Jump to content
Dogomania

Odchudzanie psa


Milkunia

Recommended Posts

Witajcie. 

Szukam porad na temat odchudzania psa. Nie bylo mnie 2 miesiace w domu, moja sunia zostala pod opieka mojej siostry. Ta zajela sie nia az za dobrze. Milka bardzo przytyla, jest psem z nadwaga. 

Teraz nie wiem jak ja odchudzic. Czy ktos odchudzal swojego psa ? Bardzo potrzebuje porady. 

Karmy typu light odpadaja, bo sunia ma rozwolnienie po suchych i mokrych karmach. Je mieso z ryzem i warzywami. Jak to porcjowac? W jakich proporcjach gotowac? Prosze serdecznie o pomoc. 

Z gory dziekuje

Link to comment
Share on other sites

Z obecnej porcji wyrzucić całkowicie ryż, dawać mięso (tyle co zawsze) i tylko co drugi dzień taką jak zwykle porcję warzyw. Karmić dwa razy dziennie (czyli jeżeli dotychczas jadła raz, to dzielimy porcję na pół). Jak nie zacznie chudnąć, to obciąć jeszcze bardziej z ilości. I więcej ruchu, chyba że bardzo przytyła, wtedy z tym ostrożnie i stopniowo, chociażby ze względu na upały.

Link to comment
Share on other sites

O 8 sierpnia 2016 o 20:04, Delph napisał:

Z obecnej porcji wyrzucić całkowicie ryż, dawać mięso (tyle co zawsze) i tylko co drugi dzień taką jak zwykle porcję warzyw. Karmić dwa razy dziennie (czyli jeżeli dotychczas jadła raz, to dzielimy porcję na pół). Jak nie zacznie chudnąć, to obciąć jeszcze bardziej z ilości. I więcej ruchu, chyba że bardzo przytyła, wtedy z tym ostrożnie i stopniowo, chociażby ze względu na upały.

Dlaczego wyrzucic ryz? Czy mozna prosic o jasniejsze rozpisanie tego? 

U nas nie ma upalow, wiec ruch nie jest problemem. 

Link to comment
Share on other sites

Dawaj tyle co wcześniej mięsa i warzyw (jeżeli to nie wystarczy, to będziesz zmniejszać porcję warzyw aż zacznie powoli chudnąć). Natomiast z ryżu proponuję zrezygnować, ponieważ psy tyją najczęściej od nadmiaru węglowodanów, do tego z tych trzech składników ryż ma najmniejszą wartość odżywczą dla psa, więc można go bez szkody dla zdrowia całkowicie wyrzucić i obciąć w ten sposób kaloryczność posiłków.

Ruch jest problemem przy otyłości ze względu na zagrożenie dla stawów i serca, nie wiem jak psiak teraz wygląda i w jakiej jest kondycji, dlatego radzę ruch zwiększać stopniowo.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...