Jump to content
Dogomania

Jaka rasę wybrać?


Pinkilo

Recommended Posts

Witam Was wszystkich:) po 1,5 rocznym otrzaseniu się po śmierci 15-to letniego psiaka, wraz z rodzicami podjęliśmy decyzje o nowym :) i tu pojawia sie masa pytan i watpliwości. Wybrać pieska czy suczkę? Poprzedni piesek(sznaucer) był suczka. Czy jest jakaś widoczna różnica miedzy płcią? I czy ktos mógłby doradzić co do rasy? Ktora wybrać? Chciałyśmy z mama wybrać znowu sznaucerka-ale tata obawia sie ze bedzie on bardzo przypominał nam naszego pierwszego pieska. Zależy nam na rasie ktora jest przyjazna ale jednocześnie chętna do zabawy, do spacerów po lesie. Mieszkamy w domku, ale mamy mała działkę przy domu. 10km od domu mamy ogromna dzialke z lasem i laka na ktora na weekend mozemy zabierać pieska zeby sie wyszalal :) 

myslelismy tez o russel terrierze, ale podobno sa bardzo nieposłuszne, podkopują sie pod ogrodzenie, uciekają, przynoszą myszy do domu. 

Prosze o pomoc :(

Link to comment
Share on other sites

Ja też myślałam, że po stracie swojego pierwszego owczarka ciężko mi będzie wziąć następnego tej samej rasy, byłam wręcz pewna, że wybór padnie na jakiegoś innego psa. A wyszło jak wyszło, aktualnie mam już trzeciego owczara i na tym się nie skończy ;) Każdego z nich cechuje coś innego, każdy czymś się różnił. Miłość do rasy i jej znajomość wzięła górę, wiedziałam, czego mniej więcej mogłam się spodziewać, czego te psy potrzebują, jak do nich podchodzić. 

Pies czy suka. Podstawowa różnica to oczywiście w wyglądzie, suczki są mniejsze i przeważnie mają mniej obfity włos. Jeśli chodzi o charakter, to dużo zależy od konkretnego osobnika, ale z tego co zauważyłam i co mi mówią ludzie (bo sama miałam i mam jedynie płeć męską), to suczki są często łatwiejsze do opanowania, spokojniejsze, szybciej dojrzewają. Jednakże jest to bardzo indywidualna kwestia, nie ma czegoś takiego że każda suka jest taka i taka, a każdy pies taki i taki.

Nasz znajomy russelek jest bardzo wesoły, energiczny, chętny do zabaw i wszelkich aktywności, niezwykle podatny na szkolenie, i jak to terier - musi mieć zajęcie, bo inaczej znudzony sam je sobie znajdzie, niekoniecznie ku zadowoleniu właścicieli ;)

Link to comment
Share on other sites

Też jestem bardzo za tym że następny pies musi być tej samej rasy, jeśli nie mamy nic konkretnego do wyboru.

Może i będzie przypominał, ale znacie już rase itd. i będzie wam tylko łatwiej w wychowaniu.

Ja mam drugiego psa całkowicie innego i było mi strasznie ciężko się przełamać.

Link to comment
Share on other sites

https://zapodaj.net/ef4225535b3c8.jpg.html

no i stało sie :) padło na drugiego sznaucerka :) ale jest totalnym przeciwieństwem do mojej Lejdi-jest bialutki! No i jest mężczyzna ;) trochę smutno jak pomyśle sobie o niej, ale ten mały wariat na pewno wniesie duzo miłości do naszego domu;) Mam nadzieje ze Lejdi patrzy zza tęczowego mostu i sie nie obraza, bo była ogromna zazdrośnicą o wszystkie zwierzaki które sie pogłaskalo ;)  

poza tym Dzeki-bo tak go nazwaliśmy ma dziwna tendencje do piszczenia do lustra-to normalne? 

Mało tego, je kamienie, piach i trawę jak szalony, a teraz nabawił sie chyba jakiejś niestrawności bo mie moze zrobic kupki :(

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...