Jump to content
Dogomania

Alf z Chrcynna - już w nowym domku :) został psem policyjnym :)


Recommended Posts

Pod Nickiem domtymczasowykasandra - ukrywamy się my - Kejciu i Ziutka.

Zabieramy psiaki z różnych nieciekawych miejsc, leczymy, sterylizujemy i szukamy im domów.

Z Chrcynna udało nam się uratować już kilka psów - chcemy pomóc kolejnemu - niestety mamy ponad 2800zł długu więc po raz pierwszy jesteśmy zmuszone prosić o deklaracje na PDT w którym kilka naszych psów czekało na cudowny dom.

nasz wątek zbiorczy:

 

Chcemy uratować Alberta - z dnia na dzień gaśnie w schronisku...

Nie wiemy czy zdążymy więc może okazać się że uda nam się zebrać deklaracje ale Alberta już nie będzie w Ch.... wtedy na jego " miejsce " uratujemy jakiegoś innego psiaka też z tego samego miejsca.

 

koszt pobytu w PDT ( tym w którym mamy teraz naszego dzikuska Gucia ) to 350zł + karma

 

O Chrcynnie można poczytać na grupie na facebook a o wolontariacie na facebook " Bezdomniaki z Chrcynno"

niewiele możemy napisać z wiadomych względów więc skupiamy się na wyciąganiu psów i szukaniu im domków

Opis Alfreda z FB z czerwca : https://www.facebook.com/bezdomniakizchrcynna/photos/?tab=album&album_id=295505294120289

 

Wiek: ok 2 lat
W schronisku od czerwca 2016

Alfred jest trochę nietypowej budowy, jest, średni, długawy i masywny :) Przyciąga uwagę. Do tego ma bardzo łagodny charakter, nie wadzą mu malutkie pieski, trafił do schroniska z małą kruszynką i bardzo się polubili.
Ponieważ schronisko jest dla niego czymś nowym na pierwszym spacerze nie dam się dobrze poznać, troszkę pochodziliśmy, potem przysiedzieliśmy i Alfred korzystając z  chwili spokoju zasnął!
Przed powrotem do boksu znowu się przeszliśmy, widać chwila odpoczynku i spokoju wystarczyły żeby troszkę się wyluzował i zaczął nas nieśmiało zachęcać do zabawy :)

 

 

alfred.jpg

alfred.jpg

alfred1.jpg

alfred2.jpg

alfred3.jpg

alfred4.jpg

alfred5.jpg

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Alfred 24.08.2016 - opuścił schronisko i wyjechał po nowe życie :)

 

 

 

Deklaracje stałe:

1. Jola_li - 20zł; sierpień wpłata 20zł, 
2. Alla Chrzanowska - 20zł; sierpień wpłata 20zł ; wrzesień wpłata 20zł --> kwota przeznaczona na spłatę długu, październik wpłata 20zł --> kwota przeznaczona na spłatę długu
3. GabiM - 20zł; sierpień wpłata 20zł, wrzesień wpłata 20zł --> kwota przeznaczona na spłatę długu, październik wpłata 20zł,--> kwota przeznaczona na spłatę długu listopad wpłata 20zł, --> kwota przeznaczona na spłatę długu grudzień wpłata 20zł --> kwota przeznaczona na spłatę długu
4. Agat21 - 20zł - pierwsze 3 miesiące 40zł,; sierpień wpłata 40zł, wrzesień wpłata 40zł, BRAK MOŻLIWOŚCI WYSŁANIA PW
5. Ziutka 30zł; sierpień wpłata 30zł, wrzesień wpłata 30zł --> kwota przeznaczona na spłatę długu
6. Mazowszanka13 - 10zł, sierpień wpłata 10zł, wrzesień wpłata 10, październik wpłata 10zł. listopad wpłata 10zł, grudzień wpłata 10zł 
- --> kwota przeznaczona na spłatę długu
7. Kejciu - 30zł; sierpień wpłata 30zł, wrzesień wpłata 30zł --> kwota przeznaczona na spłatę długu
8. Patrycja96 - 15zł; sierpień wpłata 15zł, wrzesień wpłata 15zł --> kwota przeznaczona na spłatę długu
9. Teresaa118 - 30zł; sierpień wpłata 30zł, wrzesień wpłata 30zł  --> kwota przeznaczona na spłatę długu
10. mimiś - 25zł - ;  sierpień wpłata 25zł, wrzesień wpłata 25zł --> kwota przeznaczona na spłatę długu
11. TZZiutki - 30zł - sierpień wpłata 30zł, wrzesień wpłata 30zł --> kwota przeznaczona na spłatę długu
12. Elf i Mango - 20zł ; sierpień wpłata 20zł, wrzesień wpłata 20zł
13. Zachary - 15zł; sierpień wpłata 15zł, wrzesień wpłata 15zł  --> kwota przeznaczona na spłatę długu
14. Nesiowata - 20zł; sierpień wpłata 20zł; wrzesień wpłata 20zł--> kwota przeznaczona na spłatę długu
15. Mattilu - 25zł ; sierpień wpłata 25zł , wrzesień wpłata 25zł --> kwota przeznaczona na spłatę długu

