Jump to content
Dogomania

Pomóż mi - proszę - mój wygląd powie Ci wszystko - Halinka/Bajka ma swój dom na zawsze! Bajka za TM - odeszła 15.05. 2022:(


Tola

Recommended Posts

2 minuty temu, Tola napisał:

Dziewczyny - poradżcie kochane co robić beksa_V6_orig.gif

Ktoś na początku wątku wspominał o hoteliku - u Murki to chyba byłby koszt 12 zł/doba plus wet, ale przy problemach suni spora ilość psów w hoteliku może przedłużyć socjalizację...

tylko tak naprawde nie wiemy, czy Dredzia jest psem specjalnej troski. Bo właściwie na czym polega jej "problemowość". Ja widziałabym Dredzię w domowym dt a nie w budzie

Link to comment
Share on other sites

5 minut temu, Gabi79 napisał:

Kurcze, nie można Dredzi zostawić  w schronie, Tolu, a czy Fundacja mogłaby kupować karmę, Twój mąż obiecał kupić kolejny raz dla Misia, ja już mu zamówiłam 12 kg, bo są psiaki w większej potrzebie, np. Dredzia.

Trzeba łatać Dredziowe finanse  bazarkami.

ZEa  pomoże przy opłacie diagnostyki Dredzi, ewentaulnym leczeniu  i przy zakupie karmy, ale przy sporej  ilości zwierząt, które mamy pod opieką (leczenie i karma) na pewno nie będzie to comiesieczny zakup

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, Tola napisał:

Melduje się ponownie u Dredzi.

. . .

 

Jeśli wszystko się ułoży, to sunia prosi  o:

  • bazarek km ( droga z kojcem albo bez kojca) 
  • imienny, bo dobrze byłoby, aby miała coś własnego na start
  • nowego skarbnika, który przejmie wszystko od anecik
  • pomocy finansowej, bo nie mamy nawet połowy deklaracji

Ponownie proszę o uwagi i pomysły, jak to wszystko zaplanować, aby się udało.

Jeśli będzie taka potrzeba, mogę przejąć finanse Dredzi. Moja tymczasowiczka jest już w DS więc zwolniło się jej konto, które mogłaby przejąć Dredzia.

Jeśli więc nikt inny nie podejmie się tej funkcji i będę zaakceptowana, mogę przejąć finanse suni.

Spróbuję zorganizować bazarek imienny. Prawdę powiedziawszy wydawało mi się, że już ktoś to robi. Jak widać, tylko mi się wydawało :)

Przydałby się jakiś ładny drobiazg, który byłby nagrodą za ofiarowanie najwięcej kasy dla suni.

Czy ktoś mógłby podarować coś takiego, co będzie zachętą do udziału w bazarku ?

2 godziny temu, Alaskan malamutte napisał:

Popatrzyłam na deklaracje stałe, mamy 220zł. To za mało na miesięczne utrzymanie suni beksa_V6_orig.gif . A jeszcze karma i vet.....

Proponowana kwota jest dość pokaźna. Czy dałybyśmy radę ? Mam pewne wątpliwości.

1 godzinę temu, Tola napisał:

Dziewczyny - poradżcie kochane co robić beksa_V6_orig.gif

Ktoś na początku wątku wspominał o hoteliku - u Murki to chyba byłby koszt 12 zł/doba plus wet, ale przy problemach suni spora ilość psów w hoteliku może przedłużyć socjalizację...

Ale Murka ma duże doświadczenie z wycofanymi psiakami, a poza tym na dobrą sprawę nie wiemy jaka jest Dredzia. Po opuszczeniu schronu może się okazać, że to całkiem bezproblemowa sunia. Nic tylko doprowadzić do porządku i szukać domku.

Poza tym Murka jest blisko i odpałaby zbiórka niemałej kasy na transport.

1 godzinę temu, konfirm31 napisał:

Myślę,  że  na początek,  żeby czegoś  się  dowiedzieć o problemach i zdrowiu Dredzi,  najsensowniejszy jest hotelik u Murki.  Mają  kolosalne doświadczenie i dobrego weta. Potem można modyfikować,  co i jak dalej. No i są  bliżej. 

