Jump to content
Dogomania

Dramat dzikusków zamieniony w cud. Lika, Rudy-Moris, Murzynek-Gucio, Tinka, Czesio w DS. I do tego Gandzia, od której wszystko się zaczęło.


Tyśka)

Recommended Posts

3 godziny temu, Tyś napisał:

Do mojego psa skacze i podszczekuje, ale to wg mnie wynika z jego niepewności - bo szczekając, ma uszy przy sobie i wystarczy, że mój podejdzie kawałek lub na niego spojrzy, to Lisek ucieka. Jednak mojego psiaka nie zna, no wczoraj próbował się z moim obwąchać, ale jednak się bał. Z całego towarzystwa natomiast wg mnie jest najbardziej towarzyski i najbardziej zabawowy. Zawsze leży obok któregoś z psów, ostatnio Murzynka zaczepiał do zabawy, podskakiwał, podnosił dupkę do góry... ale Murzyn nie chciał się bawić. I nigdy, ale to nigdy Lisek nie jest sam, nawet jesli na chwilę położy się gdzieś kawałek od psów, to za chwilę do nich leci.On bardzo, bardzo uwielbia towarzystwo innych psów i bardzo je naśladuje. Sam jest raczej niepewny i ostrożny. Nie wygląda na takiego, który by był agresywny do innych psów, nie ma takich zapędów.
On tu jest od zawsze, a tu były zawsze inne psy: Tinka, ich mamusia, kuzynostwo, szczenięta. I jak pamiętam, to ze szczeniakami Tinki (poprzednimi, a nie tegorocznymi) również trzymał sztamę :).

Mieszka tu od paru lat, na pewno jest młodszy od Tinki, ale ma przynajmniej te 5-6lat. Ma ładne ząbki, ale niestety jest tu od swoich narodzin.
Tinka niestety jest starsza, a jej stan zębów jest tragiczny. :(

Ten psiak jest bardzo pojętny i tak, jak pisałam wyżej - bardzo naśladuje inne psy. Myślę, że gdyby trafił do cierpliwego DT ze zrównoważonym psiakiem to spokojnie opanowałby nie tylko chodzenie na smyczy, ale stał się ucywilizowanym psem. Jednak z racji, że od zawsze żyje bez człowieka, a z psami - to przydałby się DT w postaci domku z ogrodem. W bloku może być ciężko...

O tak dt z ogródkiem, który go nauczy chodzenia na smyczy. Gdyby taki znalazł i poszedł do kogoś, kto z nim popracuje, to potem miałabym szansę mu pomóc.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

15 minut temu, Agniesiulka K. napisał:

Jeśli mogę coś zasugerować- puśćcie jego ogłoszenie olx na Trójmiasto- tam jakoś duży ruch w adopcjach chyba ostatnio. No i wymiziajcie go ode mnie porządnie ;)

Do miziania Murzynka zgłaszam się i obiecuję, że zrobię to bardzo porządnie ;)

Kurczak dla Tinusi już ugotowany

Link to comment
Share on other sites

22 minut temu, Havanka napisał:

Postaraj się, może coś wybierzemy do ogłoszeń.

Tak jest! Postaram się :)

18 minut temu, Agniesiulka K. napisał:

Jeśli mogę coś zasugerować- puśćcie jego ogłoszenie olx na Trójmiasto- tam jakoś duży ruch w adopcjach chyba ostatnio. No i wymiziajcie go ode mnie porządnie ;)

Świetny pomysł, można spróbować. Choć perspektywa taaaakiej podróży na drugi koniec Polski trochę mnie przeraża - ale spróbowac nie zaszkodzi, a może okazać się, że to szansa dla Murzynka :)

7 minut temu, AgaG napisał:

O tak dt z ogródkiem, który go nauczy chodzenia na smyczy. Gdyby taki znalazł i poszedł do kogoś, kto z nim popracuje, to potem miałabym szansę mu pomóc.

Byłoby świetnie, gdybyś mogła pomóc :). To szukamy domków z ogródkiem.

3 minuty temu, elficzkowa napisał:

Galastop już u mnie. Kosztował 68 zł. Paragon wstawię jutro lub w poniedziałek. Lek nie był spisany jeszcze z faktur i wprowadzony do systemu a ja nie mogłam czekać.

