Jump to content
Dogomania

Loluś w pieluszkach szuka wyjątkowego domu !!


Recommended Posts

2 godziny temu, ona03 napisał:

Teraz u mnie cisza, brak głównego zamieszacza :)

Za tu u mnie  zamieszanie po sufit  .Istny dom waryjotów.

Moje poczciwe psiska  uznały że Lolo przepadł na wieki wieków i nie były zachwycone  jego powrotem.

A Lolcio  jak nowy, prawie że wonieje  różami. Tu przycięty, tam ogolony, pazurki , uszka, ogonek – wszystko śliczne i pachnące ,  szeleczki oprane,  nowa obróżka Foresto .

Ledwo się zmieścił w samochodzie, który kochana oneczka03 załadowała po dach kocim jedzonkiem  ( dla bielskich bezdomniaków, jakby się ktoś pytał), a Poker dopchała ‘bieliznę”.

Moje Lolo kochane. No jest ta ‘chemia” między nami, jest.  Kocham tego głupka posikanego , tego  wariata , tupeciarza .

Godzinę temu, Poker napisał:

Oneczka płaksiała w ukryciu coby Lolcia nie stresować.

Trata tata…

Oneczka ryczy za małą kotą, którą  to  Lolo  przytargał do Bielska , do zaprzyjaźnionego DT. :-)

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

I ryczy oneczka, cóż ma innego do roboty........, chociaż zaraz idę do pracy.

Ale moje futrzaki odzyskały dom :), Mała Kota ostatnio tak przewróciła malutkiego Czikusia, że leżał na pleckach i nie mógł się podnieść, a mężuś śmiał się z niego, że wygląda jak żółw......

Rudy Ashi jak widział Małą Kotę,  od razu prosił o pozwolenie wyjścia z domu, nie wiedział co ma z takim maluchem zrobić,  to lepiej się usunąć.

Kotek Tigerek po zabiegu, z zakazem wyjścia, szamotał się po domu i wyżywał na wszystkim co się rusza, ale Mała Kota dawała radę, zaczepiała wszystkich do zabawy i spała wtulona w Lolusiowe futerko.

I w drodze powrotnej odwiedziłam mojego Bursztynka- rudy kotek uratowany latem.

34DcGw0F1l5laNDfBdr8b_zOxtzROIjF7nFvyhwVYLTJFWPWCW7LSdt-Jh1pByU_KGd0WrqVpQx6Pvz-tpjH7QPWAK3-oS3jJdQPNr6U99g7GvpM9sQXE7NI-AikOXzLdD-NOJayvvVl0ZQ9kdEELw85BCN7OitPLw5RcwDEHcdShYpwFQmzyZGLU7xxICeYs8gSJJIi8PipyD-C11N_WU69VM-HgymEccmbS9cs38cetS5JN_pc6zz7bqXFbPHric6HBpHP5UWObYUq_aTOtix_EtRRZXfCA0kiInIWDGtkl49LY77veSFlqhvMbgV1QyzPGJuPM7JynQrncUHAr5NUJFzdqpcxP9DKeTGREN5dC5M7o9B-nROxPejLn9b7BP6uRyqrkf4qqk6Lz7Jgbw6VDi_mT7SfvvWPmgLR2devkG3vJ9sEdn7GEFNa-wH-XN_nQEFoVQ_rL7WNDfbA3ArN-FLh-4OkFYSkbJ4vmSyjWuZ0kwG5Y3D5Yw9nXyX7c40HrYVNzIfPbCWrb5XtVDjAJBgEcAX_llpDq6GjjQCYNw8dOZkR91SuMPPfyqDr76T4wtc7PerFOWlY1RMw73ryr709iSL9PnDrbRToeC62KZPL=w395-h701-no

Wypadła mu rzepka ze stawu, jakieś stare złamanie łapki /kocio ma ok.7 m-cy/ , jest po zabiegu, obandażowany w pasie, łapka usztywniona, troszkę kuśtyka, co się to kocie nacierpi. Najważniejsze, że domek od razu zadbał o malucha, dziękujemy bardzo.

