Jump to content
Dogomania

Wymioty


sylwiaz19

Recommended Posts

Od 2 miesięcy jestem szczęśliwą posiadaczką szczeniaka westie. Jednak od początku mamy problem z robakami. Mianowicie szczeniak był juz 5 razy odrobaczany (20 czerwca, 6 lipca, 27 sierpnia, 10 września i 24 września). Ostatnie 3 odrobaczenia przeszedł juz u nas. Jednak o ile za pierwszym razem po zjedzeniu tabletki Pratel wydalił naprawdę dużo robali, tak niby przy kolejnym odrobaczeniu było wszystko ok. zero martwych robaków w kale. My zadowoleni, że szczeniak zdrowy, jednak tak ok tydznień po przyjęciu tabletki pies zaczął wymiotować i zauważyliśmy w wymiocinach kilka żywych robaków (coś jak nitki makaronu). Oczywiście odwiedziliśmy weterynarza, który kazał dać kolejną dawkę właśnie 24 wrześlnia, po tabletce jeśli chodzi o kał również sytuacja się powtórzyła. Ale niestety teraz również powtarza się sytuacja z wymiotami i żywymi robakami w nich. Już sama nie wiem co o tym mysleć. Zawsze tabletki dostawał na pusty żołądek tak jak polecił nam weterynarz. Pies mieszka w domu je praktycznie samą suchą karmę czasem dostanie jakis bonus w postaci gotowanego mięsa czy warzyw. Na spacerach staramy się pilnować żeby nie brał do pyska nic podejrzanego. Ogólnie szczeniak jest żwawy, radosny ładnie przybiera na wadze, jednak coś jest ewidentnie nie tak. 

Na Czwarek rano umówiłma sie do innego weterynarza jednak będę wdzięczna za wszelkie wskazówki od bardziej doświadczonych niż ja osób.

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

Radzę podać Pyrantellum w zawiesinie dawka 0,2-0,3 ml na kg wagi ciała, najlepsze i najmniej szkodliwe dla psa a skuteczne na glisty.

Tylko to jest na receptę to trzeba zażądać od weta nawet jak będzie mówił, że on wie lepiej. Mam swojego weta ponad 35 lat i jeszcze nigdy mi nie zaszkodził a nawet dzisiaj go o to pytrałam bo znajoma ma szczeniaki i prosiła o radę.

Link to comment
Share on other sites

Czy to dlatego,ze jest tzw.sezon ogórkowy - odgrzebywane są posty sprzed naszej ery I dodawane odpowiedzi ludziom,którzy juz tu nie zaglądają??Forum pada,moze taka praktyka je ozywi? ;)

Tu minęło półtora roku od pytania...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...