Skłaniam się ku tej propozycji.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Gwoli wyjaśnienia bo widzę że jakoś ucichło.

Nie było moim pomysłem przywiezienie Dredzi z kojcem do mnie, ja jedynie przystałam na propozycję. Faktem jest że mam zamiar w niedalekiej przyszłości otworzyć kameralny hotelik dla psiaków - 4 kojce i mały budyneczek na ok. 6 miejsc. W tym celu dokupiłam ok. 900m2 działki, którą muszę ogrodzić i odpowiednio zagospodarować. Na wszystko potrzebne są pieniądze i czas. W tej chwili nie jest to jeszcze TEN czas, dlatego rozmawiałyśmy z Tolą że ewentualnie Dredzia byłaby zakwaterowana w moim ogrodzie. Sprawę transportu również poruszałyśmy i wiem że najprawdopodobniej byłby to drogi transport.

Nie wiemy jaka jest Dredzia, być może wystarczy pójść do fryzjera i heja do ds, ale być może będzie to trwało bardzo długo. 

Oczywiście że w porównaniu z Murką nie mam żadnego doświadczenia z psiakami. Być może mam tylko więcej czasu.

Mówiąc Toli o kwocie za dzień + karma miałam na myśli karmę specjalistyczną, która być może będzie potrzebna Dredzi. Na codzień staram się psiakom gotować i tak też byłoby w tym przypadku.

Chyba tyle w temacie. Jeśli elik zgadza się zostać skarbnikiem Dredzi to przeleję pieniądze które mam na koncie.

A i jeszcze jedno. Wydaje mi się że kilka hotelików ma część psów w kojcach a część na kanapach.

 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

11 minut temu, anecik napisał:

Gwoli wyjaśnienia bo widzę że jakoś ucichło.

Nie było moim pomysłem przywiezienie Dredzi z kojcem do mnie, ja jedynie przystałam na propozycję. Faktem jest że mam zamiar w niedalekiej przyszłości otworzyć kameralny hotelik dla psiaków - 4 kojce i mały budyneczek na ok. 6 miejsc. W tym celu dokupiłam ok. 900m2 działki, którą muszę ogrodzić i odpowiednio zagospodarować. Na wszystko potrzebne są pieniądze i czas. W tej chwili nie jest to jeszcze TEN czas, dlatego rozmawiałyśmy z Tolą że ewentualnie Dredzia byłaby zakwaterowana w moim ogrodzie. Sprawę transportu również poruszałyśmy i wiem że najprawdopodobniej byłby to drogi transport.

Nie wiemy jaka jest Dredzia, być może wystarczy pójść do fryzjera i heja do ds, ale być może będzie to trwało bardzo długo. 

Oczywiście że w porównaniu z Murką nie mam żadnego doświadczenia z psiakami. Być może mam tylko więcej czasu.

Mówiąc Toli o kwocie za dzień + karma miałam na myśli karmę specjalistyczną, która być może będzie potrzebna Dredzi. Na codzień staram się psiakom gotować i tak też byłoby w tym przypadku.

Chyba tyle w temacie. Jeśli elik zgadza się zostać skarbnikiem Dredzi to przeleję pieniądze które mam na koncie.

A i jeszcze jedno. Wydaje mi się że kilka hotelików ma część psów w kojcach a część na kanapach.

 

anecik, 300 zł brutto czy netto?

 

Link to comment
Share on other sites

22 minut temu, elik napisał:

Uważam, że w tym temacie powinny się wypowiadać osoby, które deklarowały pomoc finansową dla suni.

elik, pomagac można w różny sposób, kupując na bazarkach organizowanych dla danego psa również. Pomoc można deklarować również w momencie, jak się wyklaruje sytuacja psa. Natomiast mój sprzeciw budzi wyciaganie psa z boksu i umieszczanie go w płatnym ogródku.

