Jump to content
Dogomania

Jaka najlepsza sucha karma dla młodego dobka


dominika1986

Recommended Posts

Witam, przeglądam i przeglądam strony internetowe, fora internetowe, pytam się znajomych jaka karmę najlepiej wybrać dla młodego dobka ?? hodowczyni da wyprawkę z Royal canin, ale nasłuchałam się, że to nie jest aż tak fajna i pełnowartościowa karma. Nie chciałabym wydać za worek 12 czy 15 kg prawie 200 zł 

Chciałabym wiedzieć jaka karma jest prawdopodobnie najlepsza, która trochę gorsza. Na pewno znajdą się tu osoby, które rozwieją moje wątpliwości. Myślałam nad Britem, potem poczytałam, że Josera jest chwalona , a na samym końcu już nic nie wiem :(  

Link to comment
Share on other sites

Dla młodego psa jeszcze za czasów szczeniaka podawałem przeważnie karmy mokre, suche też, ale w mniejszej ilości. Już nie pamiętam jakich marek były karmy bo z tym bywało różnie. Jak dorósł to od paru lat jest stale na artemis fresh mix, na początku stopniowo podawałem małymi ilościami, a potem zaczął zajadać już większe ilości. Oczywiście mokre karmy też jada, ale teraz woli jednak te suchą jak jest starszy.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Ludzie co wy z tą suchą karmą. Już nawet specjalista występujący w tv w Mój pies i inne zwierzaki wrócil do zalecania naturalnego żywienia. Szczegolnie szczeniaka ale i dorosłe napewno wolałyby to co lubią wszystkie zwierzęta mięsożerne czyli mięso a nie papka z suchej karmy bo taka się robi w żołądku. Nic dziwnego, że często żywione suchą od urodzenia psy jako dorosłe nie potrafią pogryźć kawałka mięsa a już nie daj Boże kosci. Całe życie karmię swoje psy mięsem, oczywiście z dodatkami i nie wiem co to alergie, biegunki i inne przypadlości. Psy mają lśniącą sierść, białe zęby bez czyszczenia u weta a koszt duuużo mniejszy niż w miarę dobra sucha karma.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...