 

24.08.2016 - 23.09.2016 - zabezpieczone środki :)
23.09.2016 - przelew hotelik 350zł

suma = 350zł (VIII, IX, X ) od listopada 320zł   

 

 

 

Deklaracje jednorazowe:

Agusiazet - 100zł wpłata 
ALMA2- 25zł - wpłata 30zł 
AXELKA -50zł na kastrację 

 

 

 

WYDATKI: 

Transport z Ch do PDT - 50zł 
26.08.2016 - Smaczki 1kg 10,80zł + pałeczki do żucia 12,80zł + 2opakowania gryzaków Barkoo - 9,80zł + Pedigree DentaStix 7,80zł + 12* 800g puszek Rocco 36,80zł + 36,80zł + chewies kosteczki półwilgote 8,80zł + kość prasowana 4,75zł + karma Fitmin 3kg 24,25zł = 152,60zł

26.08.2016 - Kąpiel w salonie piękności dla psów, strzyżenie, czyszczenie uczu i pazurki - 50zł 
26.08.2016 - Weterynarz czipowanie i tabletki na robaki na 3 dni = 65zł 
06.09.2016 - szczepienie na wściekliznę + dojazd 30zł
16.09.2016 - wizyta u weta w NDM, badania, leki i transport do Pułtuska w dwie strony - 174zł + 40zł = 214zł
20.09.2016 - wizyta u weta w NDM, płukanie siusiaka, dwa zastrzyki, antybiotyk w tabletkach cd - 90zł + 100zł transport
22.09.2016 - wizyta u Weta w NDM, płukanie siusiaka - 20zł + transport 80zł
25.09.2016 - wizyta u weta w NDM 35zł ( płukanie siusiaka i cztery tabletki ) + transport DS - 120zł
 

 

 

 

WPŁATY: 

Agusiazet - 100zł wpłata 
ALMA2-  - wpłata 30zł 
Janka@ - wpłata 30zł 
bazarek ALMA2 - 17zł 

 

mimiś - 5zł
+ 18zł z bazarku

 

+503,60zł z bazarku ciasteczkowego

 

 

 

Axelka - 50zł--> przelew zwrotny na konto podane przez Axelkę w dniu 11.10.2016
Teresaa118 - 60zł

Deklaracje wpłacone za wrzesień przekazane na spłatę długu:

Nesiowata - 20zł
mimiś - 25zł
Mazowszanka13 - 40zł
Patrycja96 - 15zł
Alla Chrzanowska - 40zł
GabiM - 80zł
zachary - 15zl
Teresaa118 - 30zł
Ziutka 30zł
Kejciu 30zł
TZZiutki 30zł
Mattilu 25zł 

 

 

 

stan konta  + 162 zł

tą kwotę przepisuję na nasz ogólny wątek Dom Tymczasowy Kasandra a wątek Alfreda zamykam z saldem 0zl

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

a nie da rady wynegocjować troszkę taniej ? on jest mały - 350,- + karma to trochę dużo . Dogomaniacy już tak obłożeni deklaracjami , że ciężko będzie tyle uzbierać. Ja sama też mogę tylko pomóc jednorazowo. Za dużo deklaracji a za mało adopcji :(

Link to comment
Share on other sites

za Gucia płacimy 300 zł a Alfred jest większy - a masz jakieś inne tańsze miejsca do polecenia ?my mamy zaufanie tam - bo kilka psiaków już tam trzymałyśmy i jesteśmy z opieki zadowolone - to domowe warunki - Alfred miałby swój oddzielny pokój w domu - nie na dworzu boks...  stąd taka cena....

