Jump to content
Dogomania

**ALBINEK już ma swoich ludzi** Szczęścia piękny **Niegodne życie, bez pomocy, bez nadziei na własny kąt.


mar.gajko

Recommended Posts

Odkąd okazało się, że Bunia jest głucha przy właściwie każdym psie sprawdzam mimochodem czy słyszy. U Albina pierwszego dnia sprawdzaliśmy - słyszy z całą pewnością, reaguje na wołanie i gwizd nawet jak nas nie widzi (sprawdzaliśmy np. jak był w budzie i nas nie widział lub jak miał odwróconą głowę).

Trudno powiedzieć dlaczego taki pies jest bezdomny, może właściciel zmarł/wyjechał za granicę i rodzina psa się pozbyła. Raczej nie poznamy jego przeszłości..

Link to comment
Share on other sites

To są blizny; strupki już poodpadały i zostały gołe, różowe miejsca - mam nadzieję, że porosną sierścią i przestaną straszyć:)

 

Albinek nadal bardzo spokojny, grzeczny, robi się milusiński:) Trochę zaczął interesować się małymi zwierzątkami: coś tam na drzewo wskoczyło to go zainteresowało (chodził dookoła i zadzierał łebek), coś tam w krzaczkach zwęszył, kurki/gęsi za płotem spłoszył. Ale to wszystko bez jakiejś manii. 

Był u nas wet w poniedziałek (szczepił psiaki) i jak zobaczył Albina to stwierdził, że się trochę zaokrąglił:)

 

Kupiłam kolejny Esseliv Forte (koszt 27,50 zł):

http://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/aeca2b839909db75

 

 

Link to comment
Share on other sites

Albin na pewno nie jest 100% dogiem argentyńskim, nie jest jednolicie biały: ma plamę na uchu, plamę na zadku i dropiaty grzbiet. Generalnie jego zachowanie nie pasuje do opisu rasy, jest mega spokojny, zrównoważony. Ktoś go porządnie wychował, może nawet jakieś szkolenie przeszedł. Albin zna doskonale komendę siad i jest nauczony patrzeć na rękę opiekuna. Myślę, że to, że jest taki trochę zmulony wynika nie tylko z choroby, ale być może też z depresji, na pewno tęskni za właścicielem.

 

A teraz parę filmików:

 

Albin - pieszczoszek:)

 

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

15 godzin temu, Murka napisał:

Albin na pewno nie jest 100% dogiem argentyńskim, nie jest jednolicie biały: ma plamę na uchu, plamę na zadku i dropiaty grzbiet. Generalnie jego zachowanie nie pasuje do opisu rasy, jest mega spokojny, zrównoważony.


Ale cudny misiek! Zaraz bym się do niego z łapami rzuciła ;)

Łata na głowie jest dopuszczalna, nie może tylko przekraczać 10% wielkości głowy. Łaty na zadku argentyńczyk już mieć nie powinien. No i i nakrapianego grzbietu też nie (chyba, że to kropy na skórze, a nie na sierści - wtedy może). Ale generalnie naprawdę sporo wizualnie w Albinie argentyńczyka :) Jak nabierze masy/przytyje to będzie z takich "pakerowatych" DA, spora część fanów tej rasy właśnie takie psiaki lubi.

Jeśli chodzi o charakter to nie wiem dlaczego przypina się DA łatkę psów "potworów": Owszem bywa to trudna rasa do prowadzenia, ale to cudne psy i spokój oraz zrównoważenie nie są wcale jakąś rzadkością ;) Zwłaszcza jeśli pies był dobrze socjalizowany, szkolony. Miałam DA, znam kilka DA - wszystkie były poukładane, zrównoważone i miśkowate. Tylko jeden z nich nie przepadał za ludźmi, ale objawiało się to jedynie zachowywaniem dystansu w stosunku do obcych.
Kiedy DA trafi w nieodpowiednie ręce to inna bajka, może stać się bardzo niebezpiecznym narzędziem.

Będę zaglądać na wątek.
Od razu też uczulam na bardzo dokładne sprawdzanie chętnych, którzy się będa zgłaszali do adopcji. Pomijam idiotów, którzy w ogóle nie powinni mieć psów, ale spora część normalnych osób naprawdę nie zdaje sobie sprawy na co się porywa chcąc DA.

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

11 minut temu, maciaszek napisał:


Ale cudny misiek! Zaraz bym się do niego z łapami rzuciła ;)

Łata na głowie jest dopuszczalna, nie może tylko przekraczać 10% wielkości głowy. Łaty na zadku argentyńczyk już mieć nie powinien. No i i nakrapianego grzbietu też nie (chyba, że to kropy na skórze, a nie na sierści - wtedy może). Ale generalnie naprawdę sporo wizualnie w Albinie argentyńczyka :) Jak nabierze masy/przytyje to będzie z takich "pakerowatych" DA, spora część fanów tej rasy właśnie takie psiaki lubi.

