Jump to content
Dogomania

Kot Wampirek prosi o pomoc


joanka40

Recommended Posts

Zander- mój perski tymczas też chodził w takich szelkach i oczywiście spacer polegał na tym,ze szliśmy drogą,która wybrał kot.Zmiana kierunku,która mu się nie podobała i Zanderprzywierał do ziemi. Brało się go na ręce i przenosiło w inne miejsce ;)

Miałam w nocy walkę o kolejne jeżowe życie i nie zdążyłam skopiować tego składu karmy.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Dziś poprosiłam Panią Doktor o wydruk karty informacyjnej leczenia Wampirka.

Pani Doktor opisała przebieg leczenia i całościową kwotę poniesioną do dnia dzisiejszego.

Tzn., ostatnia wizyta Wampa miała miejsce we czwartek, ale też od czwartku, ta kwota się nie zmieniła

i wynosi 485 zł.

Dziś Wampa nie brałam na wizytę, bo jest wszystko dobrze.

Byłam z moją kotką, bo ma coś z siuraniem nie tak.

Ta karta informacyjna jest głównie na potrzeby osób robiących bazark na Wampa oraz wpłacających pieniążki na jego

leczenie.

https://drive.google.com/file/d/0B7Ip8Fl6WXUGNmNzX2c2WXFRcEU/view?usp=sharing

 

 

Link to comment
Share on other sites

Poniżej wklejam też paragony za wydatki, które poniosłam na Wampa, ale których nie wrzucam w koszty,

bo tak jak powiedziałam, na podkłady, Unidox i karmę nie zbieram pieniędzy. Wrzuciłam też paragon za zakup piasku.

Wiem jednak, że do rozliczeń bazarkowych, głównie na Facebooku potrzebne jest udokumentowanie

wydatków, więc chcę, żeby wszystko było w porządku.

Żwirek te co jest na paragonie się nie sprawdził, ale kupiłam mu potem drewniany w Biedronce, z tym, że

ten paragon już wyrzuciłam. Cena tego z Bidrony, to było chyba 9,99 zł

https://drive.google.com/file/d/0B7Ip8Fl6WXUGNE1ycmRKbTZhX2c/view?usp=sharing

https://drive.google.com/file/d/0B7Ip8Fl6WXUGZ2hOXy10UktqeFU/view?usp=sharing

https://drive.google.com/file/d/0B7Ip8Fl6WXUGSUhLMXVkQTk2a1E/view?usp=sharing

https://drive.google.com/file/d/0B7Ip8Fl6WXUGUlhyem5RSkkwcGc/view?usp=sharing

https://drive.google.com/file/d/0B7Ip8Fl6WXUGUGdXaUQzOWFROGM/view?usp=sharing

https://drive.google.com/file/d/0B7Ip8Fl6WXUGemhXNDRJWmhfbVk/view?usp=sharing

 

Do tego jeszcze dochodzi jedzenie, więc Wampirek jest u mnie od 13 czerwca i licząc, że zjadał 

dziennie średnio za 1 zł do 1,50 zł.

Paragony są na ok. 100 zł, jedzenie mniej więcej liczmy średnio złotówkę za dzień /to będzie 67 zł :), więc to jest wkład

mój i Bogdana w Wampirka.

Z tym jedzeniem to nie wiem jak policzyć, bo Wamp dostaje suchą karmę, saszetki, a wcześniej jeszcze dostawał

gotowane mięso, surowe. Potem nie chciał go jeść, szła tylko sucha karma, a od kastracji Wamp je bardzo ładnie:

znowu zaczął jeść saszetki, a wczoraj dostał gotowanego kurczaka zjadł wszystko.

 

Link to comment
Share on other sites

Teraz Wamp jest 80 zł na plusie, do tego dojdą jeszcze pieniążki z bazarków.

