Jump to content
Dogomania

Dramat dzikusków zamieniony w cud. Lika, Rudy-Moris, Murzynek-Gucio, Tinka, Czesio w DS. I do tego Gandzia, od której wszystko się zaczęło.


Tyśka)

Recommended Posts

Czy taki tekst do ogłoszeń może być dla Likuni? Czy poprawić?

Chcę Likuni zrobić OLX tylko nie wiem na jakie miasto(Lublin,Warszawa,Kraków,Kielce,Rzeszów).O więcej ogłoszeń na innych portalach będzie potrzebna pomoc.

Czy Lika ma czip?

Lika- 1-roczna,mała psia królewna w typie szpica szuka domu.

Lika jest małą,śliczną,łagodną suczką.Jej wiek określono na 1 rok.Nie jest więc już rozbrykanym szczeniakiem,nie niszczy,zachowuje czystość w domu.Wymaga jeszcze troszeczkę nauki chodzenia na smyczy.To mądra i posłuszna suczka.Człowieka darzy zaufaniem,jest łagodna do dzieci.Z psiakami i kotkami bardzo dobrze się dogaduje.Preferowany jest dom z drugim spokojnym psiakiem w którym Lika znalazła by oparcie.

Jak na psią królewnę przystało ma przepiękną puchatą,dłuższą sierść.Liki wygląd bardzo przypomina szpica.Waży 8,5kg.w kłębie ma 30cm.Jest wysterylizowana,posiada czip i pełny pakiet szczepień.

Teraz oczekuje na wspaniały,ciepły,spokojny dom,który ją pokocha bez granic.Lika przebywa w Hoteliku dla Zwierząt k/Zamościa (woj.lubelskie)

Więcej informacji dotyczących Liki można uzyskać pod podanym numerem telefonu w ogłoszeniu.

Kontakt: Kasia

Link to comment
Share on other sites

Dnia 13.01.2017 o 20:50, Anula napisał:

Dziś nadeszły wpłaty dla Likuni od elficzkowej 30zł za XII i I i od siostry elficzkowej 20zł.Czy siostra wpłaciła za XII i I czy za I bo pogubiłam się.

Besia11 za I i II

jaguska za I

Wszystkim serdecznie dziękujemy.

Anula potwierdziła wpłatę, tylko zapomniała dopisać do ogólnego rozliczenia.

Anula wybacz, że tak się rządzę tymi wpłatami, które są do Ciebie ale przez te zmiany kont do rozliczeń boję się, że ja coś namieszam.

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, jaguska napisał:

Piękne foty :)))

Na rozliczeniu Likuni nie widzę mojej styczniowej stałej, proszę o sprawdzenie. Przelew poleciał 12.01

Wpłata została wpisana z dniem 13.01.17

1 godzinę temu, elficzkowa napisał:

Anula potwierdziła wpłatę, tylko zapomniała dopisać do ogólnego rozliczenia.

Anula wybacz, że tak się rządzę tymi wpłatami, które są do Ciebie ale przez te zmiany kont do rozliczeń boję się, że ja coś namieszam.

Skopiowałam rozliczenie i wstawiam tutaj.Nie bardzo rozumiem gdzie się pomyliłam w rozliczeniu ogólnym.Nakieruj mnie.

ROZLICZENIE FINANSÓW LIKI:

Saldo początkowe - 720,67zł

Deklaracje stałe:

1.Bogusik - (od II) - 10,00zł

2.Anula - (od II) - 10,00zł

3.dorcia2 - (od I) - 20,00zł;wpł.02.01.17-20,00zł-I

4.Besia11 - (od I ) - 10,00zł;wpł.13.01.17-20,00zł-I;II

5.Istar19 - ( od I  ) - 5,00zł;wpł.09.01.17-5,00zł-I

6.elficzkowa - (od XII ) - 15,00zł;wpł.13.01.17-30,00zł-XII;I

7.Siostra elficzkowej - ( od I) - 20,00zł;wpł.13.01.17-20,00zł-I

8.jaguska - (od I ) - 20,00zł;wpł.13.01.17-20,00zł-I

8.ona03 - ( od I ) - 10,00zł;wpł.05.01.17-10,00zł-I

Ogólnie deklaracje stałe: + 120,00zł

Wpłacone deklaracje stałe: + 125,00zł

Deklaracje jednorazowe i inna pomoc:

