Jump to content
Dogomania

Pomóż mi - proszę - mój wygląd powie Ci wszystko - Halinka/Bajka ma swój dom na zawsze! Bajka za TM - odeszła 15.05. 2022:(


Tola

Recommended Posts

O 7.09.2016 o 19:47, Tola napisał:

Ja tez cieszę się  ogromnie, szkoda tylko, że akurat przy wyjeżdzie tej suni nie będę mogła być  schronie, ale będzie Alaskan, której już bardzo dziękuję.

Tak jak napisałam - cieszę się bardzo, ale jednocześnie bardzo boję; wiele lat pomagam psom z zamojskiego schroniska, ale dawno nie miałam tylu obaw i niepewności co do zachowania psa.

Żałuję, ze nie będę mogła śledzić na bieżąco tych pierwszych dni w hoteliku, ale sercem i myślami na pewno będę z sunią i z Wami.

 

To się nasza Kochana Tola zdziwi.Po urlopie jak zajrzy na wątek to będzie mile zaskoczona.

Halinka wszystkich nas zaskoczyła swoim zachowaniem,urodą i wdziękiem.Cudna sunia.

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Gusiaczek napisał:

Chyba mnie przegrzało! jaka Helena?!!?

Pani Halina! ,  ma się rozumieć :)

Spokojnej nocy życzę

Pewnie dlatego, że piękna :) To się tak  kojarzy - piękna Helena :) Stąd jak piękna, to Helena. Ale nasza sunia, to Halinka :)

 

Link to comment
Share on other sites

709c27edf8b54100gen.jpg

08c39140a31e9f9cgen.jpg

 

Nie wiem czy z ta sierscia jeszcze cos robic, podcinac cos/wyrownywac, czy juz zostawic tak jak jest?

Sunia bedzie piekna jak jej siersc odrosnie:)

 

Umowilam sie na badanie krwi i moczu w na srode (jak przyjade przed poludniem, to pojda do labolatorium i wyniki beda jeszcze tego samego dnia wieczorem).

Link to comment
Share on other sites

Uwielbiam patrzeć na zmiany wyglądu Halinki. Z dnia na dzień pięknieje ! Wg mnie sierści nie trzeba już podcinać. Teraz poczekamy aż jej odrośnie. Może warto byłoby kupić jej olej z łososia? Ma dużo omega3 i 6, sierść staje sie błyszcząca, nie mówiąc już o dobrodziejstwach dla zdrowia.

Link to comment
Share on other sites

Godzinę temu, Havanka napisał:

 

Uwielbiam patrzeć na zmiany wyglądu Halinki. Z dnia na dzień pięknieje ! Wg mnie sierści nie trzeba już podcinać. Teraz poczekamy aż jej odrośnie. Może warto byłoby kupić jej olej z łososia? Ma dużo omega3 i 6, sierść staje sie błyszcząca, nie mówiąc już o dobrodziejstwach dla zdrowia.

 

Dołączam do grona wielbicielek patrzenia na metamorfozę Halinki!! 

Dobre odżywianie i preparaty a sierść będzie piękna i lśniąca.Jak patrzę na zdjęcia to nie mogę się nadziwić, że pod tymi dredami, kołtunami i zlepkami zachowała się w miarę porządna sierść. Jak ją zobaczyłam na żywo w schronie, to pomyślałam, że pod ta skorupą są odleżyny albo rany. Zdjęcia nie oddawały tragicznego wyglądu suni. Tym bardziej cieszę się, że ze skórą i sierścią w miarę ok. No i to, że charakter suczka ma super!! Ale tego, to się akurat spodziewałam    k,ODQwNjkzOTQsNTExOTQwOTQ=,f,004_QH_orig   

Link to comment
Share on other sites

1 minutę temu, mdk8 napisał:

te zdjęcia "groźnego " psa powinni zobaczyć pracownicy schronu . Ciekawe jakie by mieli miny ? ;)

Przy odbiorze suczki usłyszałam, że ma być wyprowadzona na chwytaku. Poprosiłam, aby spróbować normalnie, na smyczy i obróżce....

Halinka nie miała "łatki" groźnego psa, tylko wycofanego, unikającego człowieka. Nie dawała się dotykać, nie reagowała na wołanie, uciekała. I może dlatego pomyślano, że przy próbie wyprowadzenia może dziabnąć. 

