Jump to content
Dogomania

Karma na wrażliwy żołądek seniora


Charionette

Recommended Posts

Hej. Mam taką nietypową sprawę. Otóż mój pies, 14-letnia suczka rasy
ratlerek ma ostatnio problemy natury pokarmowej. 
Zdarza jej się wymiotować, zauważyłam, że głównie po karmie
(bosch senior). Nie dostaje nic "ludzkiego" poza gotowanym
specjalnie dla niej ryżem z kurczakiem. Miała robione wszystkie 
badania, wyszło, że ma wrażliwy żołądek i jelita. Jest
także po sterylizacji i usunięciu guza sutka. Obecnie waży 3kg.
Czy ma może ktoś z was podobny problem z pupilem i może polecić jakąś dobrą,
pełnowartościową karmę dla seniorów z wrażliwym układem pokarmowym
za rozsądną cenę (na Royal Canin mnie nie stać)? 

Link to comment
Share on other sites

Eeee... sorry, ale 2 kg RC Gastro Intestinal kosztuje około 60 zł. Przy dawkowaniu na 3 kg pieska (70 gramów dziennie) worek starczy na prawie równo miesiąc. Liczyłaś to czy od razu założyłaś, że karma za droga?

Bo to naprawdę nie jest majątek - nawet przy skromnych zasobach. Karmy weterynaryjne tyle mniej więcej kosztują.

Link to comment
Share on other sites

Wcześniej suczka nie miała problemów, jadła Pedigree. Nie jestem więc obeznana w temacie karm, dlatego zapytałam na forum, szukając dobrych i sprawdzonych karm. Naczytałam się sporo złego na temat RC: że jest przereklamowana i mało skuteczna. 

Link to comment
Share on other sites

Trudno o gorszą karmę niż Pedigree, nawet najsłabszy Royal jest od niej bardziej wartościowy.

Karmy bytowe RC są faktycznie niezbyt dobre (zwłaszcza w stosunku do ceny), ale linie weterynaryjne to co innego. Niezależnie od składu są po prostu skuteczne (wiem z praktyki, bo mam to sprawdzone na kilku psach z poważnymi problemami układu pokarmowego - własnymi i schroniskowymi). Jeżeli lekarz prowadzący psa zalecił karmę wet dla zwierząt z wrażliwym żołądkiem i jelitami to do wybory masz: RC Gastro Intestinal (w trzech wersjach  kalorycznych), Trovet Intestinal DPD, Hill's Prescription Diet i/d. Można też spróbować z Eukanubą Intestinal albo Farminą Vet Life Intestinal - są nieco tańsze, ale nie wiem jak z dostępnością w małych opakowaniach.

Link to comment
Share on other sites

Zastanawia mnie co takiego "specjalnego" jest w karmach weterynaryjnych, że faktycznie działają na konkretny problem. Tzn. sama nie próbowałam jeszcze podawać psu żadnej z karm weterynaryjnych, więc nie mam rozeznania w skuteczności, ale jakaś musi być, skoro karmy takie są wytwarzane i stosowane/polecane przez właścicieli psów. Bo właściwie po porównaniu składu np. takiego RC Gastro Intestinal z losową karmą hipoalergiczną (nie mam na myśli procentowej zawartości poszczególnych składników, bo tego producent RC nie podaje) nie widzę wielkiej różnicy. Jedynie zawartość witamin i minerałów nieznacznie się różni, ale to chyba nie ma zbyt dużego wpływu na sam proces trawienia (?).

Link to comment
Share on other sites

Przy psie z wrażliwym układem pokarmowym celowałabym w karmy nie zawierające zbóż lub zawierające ich znikomą ilość. Pies jako zwierze mięsożerne jest przystosowany do trawienia głównie mięsa, wszelkie dodatki zbożowe mogą zaburzać proces trawienia i powodować problemy żołądkowe. Dodatkowo wydaje mi się, że dla wrażliwego żołądka lepsze będą karmy mokre. 

Przyjrzyj się tym karmom: 

http://www.zooplus.pl/shop/psy/karma_dla_psa_mokra/granatapet/571224 

http://www.zooplus.pl/shop/psy/karma_dla_psa_mokra/bozita/bozita_karma_pies/529078

http://www.zooplus.pl/shop/psy/karma_dla_psa_mokra/grau/grau_karma/248198

http://www.zooplus.pl/shop/psy/karma_dla_psa_mokra/terra_canis/terracanis_karma_pies/107042

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...