Jump to content
Dogomania

18.05.2017 Lisia vel Astra odeszła za Tęczowy most.21.01.2017r Lisia vel Astra pojechała do swojego domku!!! Bądź szczęśliwa i nigdy już nie zaznaj bezdomności, cierpienia i bólu!!!!Cierpię w milczeniu.. Czy jest dla mnie nadzieja?


Recommended Posts

Witam cieplutko przyszły domek Lisi!!! Wiem, że Panie czekałyście na potwierdzenie, czy Lisia  będzie mogła z Wami zamieszkać. Jesteśmy już po rozmowie telefonicznej. Jestem na tak!!!  Powiem szczerze, że zaimponowała mi Pań determinacja w walce o Lisię, zainteresowanie, pytania, dopytywania, prośba o link do wątku.  

Cieszę się, że zalogowałyście się na dogo, to dobrze wróży. Tak jak wcześniej pisałam, czekamy na informacje i zdjęcia Lisi. Czytając wątek dowiedziałyście się panie, jak wiele osób wspiera Lisię, partycypuje w kosztach utrzymania, drży o jej zdrowie, życzy jej jak najlepiej. Dlatego wszyscy chcemy wiedzieć, co słychać u naszej królewny. 

2 godziny temu, Monaga napisał:

Mamy pytanko odnośnie imienia. Wiemy, że był bazarek i imię Lisia było nadane w głosowaniu.  Czy w związku z tym było by niestosowne, gdybyśmy nadali jej nowe imię? 

Jeśli Panie chcą zmienić imię, to nie mam nic przeciwko temu. Proszę nam tylko napisać, jakie to imię  k,ODQwNjkzOTQsNTExOTQwOTQ=,f,004_QH_orig

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

8 godzin temu, Monaga napisał:

Mamy pytanko odnośnie imienia. Wiemy, że był bazarek i imię Lisia było nadane w głosowaniu.  Czy w związku z tym było by niestosowne, gdybyśmy nadali jej nowe imię? 

Witam bardzo serdecznie Domek Lisi :) To ja jestem matką chrzestna Lisiuni i jeśli o mnie chodzi, to proszę sobie nie robić żadnych skrupułów ze zmianą imienia. U nas na dogo w zasadzie rzadko robi się bazarki, mające na celu ustalenie imienia. Częściej nadaje się imię związane z wyglądem, czy zachowaniem psiaka. Bazarki robimy, gdy wiemy, że piesio będzie potrzebował środków finansowych, tak jak w przypadku Lisi np na porady i leczenie weterynaryjne.

Adoptujący mają prawo nadania pieskowi imienia wg własnego uznania :)

Ogromnie się cieszę, że Lisia będzie miała własny Dom i bardzo gorąco Paniom dziękuję. Życzę wielu szczęśliwych chwil z Lisią. 

serce 1.gif       kwiatki 11.GIF

 

Link to comment
Share on other sites

Eureka! Mamy to!

Zainspirowalo mnie jedno z moich ulubionych przysłów. 

Per aspera, ad astra. Przez trudy, do gwiazd. 

Nasza kochana sunieczka będzie miała na imię Astra - nasza gwiazdeczka. Niech jej los, będzie naszym losem. Ciężką pracą dochodzimy do tego co mamy, oby i nam los nie szczędził szczęśliwych zakończeń życiowych perypetii i oby od tej pory życie suńki było "z głową w chmurach".

  • Upvote 4
Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Monaga napisał:

Eureka! Mamy to!

Zainspirowalo mnie jedno z moich ulubionych przysłów. 

Per aspera, ad astra. Przez trudy, do gwiazd. 

Nasza kochana sunieczka będzie miała na imię Astra - nasza gwiazdeczka. Niech jej los, będzie naszym losem. Ciężką pracą dochodzimy do tego co mamy, oby i nam los nie szczędził szczęśliwych zakończeń życiowych perypetii i oby od tej pory życie suńki było "z głową w chmurach".

To imię, biorąc pod uwagę zacytowane przysłowie, wyjątkowo dobrze pasuje do suni    brawo.jpg

Link to comment
Share on other sites

Domek bardzo odpowiedzialnie przygotowuje się na adopcje Lisi vel Astry.   k,ODQwNjkzOTQsNTExOTQwOTQ=,f,009_aO_orig Dzisiaj pani Agnieszka pytała mnie, jaki szampon zakupić, jakie suplementy na skórę, sierść, stawy, Karma już zamówiona!! Miska do kompletu także. Milion gryzaczków na przekupstwo również!! Panie chcą zamówić jeszcze obróżkę i smycz. Nasza księżniczka będzie miała wszystko nowe!! 

Link to comment
Share on other sites

A ja proponuję szeleczki oprócz obróżki z adresówką.Weterynarze biją na alarm aby psy były wyprowadzane w szelkach na spacer.Przy pociągnięciu na smyczy następuje ucisk obroży na krtań co w następstwie tamuje dostęp tlenu(duszenie).Stwierdzono,że psy częściej chorują na serce i niedotlenienie mózgu.

