Jump to content
Dogomania

Pies obłękańczo szczeka w samochodzie


amymone13

Recommended Posts

Witam,

Mój osimiomiesięczny spanielek potwornie szczeka w samochodzie. Do auta ciągnie jak wariatka, a gdy ruszymy zacxyna szczekać. Najpierw było szczekanke z radości gdy patrzyła przez szyby. Po rozmowie z behawiorystką zakupiliśmy kojec, ale pies szczeka jeszcze zajadlej. Co robić? Zabawka czy smaczki nie pomagają.

Link to comment
Share on other sites

Wybacz ale na początek coś niemiłego.

Jak czytam tytuł w którym jest słowotwór "obłękańczo" to po prostu automatycznie cały tekst robi się mało wiarygodny,sorry.

Behawiorysta zaleciła kojec? Czy ja dobrze zrozumiałam,że kojec to taka klatka, w której trzyma się psa na dworze?

Przepraszam,że pytam bo ja na przykład nazywam kojcem także takie materiałowe legowisko dla psa w domu.

Link to comment
Share on other sites

Zacznij nagradzać ciszę. Naucz najpierw siedzenia w samochodzie z wyłączonym silnikiem, wyprowadź, natychmiast pięć minut ćwiczenia posłuszeństwa dookoła auta . Potem skok do auta, nagroda w środku, o ile zwierzątko zachowuje ciszę. To samo przy włączonym silniku. To samo po przejechaniu 10 metrów na parkingu.  Potem chwila jazdy, zatrzymanie, ćwiczenia posłuszeństwa i powrót do domu. Potem to samo przy dojeździe do celu - zawsze po wysiadaniu z auta chwila na trening. W ten sposób masz szansę zobojętnić jazdę  Pies nie będzie nadmiernie podekscytowany - jazda będzie oznaczać reagowanie na polecenia, a nie jakieś nowe ekscytujące sytuacje.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...