Link to comment
Share on other sites

Na dzień dzisiejszy mamy 270 zł deklaracji razem z tymi półrocznymi. Nie wiadomo jak będzie przedstawiać się sytuacja finansowa suni po 6 miesiącach. Poza tym spore koszty poniesiemy na transport. Nie wiemy też, czy Dredzia nie będzie wymagała leczenia. Wydaje mi się, ze nie podołamy finansowo.

Link to comment
Share on other sites

8 minut temu, Perełka1 napisał:

elik, pomagac można w różny sposób, kupując na bazarkach organizowanych dla danego psa również. Pomoc można deklarować również w momencie, jak się wyklaruje sytuacja psa. Natomiast mój sprzeciw budzi wyciaganie psa z boksu i umieszczanie go w płatnym ogródku.

Uczestniczenie w bazarkach jest zapewne dużą pomocą dla psów, ale czy upoważnia do decydowania o losach psa na równi z osobami, które deklarują miesięczne wpłaty ? W przypadku Dredzi, akurat jesteśmy tego samego zdania, ale pozwól, że najpierw wypowiedzą się osoby, które podjęły się finansowo wspierać sunię.

Link to comment
Share on other sites

2 minuty temu, elik napisał:

Uczestniczenie w bazarkach jest zapewne dużą pomocą dla psów, ale czy upoważnia do decydowania o losach psa na równi z osobami, które deklarują miesięczne wpłaty ? W przypadku Dredzi, akurat jesteśmy tego samego zdania, ale pozwól, że najpierw wypowiedzą się osoby, które podjęły się finansowo wspierać sunię.

ja nie decyduje o losie Dredzi, wyraziłam tylko swoje zdanie. Po prostu mnie to zdenerwowało. Ja tak nie potarfię

Link to comment
Share on other sites

Też nie wyobrażam sobie tego,aby Dredzia z powodów jak wyżej zostało napisane,pozostała w schronie bez naszej pomocy.Zapewne sunia wymaga doświadczonego dt i najlepiej domowego, ale takiego w 100% nie mamy.Zdałabym się na hotelik u Murki,o ile ma miejsce.Wiem,że Murka stanie na wysokości zadania i zapewni suni odpowiednie warunki i jak również o jej resocjalizację.Zmniejszy to też koszty związane z transportem,a to dość pokaźna kwota.

Z bazarku,dla Dredzi będzie ok. 160,00zł bez wpłaty Jo37.Po mimo dwóch pw. nie odpisała,więc rozliczę bez tej wpłaty.Jeżeli to ma w jakiś sposób też pomóc w podjęciu decyzji o wyciągnięciu Dredzi,to będzie miała swój udział w moich bazarkach, do puki będzie taka potrzeba,

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

6 godzin temu, agat21 napisał:

Po powrocie z urlopu przedzieram się na nowo przez wątki dogo i trafiłam i tutaj. Deklaruję 20 zł miesięcznie dla Dredzi. Poszukam też czegoś na bazarek. Eliku, czy jeszcze będziesz miała możliwość dołożenia czegoś?

Oczywiście :) Przyślij zdjęcia jak najszybciej :) 

6 godzin temu, Bogusik napisał:

Też nie wyobrażam sobie tego,aby Dredzia z powodów jak wyżej zostało napisane,pozostała w schronie bez naszej pomocy.Zapewne sunia wymaga doświadczonego dt i najlepiej domowego, ale takiego w 100% nie mamy.Zdałabym się na hotelik u Murki,o ile ma miejsce.Wiem,że Murka stanie na wysokości zadania i zapewni suni odpowiednie warunki i jak również o jej resocjalizację.Zmniejszy to też koszty związane z transportem,a to dość pokaźna kwota.

Z bazarku,dla Dredzi będzie ok. 160,00zł bez wpłaty Jo37.Po mimo dwóch pw. nie odpisała,więc rozliczę bez tej wpłaty.Jeżeli to ma w jakiś sposób też pomóc w podjęciu decyzji o wyciągnięciu Dredzi,to będzie miała swój udział w moich bazarkach, do puki będzie taka potrzeba,

Popieram. Tolu, może  zorientuj się czy Murka przyjęłaby Dredzie i jaka byłaby kwota miesięcznego pobytu Dredzi w hoteliku u Murki.