Wampa chce jeszcze zaszczepić - koszt szczepionki to ok. 75 zł, z białaczką, ale to dopiero za dwa tygodnie

i rozmawiałam dziś z Panią Doktor odnośnie karmy i Pani Doktor powiedziała, że rozezna się w karmach, co by mu

jeszcze dać, żeby go ładnie wzmocnić.

Chcę jeszcze kupić kuwetę, ale na Allegro - przeglądałyśmy z Danusią kuwety na Allegro i tam są kuwety po 15 zł,

plus koszty przesyłki.

W sklepach zoologicznych ceny kuwet są za wysokie.

Odezwę się wieczorem, bo już jest kolejka do kompa :)

Link to comment
Share on other sites

Sorry, że dopiero teraz, stan jeża się ustabilizował i mam chwilkę.

Sam's Field Sterilised Fresf Chicken & Vegetables & Fruit

Kompletna karma dla kotów sterylizowanych. Optymalnie zrównoważone dawki minerałów zapewniają zdrowe funkcjonowanie dróg moczowych i zapobiegają tworzeniu się kamieni nerkowych. Niska wartość kaloryczna utrzymuje wagę ciała w normie.Kurczak,warzywa,owoce. Skład :kurczak 42% (świeżo przetworzony 20%), ryż, tłuszcz drobiowy (konserwowany mieszanką tokoferoli, źródło witaminy E), ziemniaki,suszone jabłka 6%, drożdże piwowarskie,olej z łososia,wątróbka z kurczaka, pomidory 1%, marchew 1%, juka, minerały, prebiotyki ( FOS i MOS 200 mg/kg),rumianek (50mg/kg).

Składniki analityczne : białko surowe 37%, surowe oleje i tłuszcze 11%, włókno surowe 4,5%, popiół surowy 7,0%,wilgotność 10%, wapń 0,7%, fosfor 0,6%,sód 0,9%,magnez 0,04%, kwasy tłuszczowe Omega -3 0,45%, kwasy tłuszczowe Omega-6 1,55%.

Dodatki dietetyczne na 1kg: witamina A 22 000 IU, witamina D3 900 IU, witamina E 600 mg, tauryna 2000 mg, witamina C 300 mg, chlorek choliny 2000 mg, L-karnityna 60mg, niacyna 40 mg,biotyna 1,7 mg, witamina B1 2,5 mg, witamina B 2 3,5 mg, witamina B 6 2 mg, witamina B 12 0,02 mg, pantotenian wapnia 5,2 mg, kwas foliowy 0,2 mg, organiczny mangan 55 mg, żelazo 45 mg, organiczny cynk (aminokwasowy chelat cynku,hydrat) 150 mg, organiczna miedź (aminokwasowy chelat miedzi, hydrat) 11 mg, jod 3,5 mg, organiczny selen ( organiczna forma selenu otrzymana z Saccharomyces cerevisiae CNCM  I- 3060,selenowanych drożdży nieaktywnych) 0,20 mg,

Applaws Natural Cat Food Adult Chicken ( z kurczakiem )

 

Cechy karmy:
Zapobiega powstawaniu kul włosowych
80% kurczaka i 20% warzyw oraz wyłącznie naturalne ekstrakty.
Bez dodatku zbóż.
Dodatek prebiotyków czyni karmę naturalnie hipoalergiczną.
Naturalnie konserwowana witaminą E oraz olejkiem z rozmarynu.
Opracowana przez weterynarzy.
Naturalne ekstrakty z żurawiny pomagają utrzymać zdrowy układ moczowy.

Analiza:
Białko surowe 47%, oleje i tłuszcze 20%, popiół surowy 9,9%, włókno surowe 2%, wilgotność 8%
Wapń 2%, Fosfor 1,6%, witamina A: 12,000 IU/kg, witamina D3 1,200 IU/kg, witamina E (a-tocopherol) 600 iu/kg, miedź (siarczan miedzi) 12 mg/kg
< 15% Węglowodanów

Skład:
Suszone mięso z kurczaka, suszone ziemniaki, świeże mięso z kurczaka, olej drobiowy, sos drobiowy, pulpa buraczana, suszone całe jaja, suszone drożdże, olej z łososia, ekstrakt z żurawiny, ekstrakt z yucci, ekstrakt z olejku z rozmarynu.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

O 19.08.2016 o 22:59, dorobella napisał:

Sorry, że dopiero teraz, stan jeża się ustabilizował i mam chwilkę.

