Jump to content
Dogomania

Pomóż mi - proszę - mój wygląd powie Ci wszystko - Halinka/Bajka ma swój dom na zawsze! Bajka za TM - odeszła 15.05. 2022:(


Tola

Recommended Posts

Suczka nie ma jeszcze  imienia.

Wstawiłam jej zdjęcia na zamojski w nadziei, że i dla niej pojawi się szansa, ale tam zginie w wśród innych postów i zdjęć.

Zakładam więc wątek  - może wspólnie  coś tutaj wymyślimy, bo  przecież już niejednokrotnie udało się pomóc psom praktycznie bez szans…

Czy będzie tak i tym razem?

 

Suczka  ma ok. 8 lat; do schroniska trafiła w 2010  - miała wtedy 2 lata, czyli w schronisku jest 6 lat - 6 długich lat  w betonowym, boksie z widokiem na pola 😞

Nigdy nie dowiemy się, jakimi ścieżkami wiódł ją los,  możemy się tylko domyślać -  jej zachowanie zdradza, co przeżyła i na jakich trafiła ludzi -  od 6 lat suczka nie chce kontaktu z człowiekiem.

Od pracownika otrzymałam potwierdzenie, że nie jest  agresywna - przy zczytywaniu próbowała uciekać do budynku, chowała się w budzie, ale przytrzymana  nie klapie zębami, jak np Oli, którego chciały zabrać Anula i Bogusik.

Nie ujmiemy jej lat, nie zmienimy przeszłości, ale możemy sprawić, że ten przyszły  czas, który jej  został zanim pobiegnie za Tęczowy Most  przeżyje pod troskliwą, dobrą opieką.

Ale żeby to się stało - trzeba  zabrać ją ze schroniska…

 

Myślę, ze te zdjęcia opowiedzą Wam więcej  😞

P1210798.JPG

P1210796.JPG

P1210794.JPG

P1210899.JPG

P1210901.JPG

 

Deklaracje stałe :

mar.gajko - 40 zł serduchooo7.gif( VII, VIII, IX, X )

konfirm31 - 20 zł serduchooo7.gif  

Bogusik - 10 zł + bazarek serduchooo7.gif  (VIII,IX, X)

Kalai - 20 zł serduchooo7.gif (VIII, IX) 

agusiazet - 20 zł serduchooo7.gif (VIII, IX )

koja - 20 zł serduchooo7.gif (VIII,)

agat21 - 20 zł serduchooo7.gif (IX)

Livka - 20 zł serduchooo7.gif (VIII, IX) 

helli - 100 zł serduchooo7.gif (VIII, IX) 

AgaG - 20 zł serduchooo7.gif  (X) 

Razem: 290 zł

 

Deklaracje terminowe

Havanka - 20 zł (przez pół roku) serduchooo7.gif   ( VIII, IX) 

Paweł - syn Alaskan malamutte - 50 zł (przez pół roku) serduchooo7.gif  ( VIII, IX) 

anecik - 10 zł (do końca roku) serduchooo7.gif (VIII, IX,X, XII)

jolanta08 - 10 zł (przez pół roku) serduchooo7.gif (VIII, IX) 

Aldrumka - 20 zł (przez rok, jak będzie trzeba) serduchooo7.gif (VIII, IX, X)

irysek - 10 zł (do końca roku, a jak finanse pozwolą to dłużej) serduchooo7.gif

Razem: 120 zł

Pomoc jednorazowa:

zachary - 100 zł serduchooo7.gif

mdk8 - 20 zł serduchooo7.gif 20 zł 

terra - 50 zł + bazarek  serduchooo7.gif 50 zł

Nadziejka -  serduchooo7.gif 10 zł

Poker - 50 zł serduchooo7.gif

  koja    30 zł  serduchooo7.gif

  yucca    10 zł serduchooo7.gif

  Patrycja69   15 zł serduchooo7.gif

  Radek    10 zł serduchooo7.gif

  Olena84   10 zł  serduchooo7.gif

  Mimbr    15 zł serduchooo7.gif

malti - 10 zł serduchooo7.gif

   