Link to comment
Share on other sites

17 godzin temu, elik napisał:

 

Spróbuję zorganizować bazarek imienny.

Przydałby się jakiś ładny drobiazg, który byłby nagrodą za ofiarowanie najwięcej kasy dla suni.

Czy ktoś mógłby podarować coś takiego, co będzie zachętą do udziału w bazarku ?

Ja mogę podarować srebrne kolczyki z kamyczkami, bardzo ładne, muszę tylko zobaczyć, czy dam radę zrobić dobre, efektowne zdjęcie.

W kwestii PDT wypowiem się ogólnie bez złośliwości ile kto chce zarobić na bezdomnym psie. Z fakturowanych 300zł po odliczeniu Vat (23%?) i dochodowego (19?) zostaje niecałe 200zł na rękę (ZUS jeszcze?), więc moim zdaniem taka powinna być różnica w opłatach między zarejestrowanym hotelem, a cichą działalnością, jeśli warunki są zbliżone i miałoby być uczciwie wobec psa. A przynajmniej różnica o Vat. Pytanie Perełki zmierzało chyba do negocjacji ceny, choć ja bym psinę dała do Murki, co zaoszczędzi transportu kojca i zapewni fachową, bezproblemową opiekę.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Dopiero dotarłam do Dredzi. Niestety stałą deklaracją nie będę mogła jej wspomóc na ten moment, ale jakąś jednorazową chętnie podeślę. Eliku, podrzuć proszę PW z danymi do wpłaty. 

Spojrzałam na post rozliczeniowy, ale coś mi się tam nie zgardza w deklaracjach stałych, bo po podliczeniu wychodzi mi 250, a nie 270zł???? 

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, rozi napisał:

Ja mogę podarować srebrne kolczyki z kamyczkami, bardzo ładne, muszę tylko zobaczyć, czy dam radę zrobić dobre, efektowne zdjęcie.

W kwestii PDT wypowiem się ogólnie bez złośliwości ile kto chce zarobić na bezdomnym psie. Z fakturowanych 300zł po odliczeniu Vat (23%?) i dochodowego (19?) zostaje niecałe 200zł na rękę (ZUS jeszcze?), więc moim zdaniem taka powinna być różnica w opłatach między zarejestrowanym hotelem, a cichą działalnością, jeśli warunki są zbliżone i miałoby być uczciwie wobec psa. A przynajmniej różnica o Vat. Pytanie Perełki zmierzało chyba do negocjacji ceny, choć ja bym psinę dała do Murki, co zaoszczędzi transportu kojca i zapewni fachową, bezproblemową opiekę.

rozi wielkie dzięki, byłoby super :)

Z własnego doświadczenia wiem, że ładne zdjęcie biżuterii nie jest łatwo zrobić, ale cel szczytny więc się pomęcz  Zdjęcie:

 

Godzinę temu, Agniesiulka K. napisał:

Dopiero dotarłam do Dredzi. Niestety stałą deklaracją nie będę mogła jej wspomóc na ten moment, ale jakąś jednorazową chętnie podeślę. Eliku, podrzuć proszę PW z danymi do wpłaty. 

Spojrzałam na post rozliczeniowy, ale coś mi się tam nie zgardza w deklaracjach stałych, bo po podliczeniu wychodzi mi 250, a nie 270zł???? 

Też wychodzi mi 250,00 zł, chyba, że któraś deklaracja nie jest wpisana, a została doliczona :)

Z przekazaniem konta poczekajmy na ostateczne ustalenia :) Nie uchylam się, będzie jak powiedziałam, ale ustalmy najpierw wszystkie sprawy :)

Pewne jest, że sunię trzeba zabrać ze schronu jak najszybciej. Szkoda, żeby męczyła się z tymi dredami choćby o jeden dzień dłużej :(

Proszę więc nie zwlekajmy z podjęciem decyzji. W zasadzie decyzja należy do Toli :) Tolu...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...