Jump to content
Dogomania

Jestem Mara, szukam domu


kudlataja

Recommended Posts

Mara jest dużą, 6 letnią suczką w typie owczarka znalezioną przeze mnie w fatalnym stanie w miejscowości Krzak koło Nielisza/ woj lubelskie.

Był lipcowy upał, jechałam do pracy i Mara po prostu wyszła mi przed auto..szła zrezygnowana środkiem ulicy kilka metrów po czym zawracała i szła w drugą stronę, a właściwie słaniała się na nogach, jak się później okazało z głodu i przede wszystkim pragnienia. Domyśliłam się, że musiała zostać niedawno wyrzucona..potwierdził to wywiad przeprowadzony z okolicznymi mieszkańcami, ktoś widział zatrzymujące się na poboczu auto i za chwilę już zdezorientowanego psa..Mara wyglądała okropnie, bardzo śmierdziała, miała miejscowe wyłysienia, brudną obrożę mocno zaciśniętą na szyi, ogon w strasznym stanie, mnóstwo zimowego podszerstka, pchły i wyciągnięte niemal do ziemi sutki..Oddałam jej wszystko co miałam - trochę psiego jedzenia jakie zawsze wożę w aucie, wodę w naprędce skonstruowanej misce i odjechałam załamana..nie mogłam przecież zabrać suni, byłaby już moim 6-stym psem bezdomniakiem, nie wspominając o kotach. Przez całą noc myślałam o sponiewieranej suczce, głowiłam się jak jej pomóc, niestety nic nie przychodziło mi do głowy, mogłam jedynie zawieźć jedzenie i wodę..tak też zrobiłam. Na miejscu okazało się, że Mara tymczasowo ulokowała się na jednej z nieogrodzonych posesji , po rozmowie z właścicielami działki okazało się, że pomimo iż polubili bardzo sunię, to już zgłosili sytuację do gminy i nazajutrz po Marę ma przyjechać ktoś z zamojskiego schroniska..z ciężkim sercem znów odjechałam i podwoiłam wysiłki, wykonałam wiele telefonów, jednak bezskutecznie..Mara miała trafić do schroniska..jednak tak się nie stało. Pomimo trudnej sytuacji w jakiej się znajdowałam nie mogłam do tego dopuścić, z samego rana pojechałam po suczkę, która ufnie wsiadła do mojego auta. W gminie udało się jedynie załatwić 300zł na pokrycie pierwszych kosztów weterynaryjnych..resztę musiałam wziąć na siebie.

Obecnie Mara przebywa w Hoteliku u Murki, niestety bez pieniędzy i deklaracji..dług wynosi już pona 600zł. Ja nie jestem w najlepszej sytuacji finansowej..Mara jest jedną z dwóch suczek, jakie umieściłam w hoteliku, a pod moja opieką pozostają jeszcze dwa inne pieski oraz niedawno znaleziony, wymagający leczenia kot. . Wątek ma na celu pomoc w utrzymaniu Mary w hoteliku do czasu znalezienia jej domu, ja nie jestem w stanie tego zrobić. Kolejne dni mijają, Mara wymaga ciągłe leczenia weterynaryjnego, leczenia wymaga ogon (na którym jest coś w rodzaju odleżyn) i ostatnio u suni pojawiły się też biegunki niewiadomego pochodzenia. Zostały zrobione badania, które na razie niczego nie wykazały. Mara została już wysterylizowana i zaszczepiona. Powoli odzyskuje radość życia i jest coraz piękniejsza. Niestety to wszystko wymaga ciągłych nakładów finansowych i generuje coraz większe długi w lecznicach i hoteliku. Bardzo proszę o jakąkolwiek pomoc.

Tak wyglądała Mara gdy ją spotkałam:

suczka z Krzaka.jpg

2iu47d1.jpg

2m4f9ds.jpg

A tak wygląda teraz (nawet brzuszek już w lepszym stanie)

d6b59425dfc5e4a8gen.jpg

120c102cbf7fdbe2gen.jpg

0a1b775e1b074ad4gen.jpg

209924bb4ef2cb6dgen.jpg

Mara bardzo potrzebuje deklaracji i pomocy w ogłoszeniach!!!

Ostatnie rozliczenie z hoteliku wygląda następująco:(

Stan konta na 30 lipiec wynosił -280,80 zł

Wpłaty:

+100 zł Stowarzyszenie Chełmska Straż Ochrony Zwierząt

+100 zł jess

Razem: -80,80 zł

 

Koszty:

-450 zł hotelowanie

-52 zł Polfilin

-28,30 zł Lorinden N

-19 zł Pectovit

Razem: -549,30 zł

 

-80,80 zł - 549,30 zł = -630,10 zł

Stan konta na 29 sierpień wynosi -630,10 zł.

 

Zapraszam również na drugi wątek moich zwierzaków. Staram się pomagać jak umiem od wielu lat, jednak ciągle wszystko rozbija się o pieniądze:(

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Jestem i ja:)

Tak sobie dzisiaj popatrzyłam na zdjęcie ogonka Mary, które robiłam na samym początku i ewidentnie jest poprawa:) Widząc go codziennie nie miałam porównania i miałam wątpliwości czy to moje codzienne smarowanie coś daje.. ale warto:) Przy okazji zrobię fotkę, to sami zobaczycie.

Link to comment
Share on other sites

Sunieczka bardzo biedna i sponiewierana na tych pierwszych zdjęciach. :( U Murki rozkwita. Te wyłysienia to z powodu nużycy? Na ile lat jest określana?

Pomoc jest pinie potrzebna.

 

Link to comment
Share on other sites

Witam wszystkich, fajnie, że jesteście:)) Mara w wielkiej potrzebie i ja też się dziwię, że nikt się nią nie interesuje, tzn. dzwoniła do mnie jedna pani z Warszawy, ale jak się dowiedziała, że suńka pod Janowem to nawet nie chciała rozmawiać, tylko rozłączyła i takie to jest zainteresowanie piękną Marą..

Dzięki Murko, zupełnie zapomniałam wstawić fotę ogona, poprawiam się, będzie do porównania, chociaż to nic miłego. Właśnie się też dowiedziałam, że wsparcie Skarpety Owczarkowej aktualne, pytali tylko co najpilniejsze..

4sy3wl.jpg

Tyś -  z moich rozmów z Murką wiem, że Mara potrafi być dominująca do psów, szczególnie jeśli w grę wchodzi jedzenie, ale do kotów jest super!

AgaG - Trudno powiedzieć odnośnie wieku, gdyż suczka bardzo wyniszczona, ogłaszam ją pozytywnie jako sześciolatkę, ale może mieć trochę więcej.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

I rozliczenie końcowe:

Stan konta na 29 sierpień wynosił -630,10 zł

Wpłaty:

+100 zł memory i Wiktor

Razem: -530,10 zł

 

Koszty:

-360 zł hotelowanie (30.08-22.09)

-12 zł Fiprex

-28,30 zł Lorinden N

Razem: -400,30 zł

 

-530,10 zł - 400,30 zł = -930,40 zł

Pozostałość po hotelowaniu Mary wynosi -930,40 zł.

 

Skarpeta ma wpłacić 250 zł dla Mary, czy ktoś może mi podać dane do faktury?

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...