Link to comment
Share on other sites

4 godziny temu, EVA2406 napisał:

Togusiu, a jak Twoja nerkowa koteczka, bo nic nie piszesz. A myślałaś o przeszczepie komórek macierzystych? Ponoć to pomaga. Mój Filemonek prawdopodobnie będzie miał robiony zabieg. Bardzo się boję, ale to jedena szansa żeby mu życie przedłużyć.

Laluna umarła tydzień temu …

Ewuniu, może to okropnie zabrzmi, ja  nie myślałam o ratunku dla Niej, chciałam tylko żeby spokojnie odeszła.

Za 6 m-cy  skończyłaby 20 lat. To  był cień kota. Tyle że czasem jadła. Karmiona z ręki. Pod nosek podtykałam ciupeńkie  kawałeczk świeżej wołowiny. Od dawna nie chodziła już do kuwety . (Obok posłanka rozkładałam podkłady).Skulona, zgarbiona, z cieknącym  oczodołem. Przykry, smutny  widok… Zawsze była taka piękna.

Woziłam Ją na te kroplówki  bez przekonania i nadziei. W dodatku  w Lecznicy wstępowała w Nią taka „siła”, że nie mogłam podjąć tej strasznej decyzji. Po czwartej chyba kroplówce poczuła się wyraźnie żle. Zawróciłam  z drogi do domu.  Leciała przez ręce….

Pochowaliśmy z mężem w ogrodzie, obok Togi.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Lalunia [*]

Togusiu, przytulam. Smutne to bardzo.

Też miałam podobne przeżycie jak odchodziła moja Wiatrusia. Też była taka chudzinka skulona. Widok był ogromnie smutny. Prawie cały czas leżała.

Lalunia dożyła wspaniałego wieku i w tej sytuacji żadne leczenie już pewnie by nie pomogło, bo przychodzi taki moment, że musimy się pożegnać.

Jednak mój Filuś to stosunkowo młody kot, bo ma dopiero 12 lat. Jest w niezłej formie i wierzę, że uda się przedłużyć mu życie.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Moja Niunia umarła wczoraj. Takie wieczne psie  dziecko. Takie fiu bżdziu kochane. Zawsze w ruchu, w podskokach...Taką chcę  zapamiętać.

 Ostatni czas, lata, miesiące były jednym , wielkim psim smutkiem. Co może czuć kompletnie ślepy, głuchy,  pies  obijający  się o ściany, spadający ze schodów,  kręcący się w kółko aż do opadnięcia z sił, karmiony z ręki, z pieluchą na pupie ? Straszna jest psia starość.

 

Link to comment
Share on other sites

O ‎2016‎-‎11‎-‎13 o 23:24, togaa napisał:

Laluna umarła tydzień temu …

Ewuniu, może to okropnie zabrzmi, ja  nie myślałam o ratunku dla Niej, chciałam tylko żeby spokojnie odeszła.

Za 6 m-cy  skończyłaby 20 lat. To  był cień kota. Tyle że czasem jadła. Karmiona z ręki. Pod nosek podtykałam ciupeńkie  kawałeczk świeżej wołowiny. Od dawna nie chodziła już do kuwety . (Obok posłanka rozkładałam podkłady).Skulona, zgarbiona, z cieknącym  oczodołem. Przykry, smutny  widok… Zawsze była taka piękna.

Woziłam Ją na te kroplówki  bez przekonania i n

 

O ‎2016‎-‎11‎-‎12 o 01:10, togaa napisał:

 

Basiu, moje najcieplejsze, wspierajace mysli biegna do Ciebie.

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję kochane....

W domu tak pusto, tak inaczej.  Pocieszają mnie 3 dogomaniackie kurduple i pies Mikuś Halny i koty…

Stareńka Niunia od dłuższego już czasu rezydowała w kuchni. Kuchnia niewielka,. Kursując od kuchenki do lodówki, trzeba było przestąpić zalegającą na podłodze Niunię. To  samo robiły psy…Nigdy nie zdarzyło się by któryś  Ją nadepnął , popchnął, warknął.  Nawet Lolusiowi , któremu przecież wszędzie i zawsze się śpieszy.

Zadziwiająca była ta psia delikatność i wyrozumiałość wobec starości.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...