Jump to content
Dogomania

Pomóż mi - proszę - mój wygląd powie Ci wszystko - Halinka/Bajka ma swój dom na zawsze! Bajka za TM - odeszła 15.05. 2022:(


Tola

Recommended Posts

Bajka to niesamowita psia osobowość. Nie mogę pojąć co czuła podczas tych sześciu lat w zamknięciu. Chwile kiedy się otwiera i wspólnie spędzamy czas pokazują jaka jest naprawdę. Są to chwile, które dają nam dużo radości. Małe kroczki, pamiętacie? małe kroczki do normalności.

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

6 minut temu, Grażka123 napisał:

Bajka to niesamowita psia osobowość. Nie mogę pojąć co czuła podczas tych sześciu lat w zamknięciu. Chwile kiedy się otwiera i wspólnie spędzamy czas pokazują jaka jest naprawdę. Są to chwile, które dają nam dużo radości. Małe kroczki, pamiętacie? małe kroczki do normalności.

Przede wszystkim, miała ogromne szczęście, ze do Was trafiła :). Dzięki Wam, ta jej osobowość ma szansę zostać doceniona. 

Link to comment
Share on other sites

22 minuty temu, Grażka123 napisał:

Bajka to niesamowita psia osobowość. Nie mogę pojąć co czuła podczas tych sześciu lat w zamknięciu. Chwile kiedy się otwiera i wspólnie spędzamy czas pokazują jaka jest naprawdę. Są to chwile, które dają nam dużo radości. Małe kroczki, pamiętacie? małe kroczki do normalności.

Bajeczka po tylu latach odzyskała prawdziwy kontakt z człowiekiem,słyszy Was,rozmawia z Wami i jest blisko Was. I to jest najpiękniejsze co można dać psu.

Link to comment
Share on other sites

Przede wszystkim miała szczęście, że Tola ją dostrzegła...

Przykład Bajki pokazuje jak ważne jest udostępnianie i rozpowszechnianie zdjęć i informacji o jak największej liczbie zwierzaków. Nawet jeśli napiętnowane są jako nieadopcyjne.

Przecież może gdzieś ktoś na nie czeka.

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

17 minut temu, Grażka123 napisał:

Bajka boi się samochodu, obchodzi wielkim łukiem nie chce nawet podejść; żeby weszła do środka trzeba ją wnieść. Na razie tego nie robimy ale chciałabym jakoś ją przekonać. Może ktoś spotkał się z tym problemem i może coś poradzić.

1. kłaść ulubione smakołyki obok otwartego auta i na tylnej kanapie. Dobrze, żeby pies był głodny, Niech pies wchodzi za smakołykami do auta. Dokładać tych smakołyków, nie zamykać drzwi auta.

2. niezależnie od tego, co wyżej , popsikać wnętrze auta 20 min wcześniej D.A.P. (feromony)

Link to comment
Share on other sites

41 minut temu, Grażka123 napisał:

Bajka boi się samochodu, obchodzi wielkim łukiem nie chce nawet podejść; żeby weszła do środka trzeba ją wnieść. Na razie tego nie robimy ale chciałabym jakoś ją przekonać. Może ktoś spotkał się z tym problemem i może coś poradzić.

W tym temacie nie potrafię pomóc, ale Konfirm ma rację; samochód musi się zacząć jej kojarzyć z przyjemnymi doznaniami. I w tym wypadku wskazana jest metoda "małych kroczków".

Link to comment
Share on other sites

Czy jest jakiś pies w miarę zaprzyjaźniony z Bajką, który chętnie do auta wskoczy? Tak, żeby ona widziała, że wskoczył i w środku dostał smakole? Taki przykład może zachęcić Bajkę. Przydałoby się także wnieść do autka jakiś kocyk, na którym już leżała, usiąść w otwartych drzwiach auta ze smakolami w ręce i zachęcać, aby zrobiła choć krok bliżej, i tak stopniowo, krok po kroku..

Link to comment
Share on other sites

Ja u swojej suni, która na początku też bardzo bała się samochodu zrobiłam tak: na początku wsadzałam  ją do samochodu i jechałam dosłownie kilka metrów. Tak przez kilka dni. Później też ją wsadzałam i jechałam troszkę dalej np. kilometr,  później jeszcze dalej. Efekt był taki że Tara polubiła tak jazdę samochodem że najchętniej by wsiadała do każdego otwartego auta :-). 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Grażka potrafisz wywołać uśmiech na twarzy ! Bajeczka nie do poznania ! Pamiętam jej smutne oczy i przekrzywiony łebek na zdjęciu ze schronu. A tu zupełnie inna suczka! Sierść piękna, wyczesana, kita, jak marzenie ! No i radość z wolności ! Ale ci się Bajeczko trafiło...

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Z tą wolnością to jeszcze bardzo trzeba uważać. Bajka jest bardzo delikatna psychicznie i miejsce na samodzielny spacer wybieramy starannie. Ale trzeba przyznać, że w ciągu tych sześciu miesięcy bardzo się zmieniła. Ostatnio w nocy alarmowała głośnym szczekaniem jak coś usiłowało pożreć nasz obiad nieopatrznie zostawiony na noc na tarasie. Akcja zakończyła się sukcesem i jedzenie zostało uratowane.

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Właśnie taka jest, na karku i grzbiecie sierść układa się w fale a ogon z dłuższym włosem jakby karbowanym. Po wyczesaniu jest falujący i zakończony białym pędzelkiem. Na łapach, od pazurów po łokcie ma pędzelki z dłuższych, zwisających włosków. Na klatce piersiowej ma biały pas w kształcie trójkąta aż do brzucha. Trudno powiedzieć czy sierść już odrosła całkowicie po obcięciu. 

 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 7.04.2017 o 21:22, Anula napisał:

I ja też.Tak sobie myślę,że każdy psiak bez względu na rasę jest piękny jak jest zadbany.

Bajka ma cudowny domek z bajki.

I jeszcze kochany.

Bajka wygląda cudnie, niesamowita metamorfoza, nnie mogę się napatrzeć!

To chyba jedna z piękniejszych psich  historii na dogo.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

W ubiegłym tygodniu pojechaliśmy na wieś. Obawialiśmy się tej podróży ze względu na uprzedzenia Bajki dotyczące jazdy samochodem. Niepotrzebnie. W drodze zachowywała się spokojnie a nawet swobodnie, wyglądała przez okno, lizała łapę, leżała na siedzeniu. Na działce pierwszego dnia była na smyczy ale drugiego dnia już biegała swobodnie. Normalny pies. W zasadzie mam wrażenie, że boi się tylko ludzi.

20170526_125008 (2).jpg

20170526_125636 (2).jpg

20170526_125702 (2).jpg

  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...