Sam's Field Sterilised Fresf Chicken & Vegetables & Fruit

Applaws Natural Cat Food Adult Chicken ( z kurczakiem )

 

Dzięki Dorotko, super są te karmy, jeśli chodzi o skład :)

Co u jeżyka ?

Link to comment
Share on other sites

U Wampa rzeczywiście jest duża poprawa z załatwianiem się.

Sika tylko na drzwi lub pod drzwi do garażu, niezależnie od tego czy stoi tam brytfanka, czy nie :)

Nadal ma tam wkładane potargane gazety, trochę worka, a na spód idzie podkład i do tego garstka żwirku drewnianego.

Nadal garstka, ale stopniowo będziemy zwiększać.

Ponieważ na dworze noce zrobiły się dość chłodne, więc Wamp odmówił wychodzenia na dwór.

Za to na smyczy wprowadziłam go do domu, po uprzednim wypuszczeniu z domu Kreta Faszysty i jego mamy Misi, bo oni

mają najwięcej wątów do nowicjuszy.

W domu Wampowi bardzo się podoba. Pozwiedzał sobie wszystko, uwielbia leżeć na rogówce.

Ze Skrzatem jak nic by się dogadali. Co prawda trochę się spoliczkowali,ale wydaje mi się, że się lubią.

Ewidentnie ogromną sympatią Wamp pała do mojego psa, wielbi go.

No ale mój pies ma coś około 15 lat i z jego strony nie ma żadnej reakcji, ani też chęci do zabawy z młodym kotkiem.

Tak więc Wamp uwielbia grzeczne psy i chętnie zaprzyjaźniłby się ze zrównoważonym kotem.

Natomiast Faszysta ostatnio zaatakował Wampa i to dość ostro, całe szczęście, że od Wampirowskiego dzieliła go szyba w drzwiach i ona też

skutecznie powstrzymała napaść. Faszysta nabił sobie guziora  i trochę rozjechał się na podłodze, hehe...

 

Wamp jak się rozochoci to bardzo angażuje się w zabawę.

Tzn. napada dość ostro na ręce - uwielbia je drapać i podgryzać.

Gryzie z ogromnym wyczuciem, ale pazurków używa dość mocno i można po zabawie z nim mieć dość ostro pokiereszowane ręce.

Moje koty nie napadają tak na rękę, która je karmi :) 

Tym moim nigdy nie przycinam pazurków, ale tu mnie to trochę kusi.

Dziewczyny, jak często trzeba przycinać pazurki takiemu drapieżnikowi ?

A co za tym idzie, czy szybko odrastają ?

Czy Wy przycinacie pazurki swoim kociastym ?

Wamp ma malutkie te łapulki, a pazurki też ma malutkie ale ostre są bardzo.

Link to comment
Share on other sites

Postaram się zajrzeć jeszcze później.

Ja sporo korzystam z internetu w telefonie, ale tam jak sobie otworzę dogo, to nie mogę nic napisać, ani

wysłać żadnej wiadomości.

Z FB na komórce wszystko funkcjonuje bez zarzutu, nie wiem, czemu dogomania na komórce tak mi szwankuje.

Nawet nie mogę przeglądać kolejnych stron danego wątku.

Link to comment
Share on other sites

50 minut temu, joanka40 napisał:

Dzięki Dorotko, super są te karmy, jeśli chodzi o skład :)

Co u jeżyka ?

Skład Sam's Fieldaprzepisałam z opakowania. Jak dorwę pusty worek po Applawsie to spiszę, bo nie wiem na ile jest wiarygodny skład na necie.

