Jump to content
Dogomania

Pierwsze szczepienia psa dwuletniego


Olla250

Recommended Posts

Cześć :)

1. Jakie szczepionki powinien dostać około dwuletni pies, który prawdopodobnie szczepiony nigdy nie był? Czy  szczepienie przeciw wściekliźnie, nosówce i parwowirozie wystarczy? Czy lepiej podać mu wszystkie szczepionki jakie powinien dostać od szczeniaka (nosówka, parwowiroza, koronawiroza, leptospiroza, kaszel kenelowy, wirusowe zapalenie wątroby, wścieklizna)?

2.Jak myślicie czy ryzyko powikłań po szczepieniu u psa nigdy nieszczepionego jest częstsze i bardziej niebezpieczne niż u psa normalnie szczepionego od szczeniaka?

3. Lepiej jest takiego psa szczepić na jednej wizycie na jedną chorobę i odczekać jakiś czas(jeśli tak to jaki?) i znów pójść z nim na kolejne szczepienia po kolei czy od razu podać mu wszystkie bądź większość szczepionek na jednej wizycie, bądź dwóch(na jednej wizycie połowa szczepionek, na drugiej kolejna)?

4. Czytałam, że tydzień przed szczepieniem psa należy odrobaczyć ale jeśli wiem, że nie ma on robaków( był odrobaczany w kwietniu i maju, jednak, że tak powiem nic z niego nie wypadło ;) ) to czy jest to konieczne?

5. Pies mieszka w kojcu, biega po dużym podwórku, póki co nigdzie nie wychodzi poza jego obręb( a za jakiś czas chcę to z nim robić), więc jak to będzie z jego kwarantanną? Będę mogła go normalnie wypuszczać czy może poczekać z tym jakieś np. dwa tygodnie? Z drugiej strony wiem, że będzie się on źle czuł, bo jednak tego ruchu potrzebuje. A może wyprowadzać go na smyczy i kontrolować( normalnie lubi chodzić po krzaczkach, kopać i wszystko badać, lubi też wysiłek umysłowy)?

6. Pies ma kontakt z dwoma innymi zdrowymi psami, które też nigdzie nie wychodzą. Czy podczas kwarantanny muszę mu ten kontakt z nimi ograniczać?

7. Czy macie jakieś porady dotyczące kwarantanny psa? Na co muszę szczególnie zwrócić uwagę podczas jej trwania?

8. Polecacie jakieś wzmacniające dodatki do pokarmu?

Przepraszam za tak dużą ilość pytań, ale chcę rozwiać swoje wątpliwości na temat szczepień, bo szczerze boję się, że pies może dostać po nich jakichś powikłań, a naprawdę wiele on dla mnie znaczy. Jeśli byłoby to ważne jest to 22 kilogramowy kundelek ;)

Pozdrawiam :)

Link to comment
Share on other sites

podstawa jest szczepienie p.wściekliznie,to powinnas zaszczepic na już(obowiązek),co do szczepień p.chorobom zakaznym-jeśli pies nie będzie miał kontaktu z innymi psami nie wiadomego pochodzenia,możesz to rozważyć także(szczepisz wtedy tzw kombajnem łacznie z wścieklizną)

co do dodatkowych suplementów do karmy-w zależności czym karmisz,jeśłi podajesz karmę dobrze skomponowaną to raczej nie suplementujesz

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Gryf80 dziękuję za odpowiedź :) Czyli Twoim zdaniem dobrze jest zaszczepić psa jednorazowo na wszystkie choroby na jednej wizycie, tak? Czy powikłania poszczepienne mogą być śmiertelne dla psa?

W tym tygodniu zaszczepię psa, lecz najpierw na wściekliznę, resztę szczepień skonsultuję z weterynarzem ;)

Jeszcze zapytam, ile taki pakiet na wyżej wymienione choroby może kosztować? Wiem, że w każdej lecznicy jest inaczej, ale chcę wiedzieć orientacyjnie.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...