Świetnie, bardzo Ci dziękuję, że się tym zajęłaś. :)

Teraz, elficzkowa napisał:

Do miziania Murzynka zgłaszam się i obiecuję, że zrobię to bardzo porządnie ;)

Kurczak dla Tinusi już ugotowany

O tak, Murzynek też na Twój widok się ucieszy, jestem tego pewna :). Odnoszę wrażenie, że bardzo Cię polubił, mnie tak entuzjastycznie nie wita, jak Ciebie ;).

Wspaniale, oby posmakował Tinii! :))

Link to comment
Share on other sites

To prawda, Tinusia ma bardzo, bardzo dobry humor :). Kurczaka zjadła ze smakiem, oblizywała się, mlaskała, a kurczaka doprawiła mielonką z puszki i była tak najedzona, że siadła dumnie pod bramą i rozglądała się zaciekawiona.

Zdjęcia Murzynka również mam, ale zaraza nie chciał współpracować. Nie dla niego życie psiego gwiazdora ;). Niemniej jednak zdjęcia mam, filmiki również (z dedykacją dla Cioci Agniesiulki), mnie jednak przygnało co innego.

Kolejny telefon w sprawie DT dla Murzynka! Tym razem była to całkiem inna rozmowa. Bardzo konkretna, padły ze strony potencjalnego DT rzeczowe pytania: wiek, stosunek do psów, odległość, warunki DT. Padło też pytanie czy byłaby opcja, by chłopak został na stałe. Dom z ogrodem, z młodą wysterylizowaną sunią. Rodzina młoda, ale brzmi bardzo pozytywnie. W domu mają naradę, mają odezwać się późnym wieczorem. Ale zanim napisałam tego posta, zdążyli mi wysłać smsa z prośbą o zdjęcia Murzynka - czyli pewnie się naradzają :). Moja intuicja mówi (a ta rzadko się myli), że to ogromna szansa dla Murzynka, więc kciuki potrzebne :)

  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

Ciocie, co do zdjęć to musicie mi uwierzyć, że bardzo się starałam, ale mój aparat cyfrowy jest staruszkiem i nie zawsze daje radę, mimo że wyciskam z niego, ile się da.
A współpraca z Murzynkiem wyglądała dziś tak:

IMG_1106.JPG

Albo tak (psiak mlaska :D)

IMG_1093.JPG

Ale... coś wymodziłam.

IMG_1097.JPG

IMG_1098.JPG

Tak kocham Ciocię Elficzkowa :)

IMG_1099.JPG

IMG_1100.JPG

 

Link to comment
Share on other sites

Bardzo urodziwe pieski...

:)

Mocno trzymam kciuki za ten DT dla Murzynka. W sumie ludzie nie mają nic do stracenia, bo jeśli coś będzie nie tak Murzynek u nich nie zostanie...mam nadzieje, że podejmą ryzyko:)

Piekny jest Lisek- bardzo mi się podoba, i Tinka też- oba baardzo adopcyjne. A Murzynek podobny do Oskarka, którego kiedyś miałam pod opieką i który po 3 miesiącach w hoteliku znalazł dom:) Po kąpieli i wyczesaniu będzie pięknym psem.

A Rudi...widze w nim wielką niezależność i jeszcze większy smutek.... Miał ciężkie zycie:( dla mnie jest najbardziej wyjątkowy....z tą białą skarpetą, taki zagadkowy..może i dla niego pt=rzyjdzie czas, by zmienić lokum na ciepłe, bezpieczne...chciałabym.

Link to comment
Share on other sites

14 minut temu, Havanka napisał:

Gdzie byłby ten potencjalny domek dla Murzynka? Brzmi bardzo obiecująco. Zobaczymy, czy państwo zadzwonią... Jeżeli nie, jutro zrobię mu ogłoszenia z nowymi zdjęciami.

Właśnie, zapomniałam. Plusem jest to, że nie jest też bardzo daleko. Dom pod Lublinem (czyli dom w promieniu 130-150km) - z głosu Pani wyczułam nutkę radości, gdy dowiedziała się, że psiak z Lubelszczyzny :).

Oczywiście będzie potrzeba podpisac umowę z DT (ktoś ma jakiś sprawdzony wzór?) oraz spotkanie urządzić w domu Państwa... ale to już formalności. Mam nadzieję, że tylko nie zapeszyłam, tfu tfu! Bo serce chce juz się radować, a przecież decyzji jeszcze nie podjęli.

14 minut temu, kiyoshi napisał:

Bardzo urodziwe pieski...