Gusiaczek -192 zł bazarek serduchooo7.gif

elik - 192,37 zł bazarek serduchooo7.gif

Bogusik 180 zł - bazarek serduchooo7.gif

Beatkaa 35,50 zł - bazarek serduchooo7.gif

 elik  639 zł - bazarek imienny serduchooo7.gif

Szarotka - 100 zł na fryzjera serduchooo7.gif

 

Alaskan malamutte - fanty na bazarek serduchooo7.gif

 

Skarbnikiem suni jest anecik - rozliczenia na 2 str. wątku

Bazarki dla suni

 

 

Link to comment
Share on other sites

10.09.2016 Halinka opuściła schronisko i zaczęła nowe życie !!!

Tak opisuje te pierwsze chwile na wolności Alaskan malamutte:

Halinka wyszła z boksu na smyczy, bez żadnego problemu!!! Początkowo była trochę zdezorientowana, ale za chwilkę już spacerowała z Murkiem. 

Zaraz będzie sesja zdjęciowa!! 

Słuchajcie, wyłam jak bóbr jak próbowała mnie lizać po ręce!!!

Halinka  u Murki - po kąpieli, wyczesaniu i wycięciu dredów

b1faf686e71ebf44gen.jpg

c0e159f05b2fea61gen.jpg

bd16a381797ec0a3gen.jpg

f3d8fa93b75c35a6gen.jpg

 

05.10.2016 Halinka/ Bajeczka pojechała do swojego nowego domu do Warszawy :):):)

 

Link to comment
Share on other sites

Tolu jaka ona duża? Zaniedbana bardzo. i wydaje się za chuda, choc ta warstwa zaniedbanego futra trochę maskuje wyniszczenie.

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję kochane, ze jesteście - tylu przyjaznych dusz sunia nigdy nie miała.
Najbardziej przydałby się BDT, ale jak pisze mar.gajko  - szansa na jego znalezienie jest znikoma.

Sytaucję pogarsza wycofanie suczki - to na pewno będzie problem nr 1 dla przyszłych opiekunów.

Ale musimy spróbować, bo widok tej biednej suni poraża.

Zaraz sprobuję zebrac  deklaracje, biegnę zna zamojski.

 

Link to comment
Share on other sites

6 godzin temu, AgaG napisał:

Tolu jaka ona duża? Zaniedbana bardzo. i wydaje się za chuda, choc ta warstwa zaniedbanego futra trochę maskuje wyniszczenie.

Nie potrafię ocenić, ile ma w kłębie, jest na pewno mniejsza nic ON, waży ok. 18 kg?

Link to comment
Share on other sites

Zebrane z zamojskiego:

O 21.07.2016 o 08:10, Havanka napisał:

Wreszcie dotarłam na wątek. Podobnie jak Tyś myślę, ze czarnulce ze schronu trzeba założyć wątek i może szukać już deklaracji na bidusię. Ja ze swej strony deklaruję 2 dyszki przez pół roku.

serduchooo7.gif

O 21.07.2016 o 10:26, Alaskan malamutte napisał:

Od mojego syna Pawła 50 zł od sierpnia stała przez pół roku. Ja oczywiście deklaruję fanty na bazarki i jeśli któraś z moich deklarowiczek znajdzie domek, stałą przerzucę na czarną sunieczkę. 

serduchooo7.gif

I pierwsza deklaracja na wątku suni serduchooo7.gif

56 minut temu, mar.gajko napisał:

Biedna bardzo. Trzeba koniecznie jak najszybciej ją zabrać. Czy macie już na oku jakiś hotelik? Bo niestety, wątpię czy BDT się znajdzie jakiś teraz. Może trzeba zacząć zbierać deklaracje? Dziewczyny? Ja na początek 40 zł miesięcznie daję.

Bardzo dziękuję!

Link to comment
Share on other sites

15 minut temu, Tola napisał:

Nie potrafię ocenić, ile ma w kłębie, jest na pewno mniejsza nic ON, waży ok. 18 kg?

mała nie jest, ale duża też nie. :) Wygląda strasznie. Jesteście w stanie sprawdzić, czy ona na smyczy umie chodzić? Bo przecież żeby bdt szukać, to podstawa. Jak będzie dla niej dobre miejsce też się dołożę.