Link to comment
Share on other sites

Osobiście znam tylko hotel  domowy w Halinowie Kadif . Tylko tam ciężko o miejsce . A napisałam o cenie bo same wiecie jak ciężko na dogo  jest z deklaracjami.  Psiunia szkoda bo jest ładny i taki biedny ...

A co z Orzeszkiem ? Już wyciągnięty ?

Link to comment
Share on other sites

7 minut temu, mdk8 napisał:

Osobiście znam tylko hotel  domowy w Halinowie Kadif . Tylko tam ciężko o miejsce . A napisałam o cenie bo same wiecie jak ciężko na dogo  jest z deklaracjami.  Psiunia szkoda bo jest ładny i taki biedny ...

A co z Orzeszkiem ? Już wyciągnięty ?

Nie wiemy co z Orzeszkiem bo nie my zajmowałyśmy się jego wyciąganiem  - trzeba by było doczytać na FB - my mamy tyle roboty z " naszymi" podopiecznymi że nie wyrabiamy na zakrętach i nie zawsze jesteśmy na bieżąco

Upatrzyłyśmy Alfreda - w weekend był bo go widziałyśmy ale czy jest nadal tego też nie jesteśmy w stanie powiedzieć.

A jaki koszt pobytu psa jest w Kafidie ?no i Halinów - wógole nie " mój rejon " Ciężko by mi było psa odwiedzić, pojechać na zdjęcia, sprawdzić czy wszystko ok - Z tego co się orientuję tam kilka psiaków jest w pomieszczeniu ?Alfred na pewno nie ma żadnych szczepień i jest goły więc niebezpiecznie byłoby go dawać do grupy psów. Każdy nasz pies jaki jest u Oli ma na początku izolatkę i nie ma w ogóle kontaktu z innymi psami nawet wybiegi ma w innej części tak aby nie było możliwości " przeniesienia jakiegoś paskudztwa "

 

Z deklaracjami jest ciężko chociaż nigdy tego nie robiłyśmy - my nie chcemy nic za free, non stop robimy bazarki ogłoszeniowe, pieczemy ciastka, rzeźbimy mydełka ale chętnych brak....gdyby byli kupujący nie prosilłbysmy o deklaracje wiedząc że sobie poradzimy bazarkami ale wiemy że tak nie jest i nie będzie stąd nasz apel....

Gdybyśmy nie miały 3 tyś długu Alfred byłby już bezpieczny - ale my też mamy swoje rodziny, wydatki i nie jesteśmy w stanie totalnie dołożyć już ani złotówki :(

Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, mdk8 napisał:

Osobiście znam tylko hotel  domowy w Halinowie Kadif . Tylko tam ciężko o miejsce . A napisałam o cenie bo same wiecie jak ciężko na dogo  jest z deklaracjami.  Psiunia szkoda bo jest ładny i taki biedny ...

A co z Orzeszkiem ? Już wyciągnięty ?

Ale Ania chyba bierze więcej niż 350zł :( zapytam jej dzisiaj, zadzwonię z ciekawości, ale to tak jak pisze Kejciu - nie nasz rejon :(

Link to comment
Share on other sites

11 minut temu, Piromanka napisał:

Alfred ma tylko jedno zdjęcie, ale już skradł mi serce. Może udałoby się podobić jeszcze kilka i od razu ogłaszać? Wiadomo, że znalezienie domu może potrwać. A tym czasie zbierajmy na utrzymanie.

jest jest więcej fotek - wątek zakładałam z pracy na szybko - już dołączam więcej zdjęć :)

Link to comment
Share on other sites

ja bym obstawiałą 14-15 mniej więcej patrząc na moją Sabcię to on jest wyższy ale Sabcia przy kości więc bym wypośrodkowała. Jeśli uda nam się go zabrać to oczywiście u weta postawimy na wagę :-) mam jeszcze jakieś zdjęcia Alfreda z konsumpcji ciastek ale muszę poszukać na kompie.

On jak się podejdzie zastyga wpatrzony w oczy i trwa tak bez ruchu.... prosi....najbardziej wpatrywał się w Ziutkę jak zabierałyśmy z jego kojca Suzi a potem Suri...

Dopytałam wolo - Orzeszek jest w DT z opcją DS ale kontaktu i potwierdzenia że DS został DS nie mają. Tam nie prowadzi się POA itp.... :(

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...