Jump to content
Dogomania

Karma junior dla dorosłego psa i żywienie jack russell terriera


Amoresse

Recommended Posts

Witajcie,

Stałam się dzisiaj świeżo upieczoną właścicielką jack russell terriera. Suczka ma 3 latka, niestety jej pani nie była w stanie już się nią zajmować, więc oddała ją w moje (mam nadzieję) dobre ręce. ;)

Jesteśmy po pierwszym razem spędzonym  dniu. Piesek jest przekochany :) Co prawda przed nami wiele wyzwań - nauka czystości w mieszkaniu (wcześniej mieszkała w domu z ogrodem), podstawowe komendy, nauka zostawania w domu. Jednakże myślę że stworzymy zgrany duet. ;)

Ale dość tych wstępów - przechodząc do sedna mojego pytania - na początku w planach było wzięcie szczeniaka. Stąd w pokoju leży 3kg karmy Brit junior. Jednak okazało się, że moim nowym towarzyszem stał się dorosły piesek i co teraz zrobić z karmą? Dzisiaj dałam mu michę tej juniorskiej, jak mi się zdaje posmakowało. W opisach składów karm dla juniorów i seniorów wyczytałam, że różnica między nimi naprawdę nie jest wielka (31%/ 27% mięsa, 20%/16% tłuszczu). Czy więc mogę dawać suni karmę juniorską przez jakieś trzy tygodnie? I w jakich konkretnie porach i po ile gram podawać takiemu jackowi karmę? 

Dziękuje z góry za odpowiedzi i pozdrawiam serdecznie :)

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Na worku masz podane zalecenia - ilość karmy zależnie od wagi psa.

Dorosły, zdrowy pies spokojnie jakiś czas może lecieć na karnie dla juniorów (byle nie za długo).

Proces trawienia u zdrowego psa to średnio 12 godzin.  Sporo naszych klientów karmi swoje czworonogi dwa razy dziennie np. 7-19, 8-20... itp. I jest dobrze :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...