyczne. W grupie working tak naprawdę tylko husky i dog niemiecki nie podobne były do niczego... Pozostali przedstawiciele to wysokiej klasy zwierzęta. Ja nie mogę zrozumieć, dlaczego wygrał piękny malamut, w takim samym typie, jak i u nas wygrywają (przy okazji chylę czoła Janie za wyhodowanie Zwycięzcy Cruftsa!!!!), a husky to totalne kociuby...
Beatka pisała, że jedynie Queenie odstawała od całej stawki, była inna, niż pozostałe 230 husky na tej wystawie. Czy to nie jest dziwne??

Ale oczywiście największym sukcesem jest to, że pojechali i pokazali Queenie, pomimo tego, że wiele osób im odradzało. A moze gdyby więcej psów z europy jeździło na tą wystawę Anglicy zmieniliby swój punkt widzenia ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Cyraneczka']Dokładnie tak, ale... dlaczego inne rasy miały swoich pięknych przedstawicieli na GRUPACH.[/quote]

Bo może kluby tamtych ras są mniej zacietrzewione i nie mają takich klapek na oczach? :cool1:

[quote name='Cyraneczka']Ale oczywiście największym sukcesem jest to, że pojechali i pokazali Queenie, pomimo tego, że wiele osób im odradzało. A moze gdyby więcej psów z europy jeździło na tą wystawę Anglicy zmieniliby swój punkt widzenia ;)[/quote]

Nie sądzę.
Dla mnie to po raz kolejny, demonstracyjne odrzucanie każdego psa, który miał czelność do nich przyjechać i który śmie zaburzać ich "cudny" typ.
Najwyraźniej wolą kisić się w swoich pokrakach i niestety nie tylko w Husky tak jest :roll:

Link to comment
Share on other sites

Niżej podaje link do interpretacji wzorca SH przez hodowców z angielskiej hodowli RAJARANI . Hodowcy ci to Brunette i Krystyan Greenland . Sędziowali oni siberian husky na wystawie CRUFT w latach 2003 i 2008 .

[URL="http://www.rajaranisiberians.com/standard.htm"]RAJARANI SIBERIANS[/URL]

Może nie obrzucajmy nikogo błotem a podyskutujmy , czy angielska interpretacja rasy mieści się jeszcze we wzorcu . Jestem bardzo ciekawy jakie jest Wasze zdanie na ten temat .

Link to comment
Share on other sites

Moje wrażenie jest takie, że wzorzec jest identyczny do tego, który znamy, ale zdjęcia ilustrujące go, jakby z innej bajki.

Jednak nie we wzorcu jest problem, tylko w interpretacji.

Każdy zna dwie zupełnie różne rasy - mastiffa angielskiego i bullmastiffa. Patrząc na te rasy od razu widać, która jest która, bo wyraźnie się różnią. Patrząc do wzorca, w obu czyta się dokładnie to samo. Ich wzorce niczym się nie różnią!

To samo jest w tym przypadku. Jeden wzorzec, a dwie zupełnie różne rasy :-))

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Cyraneczka']
Jednak nie we wzorcu jest problem, tylko w interpretacji.
[/quote]
Fakt . Problem nie leży we wzorcu . Oba wzorce brytyjski i FCI można uznać za identyczne .
Więc interpretacja . Wzorzec daje bardzo szerokie granice takiej interpretacji . Mieści psy różnej budowy i urody . Jednak czy brytyjska interpretacja nie leży na skraju wzorca a czasami nawet jakby wykracza poza jego ramy .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...