Jump to content
Dogomania

Badanie oczu Poznań - dr.Garncarz-Czerwiec


bumerang

Recommended Posts

  • 1 month later...

Proszę o bardziej szczegółowe informacje. Na czym ma polegać to badanie, co ma byc diagnozowane (wystepowanie lub ich brak jakich chorób). Czy certyfikat jest ważny przez całe życie psa (tak jak w przypadku dysplazji), czy np należy go odnawiać co roku, bo niektóre choroby moga się pojawić w dowolnym czasie życia psa? Czy jest wymagany, i jeżeli tak to jaki wiek psa??? Będę wdzięczna za bardziej wyczerpujące informacje, bądź odnośnik, gdzie je można zdobyć. Jestem zainteresowana badaniem swojego psa, dbałością o jego zdrowie, tylko nie chcę, aby decyzja dotycząca badań była niczym "owczy pęd" do posiadania certyfikatów.

Link to comment
Share on other sites

Badanie oczu polega na zbadaniu czy coś juz jest lub czy się zaczyna ,
lub czy piesek jest nosicielem PRA i podobnym chorobom,jaskra itp. Gonio.
Certyfikat dostaje sie tzw. ważny w Uni, badanie robi sie u reproduktorów i suczek hodowlanych co roku az do 6 roku życia, w zależności kiedy zbadasz oczy pieskowi ale jak w wieku 4 lat nic sie nie ujawniło i 5 tez tzn. że dany piesek oczka ma zdrowe.jezeli dbasz o swojego pieska a nie jest on ani reprodukrorem ani sunią hodowlaną robisz badanie bez certyfikatu.
Reszte dowiesz się dzwoniąc do weta - ookulistę - wejdz na stronę kliniki dr.Garncarza i tam też możesz napisać do niego On napewno odpowie.

Link to comment
Share on other sites

Dzięki za odpowiedź. Zastanawiam się, czy jest sens robić takie badanie u szczeniaka, czy lepiej poczekac jeszcze rok czy dwa. Moja sunia nie zostanie mamą wcześniej, niż po ukończeniu 2 i pół roku, jeżeli wogóle nią będzie. Co radzicie???

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 9 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...