Link to comment
Share on other sites

7 minut temu, AgaG napisał:

mała nie jest, ale duża też nie. :) Wygląda strasznie. Jesteście w stanie sprawdzić, czy ona na smyczy umie chodzić? Bo przecież żeby bdt szukać, to podstawa. Jak będzie dla niej dobre miejsce też się dołożę.

Dziękujemy bardzo! serduchooo7.gif

Suczka prawdopodobnie nie chodzi na smyczy, pracownik powiedział, ze na zewnątrz trzeba będzie wyprowadzić ją na chwytaku :(

Ona ucieka do budy, jak pracownik wchodzi do boksu :(

Link to comment
Share on other sites

2 minuty temu, Tola napisał:

Dziękujemy bardzo!

Suczka prawdopodobnie nie chodzi na smyczy, pracownik powiedział, ze na zewnątrz trzeba będzie wyprowadzić ją na chwytaku :(

Ona ucieka do budy, jak pracownik wchodzi do boksu :(

Czyli musi być bdt z ogródkiem, żeby ją nauczyć na smyczce chodzić. Może kiedyś chodziła, a zapomniała? Mój Zahir jak go brałyśmy z ulicy też na smyczy nie chodził, bo zapomniał, ale szybko sobie przypomniał. Oby w przypadku tej suni tez tak było.

Link to comment
Share on other sites

3 minuty temu, AgaG napisał:

Czyli musi być bdt z ogródkiem, żeby ją nauczyć na smyczce chodzić. Może kiedyś chodziła, a zapomniała? Mój Zahir jak go brałyśmy z ulicy też na smyczy nie chodził, bo zapomniał, ale szybko sobie przypomniał. Oby w przypadku tej suni tez tak było.

Myślę, że z sunią może być większy problem, bo ona ucieka od człowieka.

Nie wiadomo, co będzie działo się poza boksem, ale trzeba liczyć się z jeszcze większym strachem.

 

 

Link to comment
Share on other sites

7 minut temu, Tola napisał:

Myślę, że z sunią może być większy problem, bo ona ucieka od człowieka.

Nie wiadomo, co będzie działo się poza boksem, ale trzeba liczyć się z jeszcze większym strachem.

 

 

Może poza schroniskiem zaufa? Niektóre wrażliwe psy są tak zestresowane schronem, że zyją w ciągłym stresie...Ale potem, gdy są w dobrych warunkach szybko się zmieniają. Mój Homer nie podchodził do ludzi w schronisku, nie dawał się brać na ręce, a teraz to przytulak. choć lękliwy jest na pewno.

 

Link to comment
Share on other sites

Godzinę temu, AgaG napisał:

Może poza schroniskiem zaufa? Niektóre wrażliwe psy są tak zestresowane schronem, że zyją w ciągłym stresie...Ale potem, gdy są w dobrych warunkach szybo się zmieniają. Mj Homer nie podchodził do ludzi w schronisku, nie dawał się brać na ręce, a teraz to przytulak. choć lękliwy jest na pewno.

 

Wiem, większość psów z zamojskiego schronu zabieranych przez Anulę i Bogusik wpadała w panikę przy próbie wyprowadzenia  boksu, a po przyjeżdzie na miejsce było ok.

Mam nadzieję, ze w tym przypadku tez tak będzie, chociaż pracownik  twierdzi, ze sunia nie podeszła do niego od 6 lat!

Link to comment
Share on other sites

10 godzin temu, Tola napisał:

Wiem, większość psów z zamojskiego schronu zabieranych przez Anulę i Bogusik wpadała w panikę przy próbie wyprowadzenia  boksu, a po przyjeżdzie na miejsce było ok.

Mam nadzieję, ze w tym przypadku tez tak będzie, chociaż pracownik  twierdzi, ze sunia nie podeszła do niego od 6 lat!

Może nie ma dobrych doświadczeń w kontaktach z pracownikami. Każda próba jakiejkolwiek zmiany u psów z wieloletnim stażem schroniskowym, może wywołać u nich panikę i strach. No i dodatkowo ten "chwytak"...

Jednak, nie darowałabym sobie, gdybyśmy nie spróbowały jej pomóc.

Kto jeszcze mógłby ofiarować kilka złotych deklaracji na tą bidusie ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...