Jump to content
Dogomania

Karma dla kundla ~10PLN/1kg


Graffy

Recommended Posts

Jako, że jest to mój pierwszy post na forum.

Witam wszystkich serdecznie!

 

W minioną sobotę do naszej rodziny dołączył nowy członek, Lester - kundelek w wieku około roku i wadze ~7kg.

Rysunek1.resized.jpg

 

Wziąłem go ze schroniska, pojechałem obejrzeć a wróciłem z psem :)

Na szybko po drodze kupiłem w markecie karmę Purina Friskies, później doczytałem że z jedzeniem dla psów ma ona niewiele wspólnego.

Wczoraj po szybkiej lekturze forum kupiłem na próbę Brit Care Adult Small Breed Lamb & Rice w opakowaniu 1kg za 22PLN.

Niestety ta karma nie występuje w większych opakowaniach niż 7,5kg i jej cena kształtuje się w okolicach ~100PLN.

 

Szukam karmy w opakowaniach 7,5kg-15kg w cenie ~10PLN/1kg

Zastanawiam się nad:

- Josera 15kg

- Arion Chicken 7,5kg

- Arion Lamb 7,5kg

 

Ewentualnie Brit Care M - cenowo w moim przedziale, składem prawie nie różni się od wersji "S", tylko czy młody ogarnie te granulki "M"?

Myślałem jeszcze nad serią Brit Premium ale nie wiem którą wybrać.

Czy to dobry wybór? Czy w tej cenie można kupić lepszą karmę?

Ewentualnie czekam na inne propozycje, dzięki!

Link to comment
Share on other sites

Jeśli Brit Care mu służy i ma zdrowe zęby to nie powinien mieć problemów z ogarnięciem granulek w rozmiarze M. 

Pytanie tylko, ile czasu zajmie Ci skarmienie worka 12 kg, bo otwarta karma wietrzeje (nawet w zamykanej puszce czy wiadrze), nie powinna być przechowywana nazbyt długo. 

Link to comment
Share on other sites

Cztery miesiące. Zje i otruć się nie otruje, ale w tym czasie utleni się część witamin, jeśli będziesz niewłaściwie przechowywać to tłuszcz może zjełczeć.

Wybrałabym mniejszy worek, ale jeśli kupisz duży to warto podzielić karmę na części - większą przechowywać w oryginalnym opakowaniu i dodatkowo zamknięta w wiadrze / pojemniku na karmę (im mniej "wachlujesz" wiekiem tym lepiej), a mniejszą przesypać do pojemnika używanego na co dzień. 

Link to comment
Share on other sites

@Miętaaa daruj sobie te kryptoreklamę.

Wziąłem na próbę 1kg tego Brit-a Care M, jak przypasuje rozmiar granulek to postaram się namówić szwagierkę na zmianę karmy :)

Cztery miesiące przechowywania to faktycznie za długo, przy dwóch pieskach powinna starczyć na ponad dwa.

Jeśli się nie uda to wprowadzę Brit Premium Lamb & Rice 8kg lub Arion Lamb&Rice 7,5kg.

Dzięki za zainteresowanie tematem.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...