Jump to content
Dogomania

actualania

Recommended Posts

Witam. Na wstępie chciałam podkreślić że jestem tu nowa i przepraszam jeśli coś gdzieś źle wstawiam. 

Przechodząc do rzeczy, mam nie do końca czystego maltańczyka miniaturkę. Ma on ok 10 miesięcy. Z racji tego że jest czarny, a na dworze upał, postanowiłam trochę go przyciąć (nie pytajcie jak mi to wyszło). Starałam się go nie trzymać na siłę, robił co chciał, nawet trochę poleżał także super, a mi gdzie się udało tam go podcielam xd Postanowiłam, że zrobimy sobie chwilę przerwy i się zaczęło... Pies zaczął praktycznie mnie nie słuchać, gdy go wołałam siedział i się tylko na mnie patrzył. Zaczął ganiać swój ogon i go podgryzać w geście podrapania. Tak samo swoje jedne udo. Popiskiwał, podszczekiwał jakby coś go gryzło w tamtych miejscach, ale sprawdzałam i nic tam nie ma. Zaczął mnie gryźć po ręce, nie mocno. Zaczął mi nawet naskakiwac na rękę co zdarza mu się bardzo rzadko. W końcu stwierdziłam, że może chce się bawić. Trzy razy rzuciłam mu zabawke, rzeczywiście pobiegł za nią z zaangażowaniem, ale po trzecim razie położył się i nie wyrażał zainteresowania. Minęło gdzieś pół godziny i pies na razie grzecznie śpi.

Jak myślicie co mogło być przyczyną takiego zachowania? 

Link to comment
Share on other sites

wow widziałam już wiele ale czarny maltańczyk? i do tego miniaturka :D wow brawo za wydanie kupę kasy za nie rasowego psa :D

jest młody strzyżeniem jego powinien zając się doświadczony groomer
pieska mogą drapać i kuć ścięte włosy tak jak u ludzi - jeśli mu wycięłaś włoski w "kroczu" to jest bardzo nie przyjemne dla psów na początku bo wcześniej miały tam sierść a teraz nie i jest przewiew i smyrają go inne włosy czego wcześniej nie było

 

Link to comment
Share on other sites

9 godzin temu, cockermanka napisał:

Hmmm....pewnie się zorientowal,że jest nieistniejącą "rasą" :D Nie ma czegoś takiego,jak maltanczyk miniaturka...i nie ma czarnych maltanczyków :D

 

8 godzin temu, Kocurkotka napisał:

wow widziałam już wiele ale czarny maltańczyk? i do tego miniaturka :D wow brawo za wydanie kupę kasy za nie rasowego psa :D

Tak się składa, że nie wydałam za niego ani grosza, ponieważ został znaleziony ;) Napisałam, że jest to nie do końca czysty maltańczyk, cytując mojego weterynarza "Jest to bardziej maltańczyk, niż mieszaniec", więc pewnie dlatego ma czarny kolor. A napisałam miniaturka, bo naprawdę jest bardzo mały, waży nieco ponad 2 kg :) 

8 godzin temu, Kocurkotka napisał:

jest młody strzyżeniem jego powinien zając się doświadczony groomer

Tak wiem, jest już umówiony do fryzjera od paru dni. Pomyślałam, że jak trochę go przytnę, żeby było mu chociaż odrobinę chłodniej, to nic się nie stanie. Jednak teraz już sama do nożyczek się rwać nie będę ;p 

8 godzin temu, Kocurkotka napisał:

pieska mogą drapać i kuć ścięte włosy tak jak u ludzi - jeśli mu wycięłaś włoski w "kroczu" to jest bardzo nie przyjemne dla psów na początku bo wcześniej miały tam sierść a teraz nie i jest przewiew i smyrają go inne włosy czego wcześniej nie było

Okej, dzięki bardzo za pomoc :) 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...