Jump to content
Dogomania

Pisek dla mnie


♥Wichura♥

Recommended Posts

Witam, chcę adoptować pieska, ale jest pewien problem. Nie mały, ale jednak. Otóż w opisie psa czytałam, że właściciele próbowali już różnych sposobów, aby ten pies miał ''wesołe'' oczy, bo na razie cały czas ma ''smutne''. Czy to źle? Może jest na coś chory, albo miał jakieś złe przeżycia? Dodam, że ma 2-3 lata i jest to kundelek.

 

 

397064405_2_644x461_danek-pies-o-smutnycTo ten piesek :)

Link to comment
Share on other sites

To taka przenośnia :) pewnie ma smutne oczy, bo nie ma swojego człowieka...

Wejdź na wątki o psach uratowanych ze schroniska. Dziewczyny, które im pomagają zamieszczają zdjęcia z kojców schroniskowych i potem z kanap nowych właścicieli. Zobaczysz jak wyglądają smutne i wesołe oczy psa:)

Link to comment
Share on other sites

A dlaczego pies musi mieć "wesołe oczy"? Na przykład basety często mają "smutne " oczy i jakoś to nikomu nie przeszkadza. Nigdy nie słyszałam, żeby "wesołe" lub "smutne" oczy miały wpływ na decyzję czy trzymać psa w domu. Jeżeli pies Ci się podoba i zdecydowana jesteś na wzięcie go do domu, to zrób to jak najszybciej - jak go pokochasz, to na pewno oczy zrobią mu się "wesołe" :)

Link to comment
Share on other sites

14 godzin temu, Zagrodowy pies polski napisał:

A dlaczego pies musi mieć "wesołe oczy"?

Ano dlatego:

Oczy zwierciadłem wnętrza
Chociażby chciały nie skłamią
Spojrzeniem wnikając do serca
Ogrzeją go lub poranią

W oczach wszystko zobaczysz
Niczego skryć nie są w stanie
Od bezdennej rozpaczy
Po miłości oddanie

(Suzzi)

 

I tak przy okazji. "Zagrodowy pies polski" kojarzy mi się mimowolnie z "polskim psem łańcuchowym", trzymanym tradycyjnie na chłopskim gumnie - czyli w zagrodzie - na metrowym łańcuchu przez całe swe pieskie życie Stąd pytanie: czy Ty, Zagrodowy psie polski, masz ustawowy 3 metrowy łańc i czy garnek z wodą w te gorące dni stoi przy budzie Twej?

 

Link to comment
Share on other sites

O 26.06.2016 o 00:52, Ryss napisał:

I tak przy okazji. "Zagrodowy pies polski" kojarzy mi się mimowolnie z "polskim psem łańcuchowym", trzymanym tradycyjnie na chłopskim gumnie - czyli w zagrodzie - na metrowym łańcuchu przez całe swe pieskie życie Stąd pytanie: czy Ty, Zagrodowy psie polski, masz ustawowy 3 metrowy łańc i czy garnek z wodą w te gorące dni stoi przy budzie Twej?

Nie nie mam, ale to świetny pomysł i może go wykorzystam, żeby pogrozić mojemu psu jak mi znowu wykopie kwiatki w ogrodzie. Nazwa wzięła się stąd, że przechodnie mnie zaczepiają i pytają jaka to rasa. Kundel czy mix wydawało mi się nazwą uwłaczającą inteligencji i urodzie mojego psa. Przemyślałam sprawę i doszłam do wniosku, że powinno się zgłosić do związku kynologicznego nową rasę - typowego psa, występującego masowo w polskich zagrodach i nie tylko. Zagrodowy pies polski herbu Powsinoga (tak, tak jest już herbowy) - to pies o szczególnych cechach charakteru -  mądry, sprytny i wesoły, zaradny, dający sobie radę z przeciwnościami losu. Pies duży, wilczasty, cechy charakterystyczne: opadnięte jedno ucho i rzadka broda.:)

Poniżej Zagrodowy Pies Polski w pełnej krasie w typowej sytuacji - znalazł jedzonko (to nic, ze grzyby) i sobie ich pilnuje.Pies znalazł psiaki.jpg

 

 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

O 28.06.2016 o 22:50, Zagrodowy pies polski napisał:

Poniżej Zagrodowy Pies Polski w pełnej krasie w typowej sytuacji - znalazł jedzonko (to nic, ze grzyby) i sobie ich pilnuje.

To może potrafi wyszukiwać trufle, jak tak? Spróbuj, jako że cena trufli sięga 25 tys. zł za kilogram.

 

PS. Popracuj nad cytowaniem, bo na razie przypisujesz mi słowa, których nie napisałem. Już nie mówiąc, że zdjęć zagrodowemu psu też nie robiłem, chociaż urokliwy - typowy wilczur polski.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Psiamamo78 - dziękuję Ci za zwrócenie uwagi na fakt, że "wnetrzomania" jest beznadziejną firmą zmuszoną walczyć o przetrwanie metodami tak żałosnymi jak próby poprawy pozycjonowania poprzez wtręty na psim forum. 

Post zgłaszam do usunięcia. 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

26 minut temu, wronka napisał:

Post zgłaszam do usunięcia. 

Masz rację i nic więcej. Ten bida-reklamiarz zarejestrował się na Dogo, a to z punktu widzenia właściciela portalu liczy się najbardziej: ilość zarejestrowanych użyszkodników przekłada się na wartość reklamową portalu (prócz ilości wejść).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...