Jump to content
Dogomania

Loluś w pieluszkach szuka wyjątkowego domu !!


Recommended Posts

Dnia 30.08.2022 o 23:30, Poker napisał:

Wpłaciłam na konto Stowarzyszenia 260 zł z adnotacją, że to dla Lolcia. Mam nadzieję, że kasa trafi do niego.

Bardzo, bardzo Ci Pokerku dziękuję. 🙂

Już 11 sierpnia br. Twoja wpłata  była na koncie Lolusia.  Dzięki niej mogliśmy spłacić lipcowy dług w lecznicy AS.

Dzisiaj był 25 zastrzyk Nivalinu, a we wtorek mamy umówioną wizytę u pani  rehabilitantki ,celem  wzięcia z Lolusia miary pod wózeczek.

Oglądałam 4 wózki. Każdy ma wady i zalety. Trudny wybór.

Przy okazji, pani rehabilit. ma podpowiedzieć co jeszcze można z Lolusiem "robić "w domu? Jak stymulować łapeczki?  Lewa łapka jest zdecydowanie silniejsza i reagująca a taka nie była. Małe światełko w tunelu.

 

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Pokerku, chyba to Ty mi mówiłaś że takie nadmierne ‘przywiązanie” psa do człowieka,  wg. Loczkowej pani wet. to oznaki demencji . Myślę że Lolo ma to samo i podobno to dość powszechne u psich staruszków.

W internecie znalazłam lek stosowany w takich  przypadkach;Selgres. Jest Ci znany? Do tego podawano innemu psu wit. Aktivait.

Dziewczyny,czyj pies miał podobne problemy i jak  można mu pomóc?

Link to comment
Share on other sites

Nie znam tych leków.

Dolarek tak miał ,a teraz Loczka. Obłęd. Nie mogę się ruszyć nawet na pół minuty. Od razu pędzi i mnie szuka , mimo że spała głębokim snem. a jest głucha jak pień, więc nie mam pojęcia jak ona wyczuwa, że wyszłam z pomieszczenia.

Wskazania do stosowania Selgresu u ludzi : Choroba Parkinsona i objawowy parkinsonizm - we wczesnej fazie jako jedyny lek.

Może u psów inaczej działa. Trzeba by weta neurologa spytać.

Link to comment
Share on other sites

Pokerku,  poczytaj proszę o tym AKTIVAIT. Cena niestety kosmiczna.

Po tygodniowej przerwie, od dzisiaj wł. kolejne 5 zabiegów magnetot. i laser. No i Nivalin.

Kochane doktory, jak słyszą Lolusia śpiewy w poczekalni, wychodzą do nas ze strzykawką,ku zdumieniu innych czekających. Wciąż mam nadzieję że Lolo stanie na łapeczki, że pokuśtyka po chodniczku, że będzie lepiej...

To Jego spojrzenie roztapia człowieka kompletnie.

Jeszcze nie ryczę, jeszcze mam nadzieję na lepsze.

Link to comment
Share on other sites

Poczytałam.  Z wymienionych wskazań, jak na razie u Loczki to tylko nieprawidłowa wokalizacja, ale wcale nie jestem pewna.  Bo nie wiem co to znaczy nieprawidłowa wokalizacja. Ona szczeka normalnie , nie ma zaburzeń szczeku . Ale może właśnie chodzi o to, że szczeka w sytuacjach niewłaściwych.

Trzeba by spytać weta co to znaczy nieprawidłowa wokalizacja.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 3.09.2022 o 00:52, togaa napisał:

Bardzo, bardzo Ci Pokerku dziękuję. 🙂

Już 11 sierpnia br. Twoja wpłata  była na koncie Lolusia.  Dzięki niej mogliśmy spłacić lipcowy dług w lecznicy AS.

Dzisiaj był 25 zastrzyk Nivalinu, a we wtorek mamy umówioną wizytę u pani  rehabilitantki ,celem  wzięcia z Lolusia miary pod wózeczek.

Oglądałam 4 wózki. Każdy ma wady i zalety. Trudny wybór.

Przy okazji, pani rehabilit. ma podpowiedzieć co jeszcze można z Lolusiem "robić "w domu? Jak stymulować łapeczki?  Lewa łapka jest zdecydowanie silniejsza i reagująca a taka nie była. Małe światełko w tunelu.