Jeż je Applawsa dla kociąt i Sam's Fielda dla kociąt,mają więcej mięsa i białka,kulku tłukę w moździerzu, dodają RC convalescense support proszek i to je . Sprawdzam wagę cztery razy dziennie, dokarmiam convem ze strzykawki. Ma robale, tasiemca,problemy ze skórą. Jest na antybiotyku. Ma wahania wagi. Może wyjdziemy na prostą. Ran nie widać,to może mu się uda. Ostatnio miałam 133 gram Calineczkę, która umarła. Dziury po pogryzieniu,dziur było pięć.

https://postimg.org/image/k0zbu0x6v/

 

Potem umarła Wraith,bez wargi, zmiażdżone kości, brak zębów, problemy z nogami. Zdjęcia RTG to koszt 60 zł, a gdzie reszta.

 

https://postimg.org/image/lhi9ae5i9/

Przeżył Mastif,też po wypadku. Prawe oko,masakra. Złamana przednia łapa, zapalenie żył.Problemy z chodzeniem,zaropiałe oczy i nos.Przeżył,bo mam w domu nebulizator.

 

https://postimg.org/image/yi48h5szr/

Zdjęcia nowego nie mam. Nie byłam pewna czy przeżyje. 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Dzisiaj tak na szybko - relacja z życia Wampirka.

Katar niestety powrócił - był spokój z katarem do ubiegłej soboty.

A w sobotę katar powrócił i Wamp wykichał znowu ze dwa krwiste, spore gluty.

A potem znowu przezroczysta wydzielina z obu dziurek

We czwartek zrobiliśmy w Rtg, zarówno klatki piersiowej, jak i głowy w dwóch ułożeniach.

Na zdjęciach klatki piersiowej wyszły zmiany zapalne przebyte przez Wampa - te zmiany dotyczą oskrzeli i płuc.

Zaznaczam, że są to zmiany przebyte, czyli żadnych zapaleń już tam nie ma, ale narządy wyglądają jak wyglądają.

Pan Doktor, który robił zdjęcia powiedział, że to cud, że Wamp przeżył.

W głowie też jest prawdopodobnie stan zapalny w zatokach, ale to będziemy wiedzieć w przyszłym tygodniu.

Jeszcze jedna Pani Doktor obejrzy zdjęcia.

Krwista wydzielina pojawia się raz w tygodniu, prawie zawsze w soboty.

Pan Doktor wytłumaczył mi, że te gluty zbierają się w zatokach przez kilka dni, a potem jak kot porządnie kichnie to wylatują.

Na razie Wamp bierze dalej Veto Mune.

Pilnuję też, żeby jadł mięso i udaje mi się to.

Dopóki nie zje mięsa nie daję mu chrupek, ani saszetek.

Apetyt ma ładny, zjada dziennie pałeczkę z kurczaka - ugotowaną i obrana, do tego saszetkę i sporo suchej karmy.

Za zdjęcia zapłaciłam 50 zł.

 

Link to comment
Share on other sites

Danusiu i Soniu, bardzo Wam dziękuję za zorganizowanie i przeprowadzenie kolejnego bazarku dla Wampirka.

Pieniążki z bazarku w kwocie 190 zł są już na koncie.

Ogromnie, ogromnie dziękuję Wam za pomoc, jestem bardzo wdzięczna.

Zaraz wpiszę w rozliczeniu, w poście nr 2.

 

dodane na zapodaj.net

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

22 godzin temu, yolanovi napisał:

Joasiu mamy dla koteczka 128 zł z bazarku

Proszę o nr konta do przelewu. Po otrzymaniu kaski poproszę o potwierdzenie na bazarkowym wątku. Dziękuję

Jolu, już wysyłam i ogromnie dziękuję Tobie i Martice za zorganizowanie pięknego bazarku dla Wampirka.

