Jump to content
Dogomania

psy po kastracji zwolnione z podatku;-)


Cortina

Recommended Posts

Właśnie przeczytałam Uchwałę RM w Zabrzu o podatku za psa w 2005 roku!

cytuję:

Poza ustawowymi zwolnieniami w podatku od posiadania psa wprowadza się dodatkowo :

1.Zwalnia się z podatku, właścicieli psów, którzy poddali swoje psy zabiegowi sterylizacji lub kastracji – zwolnienie obowiązuje od dnia przeprowadzenia zabiegu (udokumentowanego stosownym zaświadczeniem lekarza weterynarii) do końca roku podatkowego oraz przez następny rok podatkowy.

2.Zwalnia się z podatku od posiadania psa właścicieli psów, którzy nabędą psa ze schroniska dla bezdomnych zwierząt – zwolnienie obowiązuje od dnia nabycia (udokumentowanego umową adopcyjną zawartą z prowadzącym Zabrzańskie Schronisko dla Zwierząt)) do końca roku podatkowego oraz przez następny rok podatkowy. :D

Ale podatek podnieśli- będzie wynosił 50 zł. 8)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
We wtorkowym badz srodowym poznanskim wydaniu Gazety Wyborczej bylo napisane ze psy ze schroniska i psy wykastrowane maja byc zwolnione z podatku

taaa, zwlaszcza dla Warszawiakow bedzie to duza ulga... podatek wynosi u nas... zlotowke. a kastracja chyba najdrozsza w kraju :-?

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

potwierdzam informacje Cortiny z Poznania

psy wysterylizowane są zwolnione z podatku - należy posiadać zaświadczenie od weterynarza o przeprowadzonym zabiegu

jesli ktoś wcześniej płacił za psa podatek (ma numerek itp) to wystarczy udać się do miejsca, gdzie sie dokonywało wpłat z zaświadczeniem o strylce psa, aktualnym szczepieniem przeciwko wściekliźnie oraz własnym dowodem osobistym i tam dokonają wtedy odpowiedniego wpisu o zwolnieniu z podatku

aha, pytałam w urzędzie jak długo pies/suka jest zwolniony z podatku - dopóki jest taki zapis w uchwale RM
czyli nie trwa tylko przez rok podatkowy, tak jak w innych miastach, ale dopóki nie zmienią uchwały :)
a podatek 50 zł :( gdyby jeszcze jakies kosze na psie kupki poustawiali, co by posprzątać można było...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='asher'][quote name='Cortina']We wtorkowym badz srodowym poznanskim wydaniu Gazety Wyborczej bylo napisane ze psy ze schroniska i psy wykastrowane maja byc zwolnione z podatku[/quote]

taaa, zwlaszcza dla Warszawiakow bedzie to duza ulga... [b]podatek wynosi u nas... zlotowke[/b]. a kastracja chyba najdrozsza w kraju :-?[/quote]
[b] :shocked!: musze iśc pozbierac szczęke, tylko najpierw musze ja znalezc - chyba przeniose sie do Wwy :roll: [/b]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Fuka'][quote name='asher'][quote name='Cortina']We wtorkowym badz srodowym poznanskim wydaniu Gazety Wyborczej bylo napisane ze psy ze schroniska i psy wykastrowane maja byc zwolnione z podatku[/quote]

taaa, zwlaszcza dla Warszawiakow bedzie to duza ulga... [b]podatek wynosi u nas... zlotowke[/b]. a kastracja chyba najdrozsza w kraju :-?[/quote]
[b] :shocked!: musze iśc pozbierac szczęke, tylko najpierw musze ja znalezc - chyba przeniose sie do Wwy :roll: [/b][/quote]

radni tak zdecydowali, poniewaz sciagalnosc tego podatku byla tragiczna. uznali wiec, ze jesli podatek bedzie wynosil zlotowke, to miejski budzet poniesie mniejsze straty.
Nobla z logiki powinni dostac :lol:

Link to comment
Share on other sites

powinni. ludzie sobie teraz mysla a co mi tam i jedną płaca złotóweczkę, bo to żadna kasa... a za rok bedzie 50zł :)

będą juz mieli info kto ma psa, przeciez w ciągu roku wszystkie pieski nagle nie odejdą z tego świata :wink: i jak nie zapłacisz, bedą juz wiedziec gdzie zapukac :lol:

rzeczywiście- nobla im :D

Link to comment
Share on other sites

[quote name='MSMIMI']powinni. ludzie sobie teraz mysla a co mi tam i jedną płaca złotóweczkę, bo to żadna kasa... a za rok bedzie 50zł :)

będą juz mieli info kto ma psa, przeciez w ciągu roku wszystkie pieski nagle nie odejdą z tego świata :wink: i jak nie zapłacisz, bedą juz wiedziec gdzie zapukac :lol:

rzeczywiście- nobla im :D[/quote]

Ale psy przygarnięte, ze schronisk były w 2004 roku z tego podatku w Wawie zwolnione.
Jak nawet teraz podniosą do 50 zł to niektórzy i tak płacić nie będą musieli, bo są zarejestrowani jako osoby posiadające "sierote" :wink:

Ja tak mam :D

Link to comment
Share on other sites

[quote name='MSMIMI']powinni. ludzie sobie teraz mysla a co mi tam i jedną płaca złotóweczkę, bo to żadna kasa... a za rok bedzie 50zł :)

będą juz mieli info kto ma psa, przeciez w ciągu roku wszystkie pieski nagle nie odejdą z tego świata :wink: i jak nie zapłacisz, bedą juz wiedziec gdzie zapukac :lol:

rzeczywiście- nobla im :D[/quote]

A u mnie ta złotówka odniosła wręcz przeciwny skutek. Do tej pory po bożemu płaciłam podatek za 2 psy (choć nie musiałam) przelewem. W ubiegłym roku nie zapłaciłam, bo nie bardzo mogę pojechać do urzędu (jest gdzieś na jakimś zadupiu, kawał drogi ode mnie, czynny krócej niż ja pracuję), a płacenie przelewem takich kwot jest z ekonomicznego punktu widzenia nieopłacalne.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

[quote name='asher'][quote name='Cortina']We wtorkowym badz srodowym poznanskim wydaniu Gazety Wyborczej bylo napisane ze psy ze schroniska i psy wykastrowane maja byc zwolnione z podatku[/quote]

taaa, zwlaszcza dla Warszawiakow bedzie to duza ulga... podatek wynosi u nas... zlotowke. a kastracja chyba najdrozsza w kraju :-?[/quote]

To byl najwiekszy blad jaki zrobiono :-?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...
  • 3 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...