A suczka zaskoczyła wszystkich!!!!

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

3 minuty temu, Alaskan malamutte napisał:

Myślę, że tak. Po wyprowadzeniu z boksu jak mówiłam do niej odwracała głowę w moją stronę. Reagowała na głosy.  

 

Trzeba sprawdzić, miałam głuchego pieska, który sprawiał wrażenie niekontaktowego przy obcych. Czasem coś słyszał.

Link to comment
Share on other sites

O 11.09.2016 o 06:48, Jo37 napisał:

Nie do wiary ,że taka fajna suczka siedziała 6 lat w schronie. 

Mnie od razu wydawało się ,że ona ma sporo z collie.

Wszystko jest w tym schronie możliwe.Piękny pies w typie też collie tam jest,już tył ma zadredzony.

P1220658.JPG

Gdyby była możliwość wolontariatu, wyprowadzania psów i robienia im zdjęć to by miały o wiele większą szansę na dom.Nikt psiaków nie ogłasza tam,dlatego siedzą latami.

My staramy się pomagać kudłatkomz tego Schroniska ale to jest namiastka do potrzeb. 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

10 godzin temu, Murka napisał:

709c27edf8b54100gen.jpg    08c39140a31e9f9cgen.jpg

Nie wiem czy z ta sierscia jeszcze cos robic, podcinac cos/wyrownywac, czy juz zostawic tak jak jest?

Sunia bedzie piekna jak jej siersc odrosnie:)

Umowilam sie na badanie krwi i moczu w na srode (jak przyjade przed poludniem, to pojda do labolatorium i wyniki beda jeszcze tego samego dnia wieczorem).

 

2 godziny temu, Havanka napisał:

Uwielbiam patrzeć na zmiany wyglądu Halinki. Z dnia na dzień pięknieje ! Wg mnie sierści nie trzeba już podcinać. Teraz poczekamy aż jej odrośnie. Może warto byłoby kupić jej olej z łososia? Ma dużo omega3 i 6, sierść staje sie błyszcząca, nie mówiąc już o dobrodziejstwach dla zdrowia.

 

Godzinę temu, Alaskan malamutte napisał:

Dołączam do grona wielbicielek patrzenia na metamorfozę Halinki!! 

Dobre odżywianie i preparaty a sierść będzie piękna i lśniąca.Jak patrzę na zdjęcia to nie mogę się nadziwić, że pod tymi dredami, kołtunami i zlepkami zachowała się w miarę porządna sierść. Jak ją zobaczyłam na żywo w schronie, to pomyślałam, że pod ta skorupą są odleżyny albo rany. Zdjęcia nie oddawały tragicznego wyglądu suni. Tym bardziej cieszę się, że ze skórą i sierścią w miarę ok. No i to, że charakter suczka ma super!! Ale tego, to się akurat spodziewałam    k,ODQwNjkzOTQsNTExOTQwOTQ=,f,004_QH_orig   

Uważam dokładnie tak samo jak Havanka i Alaskan malamutte. Dredy wycięte, kąpiel uskuteczniona więc teraz poczekajmy aż odrośnie i wypięknieje pod wpływem odpowiednich specyfików. Sądzę, że ten olej z łososia byłby odpowiedni :)

Halinka jest pięknym  psem o wspaniałym (jak na razie) charakterze i nie doszukujmy się nie wiadomo czego. Sunia jest w dobrych rekach i gdyby było coś niepokojącego Murka z pewnością zasygnalizuje.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, elik napisał:

 

 

Uważam dokładnie tak samo jak Havanka i Alaskan malamutte. Dredy wycięte, kąpiel uskuteczniona więc teraz poczekajmy aż odrośnie i wypięknieje pod wpływem odpowiednich specyfików. Sądzę, że ten olej z łososia byłby odpowiedni :)

Halinka jest pięknym  psem o wspaniałym (jak na razie) charakterze i nie doszukujmy się nie wiadomo czego. Sunia jest w dobrych rekach i gdyby było coś niepokojącego Murka z pewnością zasygnalizuje.

No, jeżeli zwykłe pytanie o słuch jest doszukiwaniem się nie wiadomo czego i snuciem czarnych scenariuszy, jeżeli pies jest Waszym zdaniem na bank zdrowy, piękny i ma kasę spokojnie na rok hotelowania, to na co przepraszam zbieracie w tej chwili pieniążki na bazarkach?

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...