Jestem ogromnie wdzięczna.

dodane na zapodaj.net

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

O 31.08.2016 o 10:28, joanka40 napisał:

 

 

O 30.08.2016 o 11:33, yolanovi napisał:

Joasiu mamy dla koteczka 128 zł z bazarku

Proszę o nr konta do przelewu. Po otrzymaniu kaski poproszę o potwierdzenie na bazarkowym wątku. Dziękuję

Jolu i Marticzko, ogromnie Wam dziękuję za zorganizowanie bazarku i za uwzględnienie w nim Wampirka.

Bardzo dziękuję za przesłanie pieniążków w kwocie 128 zł.

Jestem Wam bardzo wdzięczna za pomoc i wsparcie przy leczeniu kotka :)

Znalezione obrazy dla zapytania kwiaty róże

 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

O Wampirku postaram się uzupełnić wiadomości dziś później, albo jutro.

Tak na szybko napiszę, że Wamp miewa się dobrze, tyle, że próbuje uciekać z przedsionka i wczoraj trzy razy był łapany.

W tym raz za ogon.

Dziś nie próbował nawiewać, ale pewnie szykuje się na skok w dniu jutrzejszym.

Link to comment
Share on other sites

Napiszę co nowego u Wampirka.

Katar zaczął przechodzić, jakimś cudem. Wamp dalej kicha, ale bardzo sporadycznie.

W ubiegłym tygodniu miałam z Wamprowskim być w lecznicy, ale nie dałam rady czasowo.

Wybieram się w tym tygodniu, żeby obejrzeć ponownie uszy, bo coś mi z tych uszu zalatuje.

No i zobaczymy co z tym katarem, bo jak całkowicie ustąpi to sprawa nosa będzie zamknięta, a jak nie

to będziemy drążyć temat. Ale jakimś cudem jest lepiej, nie widziałam  żadnego gluta podbarwionego

na czerwono, jak coś wypada to jest to raz na kilka dni i jest przezroczyste z lekko białym zabarwieniem.

No i oczywoście nie wytrzymałąm i wpuściłam go do domu.

Bez szelek i bez smyczy, całkiem po nagu :)

Najpierw wypuściłam na dwór Kreta Faszystę i mamusię Kreta, żeby nie było zagrożenia dla Wampa.

No i potem, drzwi otwarte i Wamp wreszcie wparował.

Wamp bardzo przeżywa te pobyty w domu, biega jak torpeda, gada jak gaduła i naprawdę nie widziałam, aby 

w tym czasie siedział dłużej w jednym miejscu niż przez 10 sekund.

W piątek był w domu prawie 3 godziny i wczoraj też około trzech godzin.

On tu nie je, nie pije tylko lata.

No i usiłuje skumplować się ze Skrzatem.

Próbowali nawet jakieś mini zapasy robić i bawić się w berka :)

W piątek, to cały czas się Wamp wydzierał, a wczoraj już było nieco ciszej. Sądzę, że jest po prostu podekscytowany

i tym gadaniem odreagowuje stres.

A jeśli chodzi o jedzenie, to nie mogę uwierzyć ile on pochłania.

Zjada jedną saszetkę, do tego dostaje trochę takiej porządnej konserwy Dolina Noteci, potem miseczka chrupek 

i jeszcze mięso z kurczaka. Wszystko jest pożarte :)

Z tym sikaniem to dalej w brytfance są gazetki, ale muszę się zmobilizować w tym tygodniu i kupić mu w końcu

na Allegro dużą kuwetę. Ceny takich sporych, nawet do 58 cm są od 15 zł do 30 zł.

No i spróbuję zamienić w końcu tę brytfankę na porządny koci kibelek.

Porobiłam mu trochę zdjęć i jutro spróbuję je przesłać tutaj, tak jak te rozliczenia.

Ciężko się robi zdjęcie czarnemu kotkowi, bo najczęściej wychodzi mi taki kot jak ciemna plama z odnóżami i w efekcie niewiele widać :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...