Jump to content
Dogomania

Pomóż mi - proszę - mój wygląd powie Ci wszystko - Halinka/Bajka ma swój dom na zawsze! Bajka za TM - odeszła 15.05. 2022:(


Tola

Recommended Posts

  • 4 months later...
  • 3 months later...

Od jakiegoś czasu Bajeczka ma problemy zdrowotne choć dotychczas nie mogłam narzekać. W zeszłym roku utykała z powodu stawów. Po wizycie u ortopedy przeszła kurację regeneracji stawów, która okazała się skuteczna i dolegliwość przeszła. Natomiast w tym miesiącu przestała dobrze jeść, schudła i stała się apatyczna. Miała badanie krwi, które wyszło zupełnie dobrze i USG jamy brzusznej, które wykazało zmiany na śledzionie. Jest smutna, apatyczna i słaba. 6 maja ma mieć szczegółowe USG i wizytę u specjalisty ale na razie jestem zaniepokojona jej stanem. Od piątku do środy dostawała antybiotyk, w piątek i sobotę kroplówkę po czym jej stan się poprawił, lepiej jadła i była żwawsza na spacerach a dziś znów spadek formy, byłyśmy u weta i znów kroplówka i zastrzyki ale już po południu było lepiej, zjadła i spacerowała po ogródku. Nie wiem co o tym myśleć i martwię się co wyjdzie na USG w maju. Boję się, że to może już być starość a na to nie ma lekarstwa.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Dnia 28.04.2022 o 21:25, andegawenka napisał:

Trzymam kciuki za zdrowie  Majeczki. Oby to była chwilowa niedyspozycja. 

Bardzo dziękuję za wsparcie.

Już w piątek 29 kwietnia udało się zrobić USG jamy brzusznej i płuc. Zmiany na śledzionie okazały się niegroźne, do obserwacji, ale wykryty został stan zapalny w lewym płucu. Lekarz zalecił kurację antybiotykiem. 

W poniedziałek między świętami byłam w innej przychodni. Antybiotyk jest dobry i zalecali długotrwałą kurację. Z rozmowy jednak wnioskuję, że rokowania nie są dobre. W ten piątek, 6 -go miała zrobione powtórnie USG płuc i badał ją miejscowy lekarz, zrobił opis badania i sugerował, że zmiany w płucach mogą mieć podłoże inne niż zapalne.

Bajeczka bardzo wychudła i osłabła choć nie jest apatyczna. Ma apetyt i je kilka razy dziennie małe porcje. Pomimo to często ma odruchy wymiotne co bardzo ją osłabia. Chodzimy na krótkie spacery i wychodzi przy ładnej pogodzie do ogrodu. Jutro jedziemy do przychodni, będzie antybiotyk, kroplówka, przeciwwymiotny... nie wiem co jeszcze. Biedna sunia.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 9.05.2022 o 10:25, Tyśka) napisał:

Walcz, kochana Bajeczko ❤️

 

Dnia 9.05.2022 o 12:22, elik napisał:

Pomimo dolegliwości ślicznie wygląda.

 

Dnia 12.05.2022 o 13:40, andegawenka napisał:

Trzymam kciuki Majeczko.

Dziękuję, że jesteście z nami, bo nie jest dobrze. Jest kochana i bardzo dzielna.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 13.05.2022 o 19:05, Grażka123 napisał:

 

Dziękuję, że jesteście z nami, bo nie jest dobrze. Jest kochana i bardzo dzielna.

To smutne i bardzo trudne chwile, gdy nasz psiak choruje, a my nie możemy mu pomóc  😞  Współczuję i przytulam.  Trzymajcie się.  Obie! 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  Choć można się było tego spodziewać, to jednak smutna, bardzo smutna wiadomość.1514904383_paczer.jpg.dc6813251164146f28787a1e335278b7.jpg

Współczuję, serdecznie utulam i dziękuję Ci za blisko 6 lat bajecznego życia, jakie podarowałaś Bajeczce. 


Bajeczko kochana śpij spokojnie      1882345503_wieca.gif.81df035d3c6d29ac845512e1a48276bb.gif

Link to comment
Share on other sites

Bardzo współczuję, bardzo smutna wiadomość:(

Grażka123 - przytulam...

Myślę, że miłością i troską wynagrodziłaś jej te straszne lata w schronisku, byłą szczęśliwa, odeszła kochana.

Żegnaj Dredziu Bajeczko [*]

Link to comment
Share on other sites

  • Tola changed the title to Pomóż mi - proszę - mój wygląd powie Ci wszystko - Halinka/Bajka ma swój dom na zawsze! Bajka za TM - odeszła 21.05 2022:(

Jedyna pociecha, to że za 6 schroniskowych lat dostała nagrodę - 6 lat cudownego życia.

Grażka123 - współczuję całym sercem i przytulam ❤️

piszę przez łzy, bo od wczoraj i przede mną stoi perspektywa pożegnania 😞

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...