Jump to content
Dogomania

Z czym zostawić szczeniaka samego w domu?


futerko

Recommended Posts

witam

nie mam pojęcia z czym zostawiać szczeniaka samego w domu.. hodowczyni poleca mi kość wołowa albo ogon do gryzienia, ale nie wiem czy cały czas będzie tym zainteresowany i się nie znudzi czy podda bo nie będzie sobie dawać rady.. nie chcę żeby się czail na meble czy sofę żeby sobie pogryzc podczas mojej nieobecności w domu. 

uczenie od samego początku zostawiania samego w domu... jak wam to szło?

Link to comment
Share on other sites

Mój zostaje z zabawkami (trzeba sprawdzać, czy są całe). Rozkładam je w dostępnej dla psa części mieszkania, żeby zawsze coś fajnego gdzieś leżało. Nie zostawiam kości ani innych części do jedzenia, bo zauważyłam, że młody szybko wyciamcia sobie część i czasami połyka.  Wolę to mieć pod kontrolą. Poza tym szczeniak wybiegany rano (niestety wstaję wcześniej i robię 45 minutowy spacer z ćwiczeniami) po prostu śpi. Dwa razy udało mi się wrócić wcześniej i go obudziłam. Wpadki też się zdarzają - rozpracował książkę i papier toaletowy z łazienki (niedomknięte drzwi).

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

heeheeh, ale ja się trochę boję zostawiać z zabawkami.. a jeśli by mi pogryzl i zjadł taka zabawkę? kurcze.. a kong? jakieś zajęcie muszę mu dać, a co do spacerów to już zaczynam się przyzwyczajać wstawać godzinę wcześniej hehehe ale przy okazji będziemy chodzić do piekarni po ciepłe bułeczki:**

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...