Jump to content
Dogomania

Alis wróciła z adopcji po półtora roku.Jest już w swoim nowym domku od 07.06.18. Destino- w swoim cudownym domku.


Anula

Recommended Posts

  • 1 month later...

Mam niestety ale niedobre wiadomości bo Alis po 1,5 roku wraca z adopcji :( nawet nie mam siły się rozpisywać,wiec tylko napisze,że powodem jest brak akceptacji nowego członka rodziny,którego się boi i unika,kilka ucieczek ze smyczy i wybieganie na bardzo ruchliwą ulicę bez reakcji na przywołanie oraz niszczenie w domu podczas gdy zostaje sama...Alis stała się bardzo nerwowa ale nie ma w niej agresji

Po niedzieli Piotrek pojedzie po Alis i będziemy szukać jej nowego domu....

Link to comment
Share on other sites

Właśnie dowiedziałam się od Toli. Nie mam słów! Jak można po tak długim czasie oddać 

psa? Nie byli z nią związani skoro nie chce im się pracować i powalczyć. Biedna sunia.

Trzeba zmienić tytuł.

Link to comment
Share on other sites

Smutno mi bardzo z powodu Alis:(

No nic, trzeba od nowa zacząć szukać suni domu - jest piękna, mądra, wrażliwa - na pewno ktoś ją pokocha.

Szkoda tylko trochę tego czasu, za którym sunia na pewno będzie tęskniła.

Link to comment
Share on other sites

co ?? nie mogę uwierzyć. Po prostu koszmar. Pewnie przybyło dziecko i nie potrafili wprowadzić do psa.

Jak duża jest Alis?

już doczytałam. Zgłosił domek o Dropsa , w którym jest wolno żyjący królik. Przeczytałam ,że Alis nie przepada za mniejszymi zwierzątkami.Szkoda.

Link to comment
Share on other sites

13 minut temu, Poker napisał:

co ?? nie mogę uwierzyć. Po prostu koszmar. Pewnie przybyło dziecko i nie potrafili wprowadzić do psa.

Jak duża jest Alis?

już doczytałam. Zgłosił domek o Dropsa , w którym jest wolno żyjący królik. Przeczytałam ,że Alis nie przepada za mniejszymi zwierzątkami.Szkoda.

Tez tak myślę. Albo zabrakło i czasu dla suni:(

 Bardzo szkoda Alis:(

Link to comment
Share on other sites

Niestety nikt nie mógł przewidzieć tego,że powiększenie rodziny wpłynie tak źle na Alis.Bardzo mi jej szkoda ale nawet gdyby nastąpiła zmiana decyzji to bym i tak parła do tego,aby Alis zabrać.Mam tylko obawy takie,że ona bardzo zmieniła się i to już nie ta sunia z przed roku....Hania ją poobserwuje i będziemy szukać jej odpowiedniego domu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, Alaskan malamutte napisał:

No niefajne info....:-((( No ale cóż, nic na siłę....Dobrze, że ma gdzie wrócić, że jest miejsce u Hani.

Alis to śliczna dziewczynka, znajdzie wspaniały domek, taki, który pokocha ją naprawdę...I za TAKI domek kciuki trzymam. 

Służę pomocą w ogłoszeniach, jeśli będzie taka potrzeba. 

Bardzo dziękuję Asiu,pomoc w ogłoszeniach na pewno się przyda :)

Link to comment
Share on other sites

7 godzin temu, Nesiowata napisał:

Czy są może jakieś wieści o biednej Alis?

Tak są.Otrzymałam taką wiadomość od p.Honoraty:

Witam Pani Bogusiu. Pisze do Pani ponieważ mimo wszystko nie oddamy Alis. Zabezpieczamy ja na spacerach jak tylko możemy więc nie ucieka. Jest z nami tak długo kochamy ją tak jak nasze dzieci.Dzieci nie oddajemy jak broją więc Alis też nie oddamy! Przepraszam za zmartwienie Pani ale nie możemy jej tego zrobić.

 

Rozmawiałam długo i otrzymałam informacje,że skontaktowała się z bardzo dobrym szkoleniowcem,który udzielił wskazówek jak pracować z Alis i już są tego pozytywne efekty.Oprócz tego p.Honorata pracuje nad relacjami pomiędzy synkiem i Alis.Emocje opadły i gdy sobie uświadomili,że lada moment Alis ich opuści, nie mogą się z tym pogodzić...Bardzo ją kochają i zrobią wszystko aby zapewnić suni odpowiednią dawkę ruchu i pracę w formie zabawy chowając na spacerze np.jakieś przedmioty.Szkoleniowiec zalecił  aby zmęczyć Alis  psychicznie i fizycznie.

Nie popadam w euforię ale cieszę się,że cała rodzina walczy o Alis.Powiedziałam,że wszyscy musimy to wszystko na spokojnie przemyśleć i wrócimy do rozmowy w następną sobotę...

  • Like 2
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, Sowa napisał:

Dobrze byłoby znać nazwisko szkoleniowca - jeśli okazał się skuteczny, można by polecać go innym w podobnych sytuacjach.

Oby to nie było potrzebne ale tego nigdy nie wiemy....To p.Karol Wicher szkoleniowiec-behawiorysta z Nowego Tomyśla

Link to comment
Share on other sites

6 godzin temu, Poker napisał:

Jest światełko w tunelu. Oby zaświecił wielki reflektor.

Ja się też tego trzymam.Dla wszystkich ogólnie by było rozstanie wielkim przeżyciem. Alis bardzo jest związana z rodziną tak jak rodzina z nią.W pewnym momencie nastąpiło załamanie zapewne psychiczne w rodzinie ale minęło i mam nadzieję ogromną,że Alis pozostanie w tym domku.

Link to comment
Share on other sites

48 minut temu, Bogusik napisał:

Dzisiaj rozmawiałam z p.Honoratą i ostatecznie Alis wraca do Szafirków.Hania ma dać znać kiedy Piotrek będzie mógł po nią pojechać.

No trudno, trzeba zamknąć ten rozdział i rozpocząć nowy.

Reksio wrócił z adopcji po 7 miesiącach, a potem trafił do cudownych ludzi.

Z Alis też tak będzie!!!

Link to comment
Share on other sites

13 minut temu, Gabi79 napisał:

No trudno, trzeba zamknąć ten rozdział i rozpocząć nowy.

Reksio wrócił z adopcji po 7 miesiącach, a potem trafił do cudownych ludzi.

Z Alis też tak będzie!!!

Nie ma innego wyjścia Gabrysiu.Znajdziemy Alis domek według jej potrzeb :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...