Jump to content
Dogomania

Andrzej85

Recommended Posts

Witam mój znajomy chce wziąć rottwailera i to 2 letniego którego właściciel chce oddać, do tej pory pies mieszkał w mieszkaniu a jego właściciele dużo pracują i nie mają teraz czasu do psa gdy był u nich syn to zajmował się psem i go wyprowadzał teraz jest czasem całe dnie sam. Pies w mieszkaniu zachowuje czystość nawet bardzo długo dla właścicieli jest bardzo łagodny psem lubiącym dzieci i jak kogoś pozna też. Pies warczy jak podchodzi i chce sie mu zabrać miskę z jedzeniem czasem warczy na boku jak się odkurza czy zamiata czy to jakieś duże uchylenia? Najgorsze dopiero napisze pies agresywnie reaguje na osoby obce które przychodzą do domu właścicieli muszą na początku ubierać kaganiec i go trzymać jak pies pozna to jest juz ok. Na spacerach chodzi super nie ciągnie i nie reaguje na ludzi i inne zwierzęta. Znajomy był zobaczyć psa i widział jak pies chodzi i nawet go prowadził i bez żadnego problemu a pies nie lubi ludzi podmocnym wpływem alkoholu też czasem reaguje agresją. Na mojego znajomego jak przyszedł i rozmawiał na dworze to pies jak był przyprowadzony to na smyczy i w kagańcu i powoli się właściciel zbliżał mimo to gdy był już blisko pies zaczą bardzo szczekać i mocno ciągnąc lecz oczywiście facet go utrzymał po pewnym czasie pies się przyzwyczaił do niego i na końcu nawet pokazywał że chce iść ze znajomym.
CZY TO NORMALNE U TEJ RASY I MOŻE GO WZIĄĆ?

Link to comment
Share on other sites

Pies prawdopodobnie nie był prawidłowo socjalizowany od szczeniaka ale to jest do wypracowania przez znajomego. Na początku trzeba go ostroznie wprowadzić do nowego domu i rodziny a potem stopniowo przyzwyczajać go do tolerowania obcych ludzi, ktorych właściciel wpuszcza do domu. Bo przy właścicielu pies powinien spokojnie traktować obcych, sam w domu ma prawo go bronić. jeeli znajomy ma jakieś pojęcie o psach, ich psychice i postępowaniu z nimi to może go wziąć, jeżeli nie bardzo to lepiej poszukać innego rottweilera.

Ja bym sobie z nim poradziła ale mam rottweilery blisko 35 lat.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...