Link to comment
Share on other sites

18 minut temu, Anula napisał:

A ja proponuję szeleczki oprócz obróżki z adresówką.

Anula, domek czyta wątek i jestem przekonana, że weźmie sobie do serca nasze wskazówki. Murka została poproszona o dokładny pomiar Lisi vel Astry, aby obróżka i szeleczki pasowały jak ulał!! Adresówka to podstawa, o tym domek wie także.  k,ODQwNjkzOTQsNTExOTQwOTQ=,f,06_69_orig.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

2 minuty temu, Alaskan malamutte napisał:

Anula, domek czyta wątek i jestem przekonana, że weźmie sobie do serca nasze wskazówki. Murka została poproszona o dokładny pomiar Lisi vel Astry, aby obróżka i szeleczki pasowały jak ulał!! Adresówka to podstawa, o tym domek wie także.  k,ODQwNjkzOTQsNTExOTQwOTQ=,f,06_69_orig.

Napisałaś o zakupie obróżki i smyczy dlatego napisałam o szelkach jak są istotne.

Moja tymczasia Sawania przez osiem lat nie była prowadzana na szelkach w poprzednim domu i może dlatego ma chore serduszko.

Link to comment
Share on other sites

10 minut temu, Anula napisał:

Napisałaś o zakupie obróżki i smyczy dlatego napisałam o szelkach jak są istotne.

Bardzo dobrze, że zwróciłaś na to uwagę. Ja także jestem zwolennikiem prowadzania psiaka w szelkach. W naszym przypadku Kazan (alaskan malamute) pewnie udusiłby się w obroży.  Wszak to pies pociągowy!.   Znalezione obrazy dla zapytania gify emotikony alaskan malamute

Link to comment
Share on other sites

Odpowiadając na wszystko po kolei:

Olej lniany może być przeznaczony na innego potrzebujacego pieska, bo kupiłam dziś litrową butelkę.

Grawer i Bożydar na pewno przyjmą Astrę serdecznie, bo to sympatyczne psiaki i mają dużo przyjaciół na osiedlu. 

Co do drugiej Astry , to jest rzeczywiście zaskakujące. Dziwny zbieg okoliczności. Chyba jakieś przeznaczenie. 

Astrunia będzie prowadzana na szeleczkach, dlatego potrzebowałam jej wymiary od Murki. A obróżka będzie ozdobna i z grawerem, będzie na niej imię i nr telefonu. 

Mam nadzieję, że rozwiałam wszelkie wątpliwości. 

Chciałam tez poinformować, że chyba ZNIOSĘ JAJKO! Kombinujemy, żeby pojechać w tę sobotę, BO NIE WYTRZYMAM!!! 

Link to comment
Share on other sites

31 minut temu, Monaga napisał:

Odpowiadając na wszystko po kolei:

Olej lniany może być przeznaczony na innego potrzebujacego pieska, bo kupiłam dziś litrową butelkę.

Grawer i Bożydar na pewno przyjmą Astrę serdecznie, bo to sympatyczne psiaki i mają dużo przyjaciół na osiedlu. 

Co do drugiej Astry , to jest rzeczywiście zaskakujące. Dziwny zbieg okoliczności. Chyba jakieś przeznaczenie. 

Astrunia będzie prowadzana na szeleczkach, dlatego potrzebowałam jej wymiary od Murki. A obróżka będzie ozdobna i z grawerem, będzie na niej imię i nr telefonu. 

Mam nadzieję, że rozwiałam wszelkie wątpliwości. 

Chciałam tez poinformować, że chyba ZNIOSĘ JAJKO! Kombinujemy, żeby pojechać w tę sobotę, BO NIE WYTRZYMAM!!! 

I takich Domów Stałych życzyłabym wszystkim psiakom :)

Link to comment
Share on other sites

42 minuty temu, Monaga napisał:

Chciałam tez poinformować, że chyba ZNIOSĘ JAJKO! Kombinujemy, żeby pojechać w tę sobotę, BO NIE WYTRZYMAM!!! 

Tak myślałam, że nie wytrzymają Panie do 28.01!! W rozmowach telefonicznych dało się wyczuć, że chciałybyście, aby sunia przyjechała do Was najszybciej, jak to tylko możliwe!!  Podobny obraz

Link to comment
Share on other sites

Oczywiście, nie będę się znęcać nad wszystkimi oczekującymi. Będę pstrykac fotki i wrzucać na forum. Zaczynam się stresować. Boję się tych pierwszych dni . Boję się, że będą wychodzić jakieś problemy i że będę latać między pracą a psami z językiem na brodzie. Wolę być ewentualnie miło zaskoczona niż rozczarowana. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...