Jump to content
Dogomania

Karma weterynaryjna DogShield


wilczyca_wampirzyca

Recommended Posts

Czy pieskowi coś dolega? 
Ogólnie z tego co widzę karma nie powala składem, podobnie jak royal canin, który jest popularny, ale skład ma kiepski. 
Szukaj karm w których nie będzie kukurydzy, pszenicy, a najlepiej żadnych zbóż. W dodatku na pierwszym miejscu powinno byc mięso - najlepiej suszone (jeśli świeże to w suchej karmie jego ilość jest o ponad 80% mniejsza niż na opakowaniu) lub jak w większości mączka mięsna. To białko zwierzęce mnie nie przekonuje. 
Ogólnie skład tej karmy wygląda jakby kosztowała max 100zł/15kg, a ile kosztuje u Twojego weta?
Skład: przetworzone białko jagnięce, ryż, kukurydza, tłuszcz drobiowy, gluten kukurydziany, mączka rybna, białko ziemniaczane, drożdże, mąka pszenna, siemię lniane, nasiona/owoce ostropestu plamistego (Silybum marianum), surowe kwasy tłuszczowe z hydrolizy (zawierają omega 3 i 6 kwasy tłuszczowe), wyciąg z drożdży (źródło mannanooligosacharydów), fruktooligosacharydy, glukozamina, siarczan chondroityny, dimetylosulfon (MSM), ziele szałwii lekarskiej (Salvia officinalis), wyciąg suchy z rozmarynu (Rosmarinus officinalis), dodatki.

Link to comment
Share on other sites

U weta kosztuje 12 zł za kg. Mam małego pieska więc interesuje mnie mała ilość karmy duże opakowania odpadają piesek ma 3 miesiące i waży 2 kg jest zdrowy. Jak pisałam wcześniej teraz je royala mini junior ale słyszałam że to droga karma i niezbyt wartościowa, weterynarz mi zaproponował tą drugą. A co innego polecisz? 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...