Jump to content
Dogomania

Hodowla z Kamienicy Polskiej


Klara777

Recommended Posts

Witam użytkowników i proszę o informację na temat hodowli maltańczyków /miniaturki/ z Kamienicy Polskiej. Czy warto tam kupić psa? Pytam bo znalazłam też niepochlebne opinie, że sprzedają chore pieski. Chciałam kupić u nich miniaturkę, aktualnie są w sprzedaży. Dziękuję za wszelkie informacje.

Link to comment
Share on other sites

Co ciekawe, ta hodowla ma własne stowarzyszenie, gdzie za opłatą wystawia metryczki, rodowody. Dotarłam do niej prze allegro,ale tam dla odmiany opinii niepochlebnych nie ma żadnych, do tego jest ich mało. Radzisz poszukać innej hodowli?

Link to comment
Share on other sites

Jeśli miejsce hodowli jest jednocześnie siedzibą stowarzyszenia, które wydaje metryki (nie trzeba wtedy komuś obcemu płacić tych pięciu dyszek za kartkę A4 z domowej drukarki) to może warto zadać sobie pytanie, na czym jeszcze oszczędza ;)

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Do Kocurkotki, masz racje, w ogłoszeniach podają, że chodzi o maltańczyka typ amerykański mini lub maltańczyk z rodowodem mini.

Wstrzymałam się z zakupem u nich bo znalazłam dwie osoby, które kupiły tam psa, w przeciągu jednego miesiąca i oba psy były chore na parwowirozę.

Czy to może oznaczać, że cała hodowla jest zarażona tą chorobą?

I do wronki: a jaką ja mam pewność, że taka wydana metryka czy rodowód jest prawdziwy i rzetelny jeśli został wydany przez stowarzyszenie, które sam właściciel utworzył?

Dziękuje za wszystkie wpisy.

 

Link to comment
Share on other sites

Nie spotkałam się z czymś takim jak maltańczyk amerykański.Są dwie linie maltaańczyków: angielska i niemiecka..Myślę,.że hodowca linię amerykańską wymyślił sobie na swoje potrzeby.

To oczywiste,że nie masz żadnej pewności w kwestii takiego "rodowodu".

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję, jak sami widzicie w sprawie hodowli jestem laikiem, ale po to pytam aby się czegoś od was nauczyć i kupić ukochanego zwierzaka w dobrym miejscu, tak aby po paru dniach po nim nie rozpaczać. Jeżeli rasa została wymyślona przez hodowcę, a cena oscyluje w granicach 1300-1500zł, to czy przy maltańczykach za 3500zł mogę podejrzewać, że pochodzą od pseudohodowcy? Tamte za 3500zl pochodzą od hodowców zrzeszonych w ZKWP.

I czy mam być podejrzliwa, jak dzwonię do kolejnej hodowli, pytam również o przynależność do ZKWP i słyszę, że już nie należy?

Link to comment
Share on other sites

34 minut temu, Zarka napisał:

Na stronie ZKWP masz spis wszystkich hodowli zarejestrowanych w związku. Jest podział na rasy, dane teleadresowe itp.

ZKwP już od jakiegoś czasu nie aktualizuje listy przydomków - mniej więcej od chwili, kiedy rolę tę przejęło FCI. Obecnie najlepiej sprawdzać przydomki tu:

http://www.fci.be/en/affixes/

a potem jeszcze upewnić się, że tej samej nazwy nie wykorzystuje hodowla ze stowarzyszenia (spotykana praktyka).

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, Klara777 napisał:

Do Kocurkotki, masz racje, w ogłoszeniach podają, że chodzi o maltańczyka typ amerykański mini lub maltańczyk z rodowodem mini.

Wstrzymałam się z zakupem u nich bo znalazłam dwie osoby, które kupiły tam psa, w przeciągu jednego miesiąca i oba psy były chore na parwowirozę.

Czy to może oznaczać, że cała hodowla jest zarażona tą chorobą?

I do wronki: a jaką ja mam pewność, że taka wydana metryka czy rodowód jest prawdziwy i rzetelny jeśli został wydany przez stowarzyszenie, które sam właściciel utworzył?

Dziękuje za wszystkie wpisy.

 

sprzedają zwyczajnie chore psy - nie szczepią ciekawe czy odrobaczają a wpisy w książeczkach są podrobione

Link to comment
Share on other sites

Widziałam u tej jednej osoby wpis w książecce zdrowia; wynikało z niego, że piesek miał 7 tygodni, kiedy został zaszczepiony przeciw nosówce, parwowirozie, kaszlowi i zapaleniu wątroby. A co ciekawe, książeczka była podbita przez lekarza, który mieszka w zupełnie innej części Polski.

Hodowle na stronie ZKWP sprawdziłam, niektóre oddziały nie mają nawet swojej strony internetowej i nie zawsze są aktualne.

Link to comment
Share on other sites

39 minut temu, Klara777 napisał:

Hodowle na stronie ZKWP sprawdziłam, niektóre oddziały nie mają nawet swojej strony internetowej i nie zawsze są aktualne.

To skorzystaj z bazy FCI (link podała Wronka). Trzeba też poczytać w necie, na stronach hodowców, na forach...Dla mnie to była przyjemna "praca". Przy okazji można dowiedzieć się wielu niezbędnych informacji o rasie, predyspozycjach psa, o chorobach i badaniach itp. Jak masz możliwość to pojedź na wystawę i pooglądaj, pogadaj...

Link to comment
Share on other sites

Przerzuciłam wszystko, co się dało. Bardzo dziwne, ale nie ma żadnych opinii, ani złych ani dobrych o tej hodowli. Nawet na allegro /jedyna pozytywna opinia z 2007, 2009 /.

I to jest zastanawiające. Pieska tam nie kupię bo zapaliło mi się czerwona lampka, także dzięki wam.

Link to comment
Share on other sites

Tak jak poradziła Zarka, szukałam. I okazało się, że ta hodowla cały czas zmienia swoją nazwę. Raz nazywa się "Jurajskie wzgórza", potem "Mestel", potem lub w tym samym czasie "Martina", teraz jako hodowla "Max". Zasięg od Kamienicy Polskiej przez Częstochowę aż do Łodzi. Dlatego nie mogłam znaleźć żadnych aktualnych opinii.

Czy, przy hodowli psów, można tak często zmieniać jej nazwy? Czy taka zmiana powoduje zmiany np. w KRS?

Link to comment
Share on other sites

Hodowla psów jest działalnością amatorską, nie rejestrujesz jej w KRS.

Skakać ze stowarzyszenia do stowarzyszenia można do woli, zmieniając jednocześnie nazwę, to wpisu w rejestrze i kilku złotych opłaty. Powstaje pytanie, dlaczego renomowana hodowla z długoletnim doświadczeniem miałaby dobrowolnie rezygnować z wyrobionej marki? Chyba ze skromności ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 4 months later...
  • 3 months later...

Ja mam akurat maltusia z tej hodowli i nie mam zastrzezen. pies ma sie dobrze odpukac i do hodowcy kiedy dzwonie z jakim kolwiek pytaniem zawsze mam porade,odpowiedz i nigdy nie bylam zbywana. moze ja tak trafilam a moze czasami trzeba posluchac sie wskazowek od hodowcy? trzymam sie scisle w/g wskazowek. moze komus krzywde sie robi szkalujac go tak?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...