Jump to content
Dogomania

Sunia bez rodowodu


Dogola

Recommended Posts

Witam, moja ciocia ma sunie ktora ma 5 lat, kupila ja bez rodowodu, bez jakichkolwiek papierow od znajomego ktory mial akurat Labradorki (rasowe, jezdzil ze swoja suka do psa ). Sunia cioci cieszy się dużym zainteresowaniem, wiec ciocia chcialaby miec pieski (znalazla psa daleko od nas aby nie bylo możliwości pokrewienstwa) . I tu moje pytanie, czy da sie cos zrobic aby dzieci suni mozna bylo legalnie sprzedać? W sumie w wiekszosci znajomym i nie za jakies wygórowane kwoty tylko tak, aby zwrócić koszty szczepień i jedzenia. Ale pasowaloby to zrobic legalnie. Pomoze ktos ? 

Link to comment
Share on other sites

a ciocia daje sobie obie ręce uciąć, że dzieci jej suczki (i ich ewentualne dzieci i dzieci tych dzieci itd.) nie trafią w złe warunki, nie będą bite, głodzone, trzymane w kojcu/na łańcuchu, nie będą psami podwórkowymi, bez spacerów i kontaktów z człowiekiem? jest świadoma tego, ze zamierza powołać na świat żywe, czujące istoty i staje się za nie odpowiedzialna, a jeśli coś złego będzie im się działo to jest temu współwinna?

czy ciocia jest świadoma tego, ze suka w czasie porodu może umrzeć? czy ciocia wie, jak wygląda poród i odchowanie maluchów, wie w jakim wieku szczeniaki się oddaje nowym właścicielom? wie, ile może jej się szczeniaków urodzić i ma już dla nich wszystkich domy?

czy suka jest przebadana pod kątem dysplazji, czy nie ma chorób alergicznych ani żadnych innych? czy nie jest lękliwa ani agresywna? czy stan jej zdrowia pozwala na ciążę (czy np. nie jest otyła, nie ma problemów z poruszaniem się)? czy ciocia chce mieć szczeniaki, bo ludzie by chcieli czy chce szczeniaki, bo  jej suka jest wybitnym przedstawicielem swojej rasy, zarówno pod względem wyglądu, zdrowia i charakteru?

czy znaleziony przez nią pies jest przebadany? czy nie jest zwierzęciem lękliwym/agresywnym?

od stycznia 2012 roku możesz legalnie rozmnażać psy tylko pod szyldem jakiegokolwiek stowarzyszenia kynologicznego. więc musisz poszukać w googlach jakiegoś blisko siebie i do nich się zgłosić. tak samo pies musi być do nich zgłoszony. oni mają różne regulaminy, różne wymagania i już w konkretnym stowarzyszeniu musisz się dowiedzieć o warunki, jakie musicie spełnić.

noi ciocia musi zgłosić to w skarbówce, nawet jeśli sprzedaje za "zwrot kosztów utrzymania".

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
O 16.06.2016 o 13:50, Dogola napisał:

Witam, moja ciocia ma sunie ktora ma 5 lat, kupila ja bez rodowodu, bez jakichkolwiek papierow od znajomego ktory mial akurat Labradorki (rasowe, jezdzil ze swoja suka do psa ). Sunia cioci cieszy się dużym zainteresowaniem, wiec ciocia chcialaby miec pieski (znalazla psa daleko od nas aby nie bylo możliwości pokrewienstwa) . I tu moje pytanie, czy da sie cos zrobic aby dzieci suni mozna bylo legalnie sprzedać? W sumie w wiekszosci znajomym i nie za jakies wygórowane kwoty tylko tak, aby zwrócić koszty szczepień i jedzenia. Ale pasowaloby to zrobic legalnie. Pomoze ktos ? 

To,że gość jeździł z suką do psa  nie czyni ich rasowymi. To,ze znalazła psa dla suki daleko,wcale nie świadczy o tym,że nie są spokrewnione - skoro nie ma potwierdzenia pochodzenia.

Kolejne pytanie - PO CO TE SZCZENIAKI? Jak mniemam,badań potrzebnych do mądrego rozmnażania robić nie będzie,ani suka ani pies - bo to duże koszty,przy produkcji kundelków w typie nikt w to nie inwestuje.

Mam nadzieję,że nikt nie pomoże - psów w typie laba, które są w potrzebie jest wystarczającao dużo.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...