Jump to content
Dogomania

18.05.2017 Lisia vel Astra odeszła za Tęczowy most.21.01.2017r Lisia vel Astra pojechała do swojego domku!!! Bądź szczęśliwa i nigdy już nie zaznaj bezdomności, cierpienia i bólu!!!!Cierpię w milczeniu.. Czy jest dla mnie nadzieja?


Recommended Posts

Niestety informacje będą jutro, dzisiaj TZ nic się nie dowiedział, oprócz informacji, ze suczka jest na pewno starsza, niż podano to w schronie :(

Sama czekam na te informacje, bo chciałabym już wiedzieć coś więcej:(

 

Moja synowa na FB prosiła o pomoc  dla Halinki/Bajki, sprzedała cegiełki na kwotę 235 zł ( jeszcze dokładnie sprawdzę), a sunia już w swoim własnym domu.

Pieniądze są na koncie fundacji - cała  kwota będzie dla  suni tutaj, można wpisać w rozliczenie.

 

Link to comment
Share on other sites

19 minut temu, Tola napisał:

Moja synowa na FB prosiła o pomoc  dla Halinki/Bajki, sprzedała cegiełki na kwotę 235 zł ( jeszcze dokładnie sprawdzę), a sunia już w swoim własnym domu.

Pieniądze są na koncie fundacji - cała  kwota będzie dla  suni tutaj, można wpisać w rozliczenie.

Tolu, bardzo dziękuję i podziękuj proszę synowej  Znalezione obrazy dla zapytania gify emotikony z kwiatami

Link to comment
Share on other sites

14 godzin temu, anecik napisał:

Ja też tak wchodzę.

Na koncie suni pieniądze po Aschicie od elik w kwocie 173,49, z bazarku terry w kwocie 50 zł i od P. Ireny z Katowic 30 zł . Bardzo dziękujemy, zaraz wpiszę w rozliczenie.

 

Bardzo proszę o potwierdzenie mojej wpłaty na wątku bazarkowym.

Link to comment
Share on other sites

Kochani - nie mam dobrych informacji , jak na razie sunia ma wciąż "pod górkę" :(

Wet schroniskowy twierdzi, ze suczka może mieć nawet 14 lat :( :(:(

Parę lat temu została wydana na wieś, ale wkrótce wróciła do schroniska, bo jej nowa rodzina nie chciała jej leczyć, a już wtedy prawdopodobnie zaczęły się problemy...

Suczka nie miała robionych żadnych badań, teraz w schronie tez nie ma na nie szansy, więc nie dowiemy się nic więcej o stanie jej zdrowia i  ewentualnych przyczynach takiego wyglądu dopóki będzie za siatką boksu :(

Wet powiedział, że w jej wieku można się spodziewać wszystkiego.

Przyznam się, że informacje te bardzo mnie przygnębiły, bo jednak zmienia to trochę plany, jakie miałyśmy wobec suni :(

 Przede wszystkim, moim zdaniem, dobrze byłoby, aby w obecnej sytuacji suczka miała szansę trafić do DT ( będzie wymagała sporo cierpliwości, troski, czasu  - badania, leczenie) , tylko czy  jest to możliwe :(:(:(

 Musimy się tez liczyć ze znacznie większymi kosztami leczenia,  niż w przypadku suczki 4 letniej, więc gdyby trafił się  BDT, albo taki z minimalnymi kosztami utrzymania - byłoby łatwiej :(

Wiem tez, ze zostawienie jej w takim stanie i wieku w schronie to wydanie na nią wyroku śmierci,  już teraz musi bardzo cierpieć.

 Co robić?

Na początku trzeba chyba zmienić tytuł i dodać ten wiek suni...

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

15 minut temu, Tola napisał:

Przyznam się, że informacje te bardzo mnie przygnębiły, bo jednak zmienia to trochę plany, jakie miałyśmy wobec suni :(

Nie wiem, co napisać....Że trochę starsza, to się spodziewałam, bo pracownicy zawsze zaniżają wiek, ale w tym przypadku....informacja zwaliła mnie z nóg  beksa_V6_orig.gif

18 minut temu, Tola napisał:

Wiem tez, ze zostawienie jej w takim stanie i wieku w schronie to wydanie na nią wyroku śmierci,  już teraz musi bardzo cierpieć.

Jestem tego samego zdania....Może tak, ja w przypadku suczki bez oczka zrobić jej wydarzenie na fb, Szukać pomocy wszędzie, gdzie się da...Może zdarzy się cud....

Link to comment
Share on other sites

Wydaje mi się ,że 14 lat to zawyżony wiek . Już by nie żyła. Jak dla mnie to musimy ją szybko wyciągać i leczyć.

Rozumiem, że zostało sprawdzone czy to nie jest choroba zakaźna. Czy wet mógłby zrobić badania odpłatnie ?

Link to comment
Share on other sites

10 minut temu, Jo37 napisał:

Wydaje mi się ,że 14 lat to zawyżony wiek . Już by nie żyła. Jak dla mnie to musimy ją szybko wyciągać i leczyć.

