Jump to content
Dogomania

pies szczeka na inne psy


natka91

Recommended Posts

Witam,
mam rocznego kundelka w typie border collie, 2 miesiące temu przygarniętego ze schroniska. W schronisku był krótko - 3 tygodnie, został wykastrowany, ale nie wiem, co działo się z nim wcześniej. Pies jest posłuszny, przyjazny do ludzi, szybko się uczy, jest z nim tylko jeden problem, a mianowicie zachowanie w stosunku do innych psów ( z suczkami się dogaduje). Na spacerze gdy tylko zobaczy jakiegoś psa, poświęca mu całą uwagę. Na nic nie zdają się próby odwracania jej zabawą, smakołykami, bieganiem. Na psy szczeka, rzuca się. Staram się nie ciagnąć smyczy, dać się z drugim psem obwąchać, ale najczęściej i tak kończy się ujadaniem. Chciałabym, żeby socjalizował się z innymi zwierzętami, ale właściciele psów widząc jego zachowanie, wycofują się i nie dają szansy na "drugie podejście". Dwa razy rzucił się na psa (raz był bez smyczy), nie ugryzł go co prawda, ale wyglądało to groźnie. Zaznaczę, że na spacerach spędzamy czas aktywnie, uczy się nowych komend, wspólnie się bawimy i wszystko jest świetnie do czasu, aż w zasięgu wzroku pojawi się pies. Ledwo daję sobie z nim radę, tak mocno ciągnie smycz, nawet jak drugi pies jest daleko, ciężko jest go zawrócić w innym kierunku. Nie chcę całe życie stresowac się na spacerach i przechodzić na drugą stronę ulicy na widok psa ani zakładac mu kagańca.
Bardzo prosze o radę - może ktoś miał podobny problem i go rozwiązał? A może to za wcześnie, żeby się tym przejmować i dać mu jeszcze czas? Czy raczej potrzebna jest już pomoc specjalisty?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...