1.pozostałość po Czikuni - 720,67zł

http://www.dogomania.com/forum/topic/336742-czika-kolejna-bida-z-zamościa-ma-cudowny-domek/?page=10

2.elficzkowa-podzielona kwota na 3 psiaki-wpł.09.01.17- 329,51zł

3.elik - wpł.09.01.17 - 50,00zł

4.WiosnaA - wpł.z odłowienia - wpł.11.01.17- 31,92zł

5.Bazarek - onaa - wpł.24.01.17 - 27,00zł-wpł.przez elficzkowa

Ogólnie deklaracje jednorazowe: + 1159,10zł

Wydatki:

1.wet + dojazd - wpłata do elficzkowa - 28.12.16 - 196,00zł 

2.szczepienie + bad.krwi - wpłata do Murki - 28.12.16 - 121,00zł 

3.odrobaczenie - wpłata do Murki - 03.01.17 - 5,00zł

4.opłata Hoteliku za XII - wpłata do Murki - 03.01.17 - 144,00zł

5.sterylizacja + dojazd - 150,00zł+10,00zł - wpł.do Murki - 17.01.17 - 160,00zł

Ogólnie wydatki: 626,00zł

 

Ogólne rozliczenie:

Deklaracje stałe: + 125,00zł + deklaracje jednorazowe: + 1159,10zł - wydatki: - 626,00zł = 24.01.17 + 658,10zł

 

Link to comment
Share on other sites

1 minutę temu, Anula napisał:

Wpłata została wpisana z dniem 13.01.17

Skopiowałam rozliczenie i wstawiam tutaj.Nie bardzo rozumiem gdzie się pomyliłam w rozliczeniu ogólnym.Nakieruj mnie.

ROZLICZENIE FINANSÓW LIKI:

Saldo początkowe - 720,67zł

Deklaracje stałe:

....

8.jaguska - (od I ) - 20,00zł;wpł.13.01.17-20,00

....

 

No faktycznie jednak namieszałam !  Nie wiem jak ja sprawdzałam. Chyba diabeł ogonem nakrył. Bardzo Cię przepraszam 

Link to comment
Share on other sites

Anula, opis wg mnie jest ok, ale rok wprowadza w błąd. Ponad dwa lata temu odkryłam te psy podczas łapania szczeniaków (pierwszą szczeniorkę stąd na DT miałam 2,5roku temu)  i Lika była już dorosła (przynajmniej na taką wyglądała), nawet broniła szczeniaki. Wg mnie Lika ma ok. 3lat. Sunie mają ładne ząbki, bo dostawały od karmicielki zawsze surowiznę, ale - mimo wszystko na pewno jest starsza niż ten rok czy dwa lata.

Link to comment
Share on other sites

Tysiu,sprawdź proszę raz jeszcze tu na wątku Moriskowe wpływy i wydatki,bo będę nanosić na nowy wątek,ale mi się nie zgadza ze stanem konta u mnie.

Chodzi o te dwie sumy z odłowienia?...przeleciałam pobieżnie wpływy bankowe u siebie,ale jakby co będę dokładniej sprawdzać.

Od elficzkowej,

1.01.17 na moje konto wpłynęło 316zł....z czego 276zł za paliwo za dojazd na odławianie +40zł ...chyba wcześniejsze deklaracje Morisowe..??

7.01.17 na moje konto wpłynęło 699,51zł....z czego 330zł za noclegi i 369,51zł z podziału pieniążków z puli odławiania.

