Jump to content
Dogomania

Whippet - podstawowe pytania, zezwolenie, żywienie, itp.


LadyOfHell

Recommended Posts

Witam,

w niedalekiej przyszłości (ok. roku, może za dwa lata) zamierzam sprawić sobie whippeta, który będzie moim pierwszym, własnym psem. W chwili obecnej jest to niemożliwe, rodzice nie godzą się na trzeciego psa, jednak nie przeszkadza mi to w zdobywaniu informacji na temat opieki nad psami tej rasy. Chciałabym się dowiedzieć, jakie produkty powinny się znajdować w dobrze zbilansowanej diecie whippeta, czego powinnam unikać w karmieniu, jakie karmy są dobre i w miarę tanie, jaki powinien być rozkład posiłków w poszczególnych miesiącach (ile? kiedy? w jakich godzinach?), itp. 

Ponadto tutaj na forum znalazłam wzmiankę, że na posiadanie charta potrzebne jest zezwolenie. Gdzie się składa o takowe wniosek? Czy to, że mieszkam na wsi może być przeszkodą do jego wydania? Jeżeli uda mi się przekonać rodziców, psisko będzie na wsi spędzało tylko weekendy, ferie i wakacje, no może sporadycznie będzie się pojawiało w trakcie tygodnia, gdy będę miała nawał sprawdzianów w szkole. Czy to może być jakiś problem? 

Znacie jakieś dobre hodowle w  woj. lubelskim? A szkółki/psie przedszkola? Jak to jest z wystawami? Jak wybrać odpowiednie szczenię?

Wiem, że zadaję dużo pytań, ale chciałabym być jak najlepiej przygotowana. Jeżeli podesłałby mi ktoś link do jakichś artykułów na ten temat/forów o whippetach, byłabym wdzięczna. :) 

Z góry dziękuję za odpowiedzi. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...