Jump to content
Dogomania

Husky i kot pomocy!


Passja

Recommended Posts

Nigdy nie miałam tego problemu, bo psy były wprowadzane do domu jako szczeniaki i wszystko było dobrze. Teraz mam prawie 3miesiecznego kociaka i wprowadzamy huskyego. Teraz, czyli w tym momencie. Luna macha ogonem na widok kota ale później się na niego rzuca i klapie zębami (tak samo klapie przy zabawie, czego nienawidzę bo nawet człowieka może poranic niechcący zebem) i co ja teraz mam zrobić. Kot juz jej w pysk dal tyle razy ze nie zlicze ale boje się ze zrobi mu krzywdę. Stoję przy niej i nadzoruje, ciągne za szelki ale zaraz się chyba zabije. Chwilowo kota wrzucilam do sypialni a pies siedzi obok mnie. 

Link to comment
Share on other sites

Husky jest mojego narzeczonego, dobrowolnie bym nie wzięła tej rasy bo ich charakter jest chyba dla mnie zbyt dużym wyzwaniem :p (przynajmniej jak tak patrzę na Lunę). Ma 2lata. Wiem, ze kiedyś się zaprzyjaźniła z jakimś kotem, ale kot był dorosły i strzelam ze umiał sobie poradzić z psem lepiej niż mały kociak :p z tym, ze tam fruwaly klatki i firanki przez kilka dni. Ja potrzebuje tylko akceptacji i poradzenia sobie z jej chęcią polowania na młodego. Wczesniej ja wybiegalam zdrowo przez godzinę żeby zmeczyc, ale jak zobaczyła kota to w nią nowy duch wstąpił 

Link to comment
Share on other sites

2 minuty temu, Passja napisał:

-Ja potrzebuje tylko akceptacji i poradzenia sobie z jej chęcią polowania na młodego

Według Ciebie Luna POLUJE na kociaka, z chęcią zjedzenia go? Czy raczej wygląda to jak zabawa? Jak piszesz, mniej więcej znasz charakter husky i masz wiedzę, że polują na koty. 

 

6 minut temu, Passja napisał:

Wczesniej ja wybiegalam zdrowo przez godzinę żeby zmeczyc, ale jak zobaczyła kota to w nią nowy duch wstąpił 

To nie ma znaczenia, na widok kota zadziałał instynkt.

Jeśli Luna ma zostać u Ciebie a zależy Ci też na kociaku to radzę pracę z dobrym behawiorystą.

Link to comment
Share on other sites

Raczej traktuje go jak zabawkę za która można pobiegac/która można się pobawić. Teraz trochę siedzialysmy i "patrzylysmy". Luna leżała zainteresowana kotem a kot leżał na brzegu łóżka i trochę się stroszyl trochę był zainteresowany, ale i tak musiała ja trzymać za szelki żeby mi na niego nie wystartowała i nie klapala. Przy okazji klapie zębami jak się chce bawić, ale TP żadne pocieszenie bo w zabawie jest nieobliczalna

Link to comment
Share on other sites

Na pewno nie zaszkodzi karmić z ręki oba zwierzaki w coraz mniejszym dystansie - jednocześnie się nie da, bo musisz trzymać husky, ale tak prawie jednocześnie. Husky powinna wtedy warować lub siedzieć tuż przy Tobie, kot w zasięgu ręki, Karmienie codziennie trwa przez kilkanaście minut -  maleńkimi smakolami lub kulkami karmy. Jeśli to zadziała (znam kilka przypadków gdy zadziałało), to pierwsze efekty mogą być po dwóch-trzech tygodniach codziennych ćwiczeń.

Link to comment
Share on other sites

Okej, sytuacja wygląda tak: Luna jest kotem zafascynowana i już go kocha. Czasem podejdzie do niego spokojnie (bardzo rzadko ) i kot tylko prycha ale da się lizac, bo mu futerko liże na potęgę. Ale zwykle wygląda to tak ze jest BARDZO nachalna (w zabawie ta nachalnosc wygląda u niej czasem jakby była agresywna a muchy by nie skrzywdziła) i jak kota zapędzi w róg to go tak samo liże i zauwazylismy ze ISKA i próbuje podnieść za kark, jak małego psiaka. Po ilości szram na nosie juz dawno bym się domyśliła ze trzeba podchodzic spokojnie ale widocznie ona ma z tym problem. Pozwoliła mu zjeść ze swojej miski ale przybliżyła do niego nos na 15cm i jak skończył to za nim pobiegła znowu...

Link to comment
Share on other sites

I świetnie, w takim razie można nieco jeszcze wyciszać fascynację podając jednocześnie smakole psicy i kotu. Muchy to być może Twoja suczka nie skrzywdzi - ale uważałabym na obce koty i kury spotykane na podmiejskich spacerach. A podgryzanie rąk też wygasza się podając smakole z dłoni do ostrożnego wybierania - można  smakol przycisnąć palcem do wnętrza dłoni, można skórkę od chleba wysuwać spomiędzy palców zaciśniętej pięści - pies automatycznie uczy się, że delikatne traktowanie dłoni przynosi korzyści.     

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...