Wpłaty:
Grudzień:
Ana10 - 20zł
0heart.gif

Styczeń:
Anula  - 10zł
0heart.gif
Bogusik  - 10zł 0heart.gif
MikAga i Mikunia - 50zł 0heart.gif
Z odłowienia: 401,42zł 0heart.gif..........???????
Z bazarku FB z UK - 1514,90zł 0heart.gif
Z pieniążków na odłowienie: 361,41zł 0heart.gif........??????


Wydatki (opłacane przez WiosnaA):

/05.01.2016r/
19zł - laktuloza - 4 strzykawki (od zaparcia)
19,80zł-obróżka
63zł- Kalm Aid

/ 7.01.17/
24 puszki Animondy Grand Carno - 139,80zł

Stan konta Moriska na dzień 16.01.17 wynosi +1826,52zł

Link to comment
Share on other sites

7 minut temu, Tyś(ka) napisał:

Anula, opis wg mnie jest ok, ale rok wprowadza w błąd. Ponad dwa lata temu odkryłam te psy podczas łapania szczeniaków (pierwszą szczeniorkę stąd na DT miałam 2,5roku temu)  i Lika była już dorosła (przynajmniej na taką wyglądała), nawet broniła szczeniaki. Wg mnie Lika ma ok. 3lat. Sunie mają ładne ząbki, bo dostawały od karmicielki zawsze surowiznę, ale - mimo wszystko na pewno jest starsza niż ten rok czy dwa lata.

Ja się kieruję oceną weta i to co jest wpisane w książeczce przez weta.Rok urodz.XII 2015.Jeżeli ludzie dostaną książeczkę to będą doszukiwać się kto tu mówi nieprawdę.

Ja mogę zmienić na 3 lata tylko to będzie się gryzło z wpisem w książeczce.

Link to comment
Share on other sites

17 godzin temu, WiosnaA napisał:

...

Dziewczyny,ja z pytaniem technicznym. Pomóżcie proszę.

Muszę w końcu założyć obiecany wątek Moriskowi.Przydałoby się tam przenieść info o nim od początku,ale dużo jest tego opisywania.

Czy jest jakaś możliwość,żeby przenieść stąd całe posty na nowy wątek?...takie coś jak tu multicytowanie?.....czy tylko opcją kopiuj- wklej da się to zrobić.

 

 

17 godzin temu, Poker napisał:

.....

Nie znam się dobrze na  sprawach technicznych ,ale zawsze robię kopiuj - wklej.Chyba ,że zrobisz multicytowanie tylko z danej strony, skopiujesz na  nowy wątek ale na starym nie zapiszesz multicytowania  .

Próbuję,ale mi nie wychodzi....buu

Podpowiedzcie proszę,czy da się przenieść stąd posty na nowy wątek??

 

Link to comment
Share on other sites

/01.01/ dostałaś wpłatę za paliwo  i 40zł za tabletki na robale - te wydatki z konta elficzkowa są uwzględnione w rozliczeniu ogólnym, bo wówczas nie było podziałów na psiaków i były te pieniądze wzięte z puli jednorazowych.

/07.01/ otrzymałaś 699, 51 zł. 330 na łapaczy (nocleg) + 329,51zł (za odłowienie) + 40zł (deklaracje).

U mnie rzecz jasna wkradł sie błąd (uroki poprawiania rozliczeń w nocy), bo z odłowienia wyszło 361,43zł  (bo dodaję tutaj pieniażki z Twojego konta)- tu się pomyliłam o 2gr.

401... - to kwota, której faktycznie nie było. Nie wiem jak to się stało, że ją wpisałam, chyba wzięła się stąd, że coś poprawiałam przy ogólnym rozliczeniu (bo też wkradł się w błąd), a ja ją wpisałam, by nie zapomnieć... a potem nie usunęłam. Ale czemu ją zapisałam jako kwota za odłowienie? Nie mam bladego pojęcia... Przepraszam!  Powinnam się cofnąć do podstawówki z liczeniem.

