Jump to content
Dogomania

Załatwianie się w domu


kupaklopshe

Recommended Posts

Hej hupaklopshe,

Ja od kiedy wzięłam swoją suczkę czyli od maja naczytałam się wielu sposobów na naukę czystości, wykładałam cały pokój w podkładach higienicznych, psikałam różnymi preparatami do nauki czystości( które pachną jak obornik), przynosiłam z dworu trawę z moczem innego psa i nic nie działało, suczka nadal załatwiała się tam gdzie popadnie… aż w końcu tak jak ty robisz zaczęłam jej przerywać załatwianie się i zanosiłam na dwór albo na matę, na dworze jak się załatwiała to nachylałam się nad nią i mówiłam "psi psi psi psi" i tak cały czas do póki nie skończyła i tak cały czas za każdym razem jak wychodziłyśmy na dwór. I zadziałało teraz moja Lucy jak wychodzi na dwór i słyszy komendę "psi psi" to niemal automatycznie kuca i załatwia swoją potrzebę. No i nie mogę pominąć faktu że jeżeli załatwiła się na dworze lub na matę to była nagradzana :) 

Link to comment
Share on other sites

załatwia się na maty higieniczne dla szczeniaków, może nie na jedną to do takiego poziomu jeszcze nie doszłyśmy ale ma rozłożone 4 maty i tam chodzi i załatwia swoje potrzeby z racji tego że śpi ze mną w łóżku w nocy jak chce jej się siusiu to schodzi z łóżka idzie na maty i później wraca. podczas mojej nieobecności w mieszkaniu też nie ma później przykrych niespodzianek, ale będziemy jeszcze ćwiczyć żeby zrezygnować z 3 mat i zostać przy jednej 

Link to comment
Share on other sites

Może potrzebuje czasu, nie wszystkie psy opanowują sztukę w 3 miesiące. Spróbuj zwiększyć częstotliwość wychodzenia z psem.

Ja mialam taki egzemplarz (jeden z paru), który sztukę załatwiania się na zewnątrz opanował dopiero po 9 miesiącach:-)

Link to comment
Share on other sites

Szczerze wystarczył jeden dzień góra dwa bo po jednym dniu już wiedział o co chodzi a ten drugi dzień to ćwiczyliśmy tylko i już wie że trzeba się załatwić na dworze. Tylko jak wyjedziemy na dwór to odrazu się załatwia tylko czasami jak niego w domu nie ma to nie utrzyma tyle czasu.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Pomocy ! :) Moj maltanczyk ma 4,5 miesiaca zostaje w domu na ok 6 H i nie robi mu to problemu po prostu przesypia lub bawi sie zabawkami. Od malego uczony byl na mate. Potrafi juz tez zalatwiac sie na zewnatrz. Zaczynam jednak przyzwyczajac go do zalatwiania sie TYLKO na zewnatrz. Po pracy wychodze z nim co godzine i jest ok. Nie wiem jednak co mam zrobic z okresem 6 h kiedy jestem w pracy - zawsze mial mate. Tym razem przestac ja zostawiac ? wychodze z nim zaraz prze di po pracy zawsze. Czy taki maly pies wytrzyma juz 6 H bez sikania ?

Link to comment
Share on other sites

co robic?mam suke husky od 2 lat!! jest adoptowana ze schroniska!aniol nie pies ,kocha dzici zna komendy,slucha sie na dworze w domu ok ale.... zdaza sie jej sikac w domu i to tylko w 1 miejscu mianowicie w pokoju dzieci i tylko w nocy .na spacery chodzi ok 5 razy dziennie w czym jeden wysilkowy ,pecherz ma zdrowy (bylam u weta)podloga w pokoju dzieci byla wymieniana juz 3 razy w ciagu 2 lat!!gdy wychodze z domu zamykam ich pokoj z obawy ze sie tam zalatwi ale malo pomaga bo umie otworzyc drzwi CO ROBIC??

Link to comment
Share on other sites

Hm... Mam dwa pomysły:
1. Wyłożyć to miejsce matami - za sikanie na matę nagradzasz, później je powoli eliminujesz
2. Uniemożliwić 
I ewentualnie widzę taki powód, że pies wychodząc 5 razy dziennie w ciagu dnia tak sonie 'ustawił pęcherz' i po prostu w nocy stwierdza, że po co trzymać. Do tego dochodzi jeszcze, fakt pochodzenia a schroniskowce przecież załatwiają się w klatkach...
Możesz jeszcze spróbować wychodzić w nocy. Jesli nie, behawiorysta.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...