Jump to content
Dogomania

Pies z niedowagą, a większe porcje niż zalecenie producenta.


mefzii

Recommended Posts

Witam, tak jak w temacie, chciałbym zapytać czy w przypadku psa, który powinien trochę utyć stosowne będzie sypać mu tej karmy (w tym przypadku brit sport) więcej niż zaleca producent, mój pies waży 19kg, w takim przypadku producent zaleca od 180 do 200g na dobę, jednak my w domu sypiemy mu jej około 230-240g czy jest to dobre rozwiązanie czy lepiej sypać tyle ile zaleca producent ? Drugą kwestią o którą chciałbym zapytać to czy dla psa właśnie z niedowagą powinno się używać takich karm dla psów aktywnych jak brit sport o zwiększonej kaloryce, czy używać normalnych zrównoważonych karm, typu brit premium adult lub josera festival, a pies nabierze ciała tak i tak ? 

Link to comment
Share on other sites

A może zamiast sypać wydzieloną porcję ksrmy jak kurze pszenicy zacznij go karmić jak na miesożercę przystało mięsem z dodatkiem makaronu lub ryżu i warzyw, od czasu do czasu uzupelnij jedzenie serem czy jajkiem a napewno pies przytyje i będzie szczęśliwy. Nie wierz w te rewelacje o super zbilansowanych karmach bo są dużo droższe od mięsa a przy tym dużo gorsze. A te stosunkowo dobre karmy są bardzo drogie. Mając jednego psa naprawdę można dać sobie radę z przygotowaniem psu normalnego jedzenia. Ja miałam  nawet cztery duże psy w mieszkaniu, oboje z mężem pracowaliśmy a jakoś dawaliśmy radę karmić je naturalnie. I do dzisiaj nie wiem co to choroby jelitowe i alergie a mam psy już blisko 50 lat.

Link to comment
Share on other sites

Znam za i przeciw każdego sposobu żywienia psa, z różnych względów wybrałem karmienie psa suchą karmą. Nie pytam w swoim poście jaki sposób żywienia wybrać, ale o dawkowanie suchej karmy. Także ponawiam pytanie- czy jeśli podaję psu z niedowagą karmę wysokokaloryczną (brit premium sport), to powinienem dawać mu porcję dla jego wagi docelowej (25 kg), czy jeszcze z dodatkową nadwyżką? Do tej pory dostaje porcje z nadwyżką, a nie przybiera szczególnie na wadze. Pies jest zdrowy, ale adoptowany z kiepskich warunków, stąd niedowaga. Jest dość aktywny.

Link to comment
Share on other sites

Jeśli pies je większą dawkę i nie tyje to nie zmniejszajcie jej absolutnie, dawki sa umowne wszystko zalezy od aktywnosci i zapotrzebowania psa. Dawałaby psu chociaż raz na dwa trzy dni mięso, musi odbudować mięśnie.

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, mefzii napisał:

...czy jeśli podaję psu z niedowagą karmę wysokokaloryczną (brit premium sport), to powinienem dawać mu porcję dla jego wagi docelowej (25 kg), czy jeszcze z dodatkową nadwyżką? Do tej pory dostaje porcje z nadwyżką, a nie przybiera szczególnie na wadze. Pies jest zdrowy, ale adoptowany z kiepskich warunków, stąd niedowaga. Jest dość aktywny.

Możesz mu dać troche więcej,ale głownie daj mu czas,chociaż nie napisałes jak długo go masz.I nie zaszkodzi od czasu do czasu (raz w tyg.) do michy dodać żółtko jajka.Powodzenia.

Link to comment
Share on other sites

Tak jak pisałam dawkowanie z opakowania jest umowne więc spokojnie możecie mu dawać więcej.

Jeśli chodzi o rodzaj karmy to między karmami jednej marki nie ma jakiś bardzo dużych różnic. 

W sporcie jest więcej kurczaka i białka i więcej ryżu niż kukurydzy a to dobrze.

Skład brit sport:

Kurczak (45%), ryż, kukurydza, pszenica, tłuszcz z kurczaka (konserwowany tokoferolami), olej z łososia, drożdże browarniane, naturalny aromat, wyciągi z ziół i owoców (300 mg/kg), suszone jabłka, minerały, mannooligosacharydy (150 mg/kg), fruktooligosacharydy (100 mg/kg), wyciąg z Yukki Schidigera (80 mg/kg), miedź organiczna, cynk organiczny, selen organiczny.

Brit dla ras srednich:

Kurczak (41%), kukurydza, pszenica, ryż, tłuszcz z kurczaka (konserwowany tokoferolami), olej z łososia, drożdże browarniane, naturalny aromat, suszone jabłka, minerały, wyciągi z ziół i owoców (300 mg/kg), mannooligosacharydy (150 mg/kg), fruktooligosacharydy (100 mg/kg), wyciąg z Yukki Schidigera (80 mg/kg), miedź organiczna, cynk organiczny, selen organiczny.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...