Rozumiem, że zostało sprawdzone czy to nie jest choroba zakaźna. Czy wet mógłby zrobić badania odpłatnie ?

Nie zostało nic sprawdzone, bo nie ma na to kasy z UM.

Badania można zrobić odpłatnie u weta schroniskowego.

Link to comment
Share on other sites

33 minut temu, Jo37 napisał:

To  zróbmy badania. Na same badania zdobędziemy pieniądze.

Myślę, że na badania to już mamy pieniądze. Podstawa to morfologia, biochemia i profil tarczycowy. Pewnie też trzeba zbadać skórę, czyli zeskrobiny aby wykluczyć nużeńca...Z tego co widzę, na koncie suczki jest już 250 zł, to powinno wystarczyć na diagnostykę. Tylko co dalej???Jak już będziemy wiedzieli co jej jest, to przecież nikt w schronie nie będzie jej leczył... beksa_V6_orig.gif

Link to comment
Share on other sites

22 godzin temu, Alaskan malamutte napisał:

Poczekamy cierpliwie. A to, że starsza, to tym bardziej musimy jej pomóc.

Dokładnie tak samo myślę. Tym bardziej, ze jest schorowana i w schronie nie może liczyć na żadną pomoc.

2 godziny temu, Tola napisał:

Kochani - nie mam dobrych informacji , jak na razie sunia ma wciąż "pod górkę" :(

Wet schroniskowy twierdzi, ze suczka może mieć nawet 14 lat :( :(:(

Parę lat temu została wydana na wieś, ale wkrótce wróciła do schroniska, bo jej nowa rodzina nie chciała jej leczyć, a już wtedy prawdopodobnie zaczęły się problemy...

Suczka nie miała robionych żadnych badań, teraz w schronie tez nie ma na nie szansy, więc nie dowiemy się nic więcej o stanie jej zdrowia i  ewentualnych przyczynach takiego wyglądu dopóki będzie za siatką boksu :(

Wet powiedział, że w jej wieku można się spodziewać wszystkiego.

Przyznam się, że informacje te bardzo mnie przygnębiły, bo jednak zmienia to trochę plany, jakie miałyśmy wobec suni :(

 Przede wszystkim, moim zdaniem, dobrze byłoby, aby w obecnej sytuacji suczka miała szansę trafić do DT ( będzie wymagała sporo cierpliwości, troski, czasu  - badania, leczenie) , tylko czy  jest to możliwe :(:(:(

 Musimy się tez liczyć ze znacznie większymi kosztami leczenia,  niż w przypadku suczki 4 letniej, więc gdyby trafił się  BDT, albo taki z minimalnymi kosztami utrzymania - byłoby łatwiej :(

Wiem tez, ze zostawienie jej w takim stanie i wieku w schronie to wydanie na nią wyroku śmierci,  już teraz musi bardzo cierpieć.

 Co robić?

Na początku trzeba chyba zmienić tytuł i dodać ten wiek suni...

 

 

 

Nie śpieszyłabym się z tym wiekiem suczki. W tym schronie często są sprzeczne informacje - przekonaliśmy się o tym już kilka razy. Myślę, ze w trybie pilnym trzeba wyciagnąć ją i na razie umieścić w hoteliku. Porobić konieczne badania ale u niezależnego weta, który określi też wiek suni i zacząć leczenie. W międzyczasie intensywnie szukać DT a najlepiej BDT. Zapewne sunia jest chora i będzie potrzebowała kasy na leczenie. ZEA ma już konto na "Sie pomaga". Może wykorzystać go, jak również zrobić wydarzenie na FB, bazarki, deklaracje. Nie możemy się załamywać i "brać na przeczekanie" . Czasem życie przynosi nieoczekiwane rozwiązania, tylko nie możemy na nie biernie czekać...

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

 

6 minut temu, Havanka napisał:

W tym schronie często są sprzeczne informacje - przekonaliśmy się o tym już kilka razy. Myślę, ze w trybie pilnym trzeba wyciagnąć ją i na razie umieścić w hoteliku. Porobić konieczne badania ale u niezależnego weta, który określi też wiek suni i zacząć leczenie. W międzyczasie intensywnie szukać DT a najlepiej BDT. Zapewne sunia jest chora i będzie potrzebowała kasy na leczenie. ZEA ma już konto na "Sie pomaga". Może wykorzystać go, jak również zrobić wydarzenie na FB, bazarki, deklaracje. Nie możemy się załamywać i "brać na przeczekanie" . Czasem życie przynosi nieoczekiwane rozwiązania, tylko nie możemy na nie biernie czekać...

Havanko, bardzo dziękuję za to, co napisałaś  Znalezione obrazy dla zapytania gify emotikony z kwiatamiRozmawiałam też z Jo37..Bardzo się cieszę, że jesteście u suczki. Wierzę, że wspólnymi siłami uda się jej pomóc!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...