Link to comment
Share on other sites

Anula, to nie Elficzkowa namieszała tylko ja, Twoje rozliczenie jest od stycznia i dużo dalej niż wcześniejsze rozliczenia na których moje wpłaty zatrzymały się na grudniu, teraz już wiem gdzie sprawdzać aktualne wpłaty dla Liki. Za zamieszanie przepraszam kwiat-ruchomy-obrazek-0119.gif

Link to comment
Share on other sites

Tysiu, elficzkowa ,sprawdźcie, pomóżcie mi ogarnąć żeby się wszystko zgadzało i zabiorę się stąd.

Rozliczenie od dn.31.12.16

wpływy
31.91zł...z podziału pieniążków (95,75zł) które były u mnie na odłowienie
40zł...(zwrot za tabletkę od robali i pcheł (wpływ od elficzkowej )  1.01.17
329,51zł...z podziału za odłowienie (wpływ od elficzkowej) 7.01.17

40zł.....deklaracje z dogo (wpływ od elficzkowej) 7.01.17
1514zł..z bazarku córki w UK ..15.01.17
50zł...MikAga z Mikusią .16.01.17
razem 2005,42zł

wydatki

40zł...NetGar(tabletka od pcheł i robali (31.12.16)

139,80zł..24 puszki karmy animonda (7.01.17)
96,60zł..szelki,smycz,zgrzebło (23.01.17)
50zł...konsultacja behawioralna (20.01.17)
50zł...konsultacja behawioralna (23.01.17)
razem - 376,40zł

Stan konta Moriska na dzień 25.01.17 wynosi 1629,02zł....tyle mi wyszło,nie wiem czy dobrze,może mi coś umknęło.

 

 

Link to comment
Share on other sites

2 minuty temu, jaguska napisał:

Anula, to nie Elficzkowa namieszała tylko ja, Twoje rozliczenie jest od stycznia i dużo dalej niż wcześniejsze rozliczenia na których moje wpłaty zatrzymały się na grudniu, teraz już wiem gdzie sprawdzać aktualne wpłaty dla Liki. Za zamieszanie przepraszam kwiat-ruchomy-obrazek-0119.gif

Tak,przejęłam rolę skarbnika od momentu jak Likunia trafiła do Hoteliku. Na pierwszej stronie w moim pierwszym napisanym poście jest rozliczenie finansów Liki.

Staram się zaraz nanosić wszystkie wpłaty i wydatki aby niczego nie pominąć nawet wpisując daty wpłaty aby można było sprawdzić.Po pewnym czasie zapomina się a data powie wszystko.

Link to comment
Share on other sites

24 minuty temu, WiosnaA napisał:

Tysiu, elficzkowa ,sprawdźcie, pomóżcie mi ogarnąć żeby się wszystko zgadzało i zabiorę się stąd.

Od czasu podziału zaczęłam liczyć,

wpływy
31.91zł...z podziału pieniążków (95,75zł) które były u mnie na odłowienie
40zł...wpływ od elficzkowej ..,deklaracje?  1.01.17
369,51zł...z podziału za odłowienie (wpływ od elficzkowej) 7.01.17
1514zł..z bazarku córki w UK ..15.01.17
50zł...MikAga z Mikusią .16.01.17
razem 2005,42zł
wydatki

139,80zł..24 puszki karmy animonda (7.01.17)
96,60zł..szelki,smycz,zgrzebło (23.01.17)
50zł...konsultacja behawioralna (20.01.17)
50zł...konsultacja behawioralna (23.01.17)
razem - 336,40zł

Stan konta Moriska na dzień 25.01.17 wynosi 1669,02zł....tyle mi wyszło,nie wiem czy dobrze,może mi coś umknęło.

Napisałam wyżej, ale widocznie pisałyśmy razem:

/01.01/ dostałaś wpłatę za paliwo  i 40zł za tabletki na robale (to nie deklaracja, a opłacenie wydatków :) ) - te wydatki z konta elficzkowa są uwzględnione w rozliczeniu ogólnym, bo wówczas nie było podziałów na psiaków i były te pieniądze wzięte z puli jednorazowych.