Jeśli chodzi o charakter to nie wiem dlaczego przypina się DA łatkę psów "potworów": Owszem bywa to trudna rasa do prowadzenia, ale to cudne psy i spokój oraz zrównoważenie nie są wcale jakąś rzadkością ;) Zwłaszcza jeśli pies był dobrze socjalizowany, szkolony. Miałam DA, znam kilka DA - wszystkie były poukładane, zrównoważone i miśkowate. Tylko jeden z nich nie przepadał za ludźmi, ale objawiało się to jedynie zachowywaniem dystansu w stosunku do obcych.
Kiedy DA trafi w nieodpowiednie ręce to inna bajka, może stać się bardzo niebezpiecznym narzędziem.

Będę zaglądać na wątek.
Od razu też uczulam na bardzo dokładne sprawdzanie chętnych, którzy się będa zgłaszali do adopcji. Pomijam idiotów, którzy w ogóle nie powinni mieć psów, ale spora część normalnych osób naprawdę nie zdaje sobie sprawy na co się porywa chcąc DA.

Cieszę się,  że  wśród  przyjaciół  Albina,  pojawiła się  osoba,  znająca w praktyce DA :). 

Link to comment
Share on other sites

chyba będą się ustawiać kolejki chętnych po niego. Taki fajny.. ale choć piesek taki miły, podziwiam i tak męża Murki, że się go nic a nic nie boi. :)

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

O 13.08.2016 o 22:01, AgaG napisał:

chyba będą się ustawiać kolejki chętnych po niego. Taki fajny.. ale choć piesek taki miły, podziwiam i tak męża Murki, że się go nic a nic nie boi. :)

Mam podobne odczucia, jak patrzę na filmiki i zdjęcia, szczególnie to, na którym Albin coś szepcze do ucha Murkowi http://pu.i.wp.pl/k,ODQwNjkzOTQsNTExOTQwOTQ=,f,002_Rk_orig.gif

 

 

 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Ja z tych,  którzy przez wrodzoną głupotę,  żadnego  psa się  nie boją,  ale myślę,  że  dobrze  by było,  żeby przed adopcją i Albina i potencjalny ds ocenił ktoś,  kto zna psy w typie DA. Nie wiem,  gdzie mieszka ciocia  Maciaszek,  ale może  warto ją poprosić o pomoc,  jak przyjdzie co do czego. 

Link to comment
Share on other sites

Murko, ciągle mam mieszane uczucia co do Albina.

szkolenie w wykonaniu męża ok :) tylko mniej 'tarmoszenia' z Albinem, może potraktować to jako spoufalanie

co do oddawania piłeczki, różne są na ten temat teorie, na jednym z filmików albin nie chce za bardzo jej oddawać.

psy tej rasy są chętne do ćwiczeń, szybko się uczą.

U nas raz był niebezpieczny okaz. Na początku wszystko było ok, super ćwiczył. Ale w momencie, gdy zobaczył zabwę z innym psem nie wytrzymał i wyrwał się właścicielowi.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, Tola napisał:

Mam podobne odczucia, jak patrzę na filmiki i zdjęcia, szczególnie to, na którym Albin coś szepcze do ucha Murkowi http://pu.i.wp.pl/k,ODQwNjkzOTQsNTExOTQwOTQ=,f,002_Rk_orig.gif

Dał mu całusa, ale nie zdążyłam tego złapać:)

Myślę, że będziemy niedługo próbować zapoznawać Albina z jakąś suczką (na razie na smyczy oczywiście), bo nadal nie przejawia żadnej agresji do psów  (do suczki, na którą szczekał z boksu na filmiku, teraz macha ogonem:) ).

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Po prostu w swojej rasie odmieniec :) - w pozytywnym znaczeniu tego słowa. No chyba, że jeszcze ukrywa swoją naturę. :) Zdarzyła mi się kiedyś sytuacja, że pies udawał aniołka przez dwa tygodnie, a jak potem poczuł się pewnie, to okazało się, że ma charakter bardzo dominujący. I nie obyło się bez różnych problemów.

 

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

W końcu odzyskałam komputer. Całkiem dysk mi się posypał i trzeba było wymienić. Ale VICTORIA :)

Mureczko droga, jak tam ten Pan, wybiera się?
Kiedy Albinek kończy antybiotyk? Myślę, że trzeba sprawdzić potem czy to paskudztwo się wytłukło.

Bardzo wszystkim dziękuję za obecność i Murce za cudowne zdjęcia i filmiki z tym gagatkiem.

Nie śmiejcie się, ale ja tam myślę, że to dobry pies jest :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...