Jump to content
Dogomania

Jaką rase psa wybrać?


Pitersoon

Recommended Posts

Od zawsze bałem się psów, głównie dlatego że słyszałem często o pogryzieniach przez pitbulle, rottweilery i filmiki na yt też robiły swoje. Nie rozumiem po prostu dlaczego np, pies którego znam nagle zaczyna na mnie szczekać gdy przechodzę obok albo coś. 
Wielkość i waga psa raczej obojętna, ale nie chciałbym skrajności, typu chiuaua którego można nie zauważyć i podeptać ani jakiegoś grubego że nie będzie sie dało go przesunąć. 
Dom z ogrodem.
Ma być łagodny do bólu i przyjacielski do mnie i domowników, do innych obojętny (może być i pies obronny choć wiem że w większości ras bym sobie nie poradził), łagodny do innych zwierząt. Aktywność umiarkowana, nie chce cielska uwalonego na łóżko przez cały dzień ani takiego który cały czas będzie chciał biegać. Ogólnie wszystko umiarkowane poza łagodnością, która ma nie mieć granic. 
Koszty utrzymania małe lub umiarkowane.
Jeżeli czegoś nie podałem to zwyczajnie o tym zapomniałem. Dodam, że nie chcę psa na teraz bo zobaczyłem fajnego misiowego małego psa na yt, 

 

Chce takiego, który zmieni moje zdanie nt. psów, i kompana do towarzystwa, takiego który wszędzie za mną pójdzie ale nie zawsze. 

A z racji że ostatnio o złodziejach(rower mi już podpieprzyli) i włamywaczach głośno w moim mieście to dodatkowa okazja. Mam 16 lat. 

Link to comment
Share on other sites

Pitersoon...kup sobie  na razie chomika,co? (Będą koszty małe lub umiarkowane i jest łagodny do bólu).

A poważniej mówiąc, moze skorzystaj z wakacji I zostań wolontariuszem w najblizszym schronisku,nauczysz się tam wiele o psach,bardzo wiele.

Link to comment
Share on other sites

utrzymanie każdego psa nie są małe
każdy pies potrzebuje dużo ruchu i zajęć i dyscypliny żeby być idealnym psem

socjalizacja - nauka zasad w domu i poza nim - szczenie to mnóstwo pracy żeby pies był taki jak opisujesz
nie ma rasy idealnej - każda rasa z opisem pies idealny dla rodziny łagodni nie agresywny - to prawda o ile wiesz jak wychować psa, jeśli nie wiesz to pies może być przeciwieństwem opisu

jeśli masz lęk przed psami może na początek postaraj się POZNAĆ psy bo zrobisz krzywdę Sobie i psu

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...