/07.01/ otrzymałaś 699, 51 zł. 330 na łapaczy (nocleg) + 329,51zł (za odłowienie) + 40zł (deklaracje).

U mnie rzecz jasna wkradł sie błąd (uroki poprawiania rozliczeń w nocy), bo z odłowienia wyszło 361,43zł  (bo dodaję tutaj pieniażki z Twojego konta)- tu się pomyliłam o 2gr.

401... - to kwota, której faktycznie nie było. Nie wiem jak to się stało, że ją wpisałam, chyba wzięła się stąd, że coś poprawiałam przy ogólnym rozliczeniu (bo też wkradł się w błąd), a ja ją wpisałam, by nie zapomnieć... a potem nie usunęłam. Ale czemu ją zapisałam jako kwota za odłowienie? Nie mam bladego pojęcia... Przepraszam!  Powinnam się cofnąć do podstawówki z liczeniem. Wiem jedno: że jej nie było. Sprawdzałam już . przepraszam za błąd. Nadal nie wiem jak ją przeoczyłam.

 

--- w rozliczeniu nie uwzględniłam ostatnich kosztów, ale już naprawiam.

PS: Teraz u mnie prawie się zgadza (pierwsza strona). Mam obecnie po podliczeniu  +1629,93zł (40zł mniej niż Ty), a to dlatego, że te 40zł wytłuszczone u Ciebie czerwonym drukiem, to nie były deklaracje, a opłata za tabletki na robaki, więc faktycznie tych pieniędzy nie ma (kupowałaś Moriskowi tabletki, podsuwam dla przypomnienia paragon: http://pl.tinypic.com/view.php?pic=5ph5si&s=9 ). Ale sprawdź jeszcze proszę, może jeszcze gdzieś wkradł się błąd.

Tak jak pisałam już, to moje pierwsze tego typu rozliczenie, nigdy nie prowadziłam. Dlatego wiem, że na początku było prowadzone nieczytelnie. Teraz przy prowadzeniu rozliczeniu suniek z rowu wpisuję też dzienne daty przy wpłatach i wydatkach, tu tego na początku zabrakło, uważałam że to nie jest potrzebne. :(

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Tysiu,edytowałam i rozpisałam ten wpływ za tabletkę i deklaracje, ogólnie suma się zgadza, we wpływach..tylko w wydatkach nie ujęłam faktycznie tabletki.

Jeśli znajdziecie jeszcze  jakieś błędy w moim  rozliczeniu wyżej,to krzyczcie i poprawię.Muszę ogarnąć to dziś.

 

Link to comment
Share on other sites

10 godzin temu, Anula napisał:

Czy taki tekst do ogłoszeń może być dla Likuni? Czy poprawić?

Chcę Likuni zrobić OLX tylko nie wiem na jakie miasto(Lublin,Warszawa,Kraków,Kielce,Rzeszów).O więcej ogłoszeń na innych portalach będzie potrzebna pomoc.

Czy Lika ma czip?

Lika- 1-roczna,mała psia królewna w typie szpica szuka domu.

Lika jest małą,śliczną,łagodną suczką.Jej wiek określono na 1 rok.Nie jest więc już rozbrykanym szczeniakiem,nie niszczy,zachowuje czystość w domu.Wymaga jeszcze troszeczkę nauki chodzenia na smyczy.To mądra i posłuszna suczka.Człowieka darzy zaufaniem,jest łagodna do dzieci.Z psiakami i kotkami bardzo dobrze się dogaduje.Preferowany jest dom z drugim spokojnym psiakiem w którym Lika znalazła by oparcie.

Jak na psią królewnę przystało ma przepiękną puchatą,dłuższą sierść.Liki wygląd bardzo przypomina szpica.Waży 8,5kg.w kłębie ma 30cm.Jest wysterylizowana,posiada czip i pełny pakiet szczepień.

Teraz oczekuje na wspaniały,ciepły,spokojny dom,który ją pokocha bez granic.Lika przebywa w Hoteliku dla Zwierząt k/Zamościa (woj.lubelskie)

Więcej informacji dotyczących Liki można uzyskać pod podanym numerem telefonu w ogłoszeniu.

