Jump to content
Dogomania

Konsekwencja na spacerze


Audreyaudrey

Recommended Posts

Jeśli znajduje się tutaj taki wątek  i nie odszukałam go, to z góry bardzo przepraszam i proszę mnie pokierować.

Mój dwunastotygodniowy szczeniak rasy corgi welsch cardigan na spacerach zajmuje się głównie weszeniem oraz zjadaniem i wyszukiwaniem śmieci oraz gryzieniem trawy ( raczej jej nie połyka.) Zakładam że węszenie jest jak najbardziej normalne i pozwala mu na to, z drugiej strony wiem, że powinna już powoli uczyć chodzić go na smyczy i być konsekwentna.

Pytanie: pozwala wchodzić jak chce i gdzie chce i poznawać świat czy egzekwować dyscyplinę i mnie jako przewodnika stada?

zakładam również że zjadanie trawy, również jest normalne i raczej nieszkodliwe ale z drugiej strony często nie jestem w stanie zorientować się na czas czy w pysku znajduje się trawa czy już jakiś śmieć. Przez pewien czas nie pozwalałam ubrać do pyska niczego, młody jeszcze mniej chciał mnie słuchać i zniechęcił się do spacerów (niechętnie wychodzi, kiedy widzi smycz i obroże często chowa się do klatki)

pytanie drugie: czy Komenda ,, fuj" możesz zostać przez niego w pełni przyswojona, jeśli odnosi się tylko do śmieci, ale już nie do trawy oraz patyku które chętnie gryzie?

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...