 

1938347599_wzeczekpsiaekipa2022.jpg.2c66a4fd368c1e3eef9245878947b47c.jpg

 

jeżeli w tym wózeczku ta część wystając nad dupcią służy do podnoszenia w górę to szukajcie takiego/podobnego

Możliwość uniesienia tyłu bardzo przydaje się np w wchodzeniu po schodach, przy pokonywaniu wystających przeszkód itp. Wygodne dla opiekuna i dla pupila - szybko, bez wysiłku pomagamy psiakowi

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 6.09.2022 o 00:48, Poker napisał:

Poczytałam.  Z wymienionych wskazań, jak na razie u Loczki to tylko nieprawidłowa wokalizacja, ale wcale nie jestem pewna.  Bo nie wiem co to znaczy nieprawidłowa wokalizacja. Ona szczeka normalnie , nie ma zaburzeń szczeku . Ale może właśnie chodzi o to, że szczeka w sytuacjach niewłaściwych.

Trzeba by spytać weta co to znaczy nieprawidłowa wokalizacja.

To trochę jak Nika. Ostatnio szczeka i szczeka niewidomo dlaczego, aż mam jej czasami dość

Link to comment
Share on other sites

Dnia 6.09.2022 o 20:29, Poker napisał:

A ile lat ma Nika?

Starzy ludzie też stękają bez powodu ( przynajmniej dla otoczenia).

Nasze stare psy chyba czasem  tracą kontakt z rzeczywistością.

14 lat będzie miała zimą

Bardzo bolą ją łapki, czasem ledwo chodzi. Po dniu na działce płacze w aucie bo dostaje przykurczów, wtedy na noc dostaje leki

W czerwcu zerwała wiązadło krzyżowe w tylnej łapce. 

 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 9.09.2022 o 12:44, Malgoska napisał:

z tego bazarku przelałam 930,00 zł z przeznaczeniem dla Lolusia

proszę o potwierdzenie 

Nie spodziewałam się tak ogromnej kwoty.

Malgoska, bardzo, bardzo dziękuję  , zwłaszcza że wydatków tyle, że głowa boli.

Kochana jesteś.

820060174_LoluIX_2022.thumb.jpg.91879ab5130917e798984645d3f99356.jpg

Link to comment
Share on other sites

Dnia 14.09.2022 o 00:03, Poker napisał:

A jak się czuje nasz Księciunio?

 

Dnia 16.09.2022 o 07:34, Malgoska napisał:

Jak Loluś się miewa?

Lolo w formie znakomitej. Ma apetyt, dobry humor. Męczy mnie po staremu.

Nadal jeździmy na zastrzyki z Nivalinu. Dzisiaj kupiłam 5 opakowanie.

Z wózeczkiem nic się na przód nie posunęło i jest to teraz sprawa priorytetowa, ale tyle się działo...Lolo opanował technikę poruszania się po domu na pupie a w zasadzie na półdupku.. Czasem ma pieluchę żeby nie narobił sobie otarć a czasem sam pampas . Chyba wtedy Lolusiowi wytarły się  w tym miejscu  włoski  ,   a na pupie pod skórą pojawił się wielki ni guz, ni wybrzuszenie . Twarde, duże, płaskie,okrągłe. Zajmujące cały pośladek. Wcześniej, pod włoskami nie było ‘to’ widoczne.

Nogi mi się ugięły.

Następnego dnia  doktor W. nie przyjmował, miał zastępstwo stażystów, przemiłych, młodych ludzi. Pani dr.podejrzewała nowotwór, pan dr. przepuklinę.!!! Stanęło na tym że dr.W . obejrzy Lolusia  dzisiaj.

Poczułam się strasznie..To było dla mnie nie do pojęcia. Tak przez los doświadczony   pies i jeszcze nowotwór . Dlaczego?

Dzisiaj rano  „twór” na Lolusia pośladku okazał się  modzelem na kości (zapomniałam jakiej). Odcisk w miejscu nacisku. Biopsja nic złego nie wykazała. Mamy smarować Ketonalem.

Co za ulga !

 

Wracamy z Lecznicy po biopsji. Lolo w kraciastym ubranku.

20220921_113009.jpg.06e2d98d8974a7ae0e244aa281e05a13.jpg

Zimno w domu....

20220919_144139.jpg.96cb728274040a2d2436e8c1f8a16fe2.jpg

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...