Jump to content
Dogomania

Boląca łapa. Proszę pomóżcie.


manka

Recommended Posts

Cześć wszytskim ;)

Jestem tu nowa, mam nadzieje, że wybrałam odpowiednie miejsce na zamieszczenie mojego postu.

Mam psa, wilczura (podrabianego). Jest przybłędą, miał ciężkie początki życia, ale u nas znalazł spokój...
Od jakiegoś czasu pies zaczął kuleć. Początkowo delikatnie, od czasu do czasu. Pomyślałam, ze może sobie nadwyrężył łape bawiąc się z kotem... Niestety było coraz gorzej, więc poszłam z nim do weterynarza. I tu się zaczynają schody... Nikt nie wie, co mu z tą łapą jest. Podobno takie schorzenia są normalne u dużych psów(mój ma nieprawidłową budowę łap, nadmiernie wygięte). Dostawał leki, zastrzyki, ale to wszytsko pomagało tylko chwilowo. Nawet nie wiadomo, w którym dokładnie miejscu go boli.
Stąpa coraz gorzej na łapkę, właściwie to w miare możliwości unika stawiania jej.
Nie wiem, jak mogę mu pomóc:( A pies się męczy. Miał może ktoś podobne doświadczenia?
Proszę, pomóżcie mi, bo naprawdę nie wiem co jeszcze robić, a nie chcę, by on cierpiał.

Pozdrawiam serdecznie;)

Kurcze, nie wiem jak to stąd skasować, a powinnam ten temat wrzucić raczej na ortopedie, nie chirurgie, wybaczcie.

Link to comment
Share on other sites

Pies ma ok.8 lat;) Myslalam, ze przeswietlenie moze wykazac tylko ewentualne zlamanie, ktorego na pewno nie bylo, ale dzis czytajac forum dowiedzialam sie, ze chyba nie. Teraz o tym powaznie mysle, ale w moim miescie nie ma takiej klinki, musze poszukac gdzies w okolicy i chcialabym, by to byl naprawde dobry weterynarz. Moze ktos moze polecic kogos z Zielonej Gory?

Link to comment
Share on other sites

przyczyną kulawizny może być rozluźnione więzadło skokowe, nadwyrężenie jakiegos stawu, dysplazja lub poprostu igła z lasu w poduszce stawu jakiegoś tam niepamiętam :eviltong: Sprawdź psu łapę czy nic mu się tam nie wbiło, jeżeli widać opuchliznę, to albo dokładniej przeszukaj w tym miejscu, albo poradź się weta.
Dla wewnętrznego spokoju możesz zrobić przeswietlenie

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

problem może tu być ze stawami, czy zauważyłaś czy pies po większym wysiłku bardziej kuleje? czy ma problemy również jak wstaje nie tylko z tą łapą czy ogólnie ciężej mu się wstaje, wybadaj staw jak cocker wcześniej pisała, sprawdź tez czy może łapa na którą kuleje jest cieplejsza od pozostałych...pies nie jest już najmłodszy a dodatkowo rasy duże owczarki, goldeny, labradory niestety mają predyspozycje do chorób zwyrodnieniowych stawów, dysplazji itp ja bym po opisie się skłaniała ku stawom, pies pewnie dostał steryd choć z tym też trzeba uważać, bo musi mieć dobry stan wątroby i nerek, bo steryd choć bardzo pomocny jest przy tego typu stanach posiada i wiele skutków ubocznych;/ oraz środki przeciwzapalne i przeciwbólowe na poczatku w inj a później do stosowania na jakiś okres w domu- czy zastosowali wlaśnie takie leczenie, bo nie napisalaś co dostał? aby utrzymać jego pozytywny stan i kondycje na dłużej to trzymaj psu linie, nadmierna waga obciąża stawy a co za tym idzie wpływa niekorzystnie i zwiększa psu ból, dodatkowo są specjalistyczne preparaty i karmy wpływające na chrząstke stawową, niestety dość drogie ale pomagają..i proponuje kuracje cartrophen vet, spytaj się o nią weta, kuracja też dość droga, zastrzyki w odstępach tygodniowych, im większego-cięższego masz psa tym więcej pewnie zaplacisz ale bardzo polecam, bo pies po niej na wiele miesięcy ma spokój z kulawiznami, potrafi nawet postawic na równe nogi psa, któremu cały tył siada...i nie martw się z tego typu schorzeniami często przychodza psiaki do lecznic, z dobrym prowadzeniem można zminimalizowac ból i pies może się jeszcze cieszyć długi okres sprawnością;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...