Kontakt: Kasia

 

Czipa Lika nie ma.

Trzeba napisać wiek co najmniej 2 lata.

Wg mnie trzeba koniecznie napisać, że Lika jest lękliwa i wymaga pracy, cierpliwości i czasu. Z opisu wynika,  że to bezproblemowa normalna suczka - ideał. Tak niestety nie jest. Myślę, że warto napisać, że suńka żyła na ulicy całe życie.

Najlepiej by było ogłosić na razie na Lublin. Przy tego typu psiakach idealnie jeśli ktoś może podjechać i zapoznać się z psiakiem na żywo - wielu ludzi nie rozumie co to znaczy pies "lękliwy".

 

Coś takiego:

Lika- ok 2-letnia,mała psia królewna w typie szpica szuka domu.

Lika jest małą,śliczną,łagodną suczką.Jej wiek określono na ok. 2 lata.Nie jest więc już rozbrykanym szczeniakiem. Sunia całe życie spędziła na ulicy, ale bardzo dobrze odnajduje się w domu: pięknie zachowuje czystość, nic nie niszczy, nie jest szczekliwa, potrafi już chodzić na smyczy(choć jeszcze nie idealnie). Sunia jest lękliwa i wymaga cierpliwości i czasu, aby zaufać człowiekowi .Z psiakami i kotkami bardzo dobrze się dogaduje.Preferowany jest dom z drugim psiakiem w którym Lika znalazła by oparcie i który pokazałby jej jak powinno wyglądać psie życie u boku człowieka.

Jak na psią królewnę przystało Lika ma przpiękną puchatą,dłuższą sierść.Liki wygląd bardzo przypomina szpica.Waży 8,5kg.w kłębie ma 30cm.Jest wysterylizowana, odrobaczona, odpchlona i posiada pełny pakiet szczepień.

Teraz oczekuje na wspaniały,ciepły,spokojny dom,który ją pokocha bez granic.Lika przebywa w Hoteliku dla Zwierząt k/Zamościa (woj.lubelskie)

Więcej informacji dotyczących Liki można uzyskać pod podanym numerem telefonu w ogłoszeniu.

Kontakt: Kasia

 

Anula, jeszcze bym poprosiła tel. do Ciebie na PW, żeby w razie czego móc konsultować zgłaszające się domy itd.

Link to comment
Share on other sites

Jak można to ja troszkę skoryguję.

Lika- ok 2. letnia,mała psia królewna w typie szpica szuka domu.

Lika jest małą,śliczną,łagodną suczką.Jej wiek określono na ok. 2 lata.Nie jest więc już rozbrykanym szczeniakiem. Sunia całe życie spędziła na ulicy, ale bardzo dobrze odnajduje się w domu: pięknie zachowuje czystość, nic nie niszczy, nie jest szczekliwa, potrafi już chodzić na smyczy(choć jeszcze nie idealnie). Sunia jest lękliwa , wymaga cierpliwości i czasu, aby w pełni  zaufać człowiekowi .Z psiakami i kotkami bardzo dobrze się dogaduje.Preferowany jest dom z drugim psiakiem ,w którym Lika znalazłaby oparcie i który pokazałby jej jak powinno wyglądać psie życie u boku człowieka.

Jak na psią królewnę przystało, Lika ma przepiękną puchatą,dłuższą sierść.Jej wygląd bardzo przypomina szpica.Waży 8,5kg., w kłębie ma 30 cm.Jest wysterylizowana, odrobaczona, odpchlona i posiada pełny pakiet szczepień.

Teraz czeka  na wspaniały,ciepły,spokojny dom,który ją pokocha bez granic.Lika przebywa w Hoteliku dla Zwierząt k/Zamościa (woj.lubelskie)

Więcej informacji dotyczących Liki można uzyskać pod podanym numerem telefonu w ogłoszeniu.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...