:)

Mocno trzymam kciuki za ten DT dla Murzynka. W sumie ludzie nie mają nic do stracenia, bo jeśli coś będzie nie tak Murzynek u nich nie zostanie...mam nadzieje, że podejmą ryzyko:)

Piekny jest Lisek- bardzo mi się podoba, i Tinka też- oba baardzo adopcyjne. A Murzynek podobny do Oskarka, którego kiedyś miałam pod opieką i który po 3 miesiącach w hoteliku znalazł dom:) Po kąpieli i wyczesaniu będzie pięknym psem.

A Rudi...widze w nim wielką niezależność i jeszcze większy smutek.... Miał ciężkie zycie:( dla mnie jest najbardziej wyjątkowy....z tą białą skarpetą, taki zagadkowy..może i dla niego pt=rzyjdzie czas, by zmienić lokum na ciepłe, bezpieczne...chciałabym.

Ja też mam taką nadzieję.

Moje serce skradł Lisek, wiadomo. Ale podobają mi się tutaj wszystkie psiaki, więc mam nadzieję, że ktoś je wypatrzy i wkrótce skończą swoje życie niechcianych psiaczków.

Rudego jest mi strasznie żal. Ostatnio śpi z dala od stada, jest taki biedny, przygaszony. Najbardziej się biedaczek boi, je tylko przez nasz upór - inaczej wszystko wyżera mu Murzynek. Minęły czasy, gdy Rudy rządził, mam wrażenie, że taki uległy się zrobił po przybyciu czarnuszka.
Mam nadzieję, że i Rudy doczeka się swojego domu. Kiedyś... ale niestety, najdłużej będzie czekał na dom. :(
 

10 minut temu, Agniesiulka K. napisał:

Lisek to mi naszą Kejluśkę przypomina

Za wymiziańsko w moim imieniu dziękuję ;) Co do wyjazdów na drugi koniec Polski- czasem jednak warto!

A transport to pewnie i tak my, więc luzik ;)

Faktycznie Kejla.

Właśnie ładuje się filmik miziankowy, więc zobaczysz Murzynka :). Daj chwilkę jutubowi.
O jaaa, Agniesiulka - kocham Cię ponad wszystko. Jesteś przecudowna! Dzięki Tobie kolejny kłopot z głowy - transport. No po prostu... brak mi słów :))

Link to comment
Share on other sites

6 minut temu, Tyś napisał:

Faktycznie Kejla.

Właśnie ładuje się filmik miziankowy, więc zobaczysz Murzynka :). Daj chwilkę jutubowi.
O jaaa, Agniesiulka - kocham Cię ponad wszystko. Jesteś przecudowna! Dzięki Tobie kolejny kłopot z głowy - transport. No po prostu... brak mi słów :))

Nasze maluchy się właśnie szykują do Trójmiasta, więc będziemy bardziej dyspozycyjni :) 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Teraz, Tyś napisał:

Nie mów, że znalazłaś im domy? Super! Gratuluję! Wszystkie się przeprowadzają czy jeszcze któryś szuka domku?

 

Pyśka na 100% i mam nadzieję, że Gapa, ale on taki średnio kontaktowy więc nie chcę zapeszyć... Ale na Trójmieście miałam mnóstwo telefonów w ciągu dosłownie kilku dni- było w czym wybierać, dlatego tak polecałam ;) 

Link to comment
Share on other sites

Murzyn cudowny ma charakter. Natomiast ten ogon w górę podniesiony przy psach to ewidentny znak jego przekonania, że rządzi..Zresztą naskakiwanie na Liska tez o tym świadczy. Psy (niezależnie od płci) tak między innymi okazują swoją dominację. Miałam kiedyś sunię przez chwilę na dt która naskakiwała od tyłu na drugą sunię większą od niej. Najlepiej by było, gdyby Murzynek znalazł dom raczej z sunią niż z samcem.

Link to comment
Share on other sites

14 godzin temu, agat21 napisał:

Wszystkie psiaki cudne i zasługują na super domy po swojej poniewierce..

Lisek po nauczeniu się chodzenia na smyczy moim zdaniem jest bardzo adopcyjny :) A Murzynek cudo z charakteru

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Sciskam stokroc sciskam  za wszystkie lapenki

 aby los sie odmienil

Ciociu elficzkowa

 na kramiczku moim

ciocia dorcia2 kupuje cegielenke zycia za 10 zl

dla bieduliek, wyslalam Twoj num konta 

dorcia kochana wysle z dopiskiem,, ceg z baz Nadziejki dla psiakow od Tysi,,

 

Lisiek lisiunio

 przecudny 3.gif

 przecudny w sercu juz jest

IMG_1102.JPG

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...