Jump to content
Dogomania

Dawid1990

Recommended Posts

Witam wszystkich

 

Mam zapytanie o pewne filmiki, które krążą po You Tube - czyli symulacja jak ktoś atakuje kogoś, a pies broni swojej Pani. Oczywiście wszystko jest symulowane przez np: brata i siostrę, kolegów, czy męża z żoną.  -  takie robienie psa w jajo :)

 

Czy pies odczuwa, że ktoś jest atakowany i przyjmuje postawę obronną broniąc członka stada? Czy to jest jakaś wyuczona sztuczka dla zabawy?

Wiem, że psy bronią swoich młodych, ale jak się jest dorosłym to i też samodzielnym więc pomimo wszystko pies powinien mieć takie uczucia wygaszone względem dorosłych osobników stada. W tym wypadku ludzi.

Link to comment
Share on other sites

to wszystko zależy od konkretnego przypadku. pies wyczuwa nastawienie wszystkich osób, i tej atakowanej i tej, która atakuje. i doskonale wie, że w tym momencie się bawimy;) można nauczyć psa "być groźnym" i chwalić się czymś takim w internecie, pokazywać jak to piesek niby broni, a w rzeczywistości odgrywa swoją rolę w teatrzyku.

dla psowatych naturalnym jest bronienie swojego stada, niezależnie od wieku członków. pomyśl, czy Ty np. w przypadku napaści zostawiłbyś swoją dziewczynę i zwiał, bo przecież jest dorosła i samodzielna?;) pewne rzeczy pies robi sam z siebie, jeśli czuje się związany ze swoim właścicielem, jeśli właściciel to dla niego rodzina, a nie jedynie osoba podająca miskę z żarciem. nie musi być do tego szkolony, żeby w razie zagrożenia zareagować tak, jak powinien.

z resztą nie wiem, czy miałeś okazję obserwować taką rzecz: są sobie dwa psy, żyją razem, są dla siebie stadem. i jak jeden jest atakowany to drugi zaraz do niego leci. to, czy podejmuje atak czy jednak odpuszcza pół metra od wroga to już inna sprawa, ale nie zostawia swojego brata samego.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...